• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wasilisa Bardina

  Przeczytaj także...
  US Open, United States Open – międzynarodowe mistrzostwa USA w tenisie; jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema, rozgrywany w Stanach Zjednoczonych od 1881 roku, na przełomie sierpnia i września. Od 1978 odbywa się w Nowym Jorku, w dzielnicy Queens na twardych kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center we Flushing Meadows–Corona Park.Rosjanie (ros. русские / russkije) – naród wschodniosłowiański, zamieszkujący głównie Rosję oraz inne kraje byłego Związku Radzieckiego, przede wszystkim: Ukrainę, Białoruś, Kazachstan, Uzbekistan, Łotwę, Kirgistan, Estonię, Litwę, Mołdawię i Naddniestrze oraz Turkmenistan. Znaczące diaspory znajdują się w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Niemczech.
  Stanford – miasto w stanie Kalifornia, w hrabstwie Santa Clara. Jest znane przede wszystkim z Uniwersytetu Stanforda, który jest jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie.

  Wasilisa Bardina, ros. Василиса Алексеевна Бардина (ur. 30 listopada 1987 w Moskwie) - rosyjska tenisistka; od 2003 roku o statusie profesjonalnym.

  Kariera tenisowa[]

  W styczniu 2007 roku, tuż przed startem w Australian Open, finał imprezy w Hobarcie, przegrany z Anną Czakwetadze, zapewnił jej najwyższe rankingowe miejsce w czteroletniej wówczas karierze - pozycję czterdziestą ósmą.

  Anna Dżamałowna Czakwetadze, ros. Анна Джамаловна Чакветадзе (ur. 5 marca 1987 w Moskwie) – rosyjska tenisistka pochodzenia gruzińskiego oraz ukraińskiego. We wrześniu 2007 była sklasyfikowana na piątym miejscu w rankingu WTA. Osiągnęła dziewięć finałów turniejowych, z których osiem wygrała.Meilen Tu (chiń. upr.: 涂美伦; chiń. trad.: 涂美倫; pinyin: Tú Měilún; ur. 17 stycznia 1978 w Tarzanie), amerykańska tenisistka chińskiego pochodzenia.

  Wielkoszlemowy debiut odnotowała na Wimbledonie w 2006 roku, przegrywając w pierwszej rundzie z Amerykanką Meilen Tu. Podobny wynik osiągnęła w sierpniu 2006 w US Open, ulegając tym razem Szachar Pe’er. Również w Australian Open 2007 odpadła w pierwszej rundzie gry pojedynczej.

  Wimbledon – tenisowy turniej zaliczany do turniejów Wielkiego Szlema. Rozgrywany jest on od 1877 roku jako mistrzostwa Anglii. Jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy w świecie – The Championships. Rozgrywany jest w jednej z 32 dzielnic Wielkiego Londynu (w London Borough of Merton), położonej na południowy zachód od centrum miasta. Na tamtejszych kortach trawiastych All England Lawn Tennis and Croquet Club odbywa się co roku, na przełomie czerwca i lipca. Uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa świata na kortach trawiastych.Australian Open, AO, Aussie Open, Wielki Szlem Azji i Pacyfiku – międzynarodowe tenisowe mistrzostwa Australii, pierwszy z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema, rozgrywane od 1905 roku. Odbywają się corocznie w drugiej połowie stycznia na kortach Melbourne Park w Melbourne.

  Po raz pierwszy w turnieju zawodowym zagrała w Bangkoku w 2005 roku, jednak skreczowała już w pierwszej rundzie przeciwko Ashley Harkleroad. W lipcu 2006 osiągnęła drugą rundę w Cincinnati, "urywając" w drugim meczu seta Marion Bartoli. Również w Stanford i San Diego osiągnęła drugą rundę.

  Cincinnati – miasto w USA, w stanie Ohio. Leży nad rzeką Ohio (na jej północnym brzegu), będącą jednocześnie granicą ze stanem Kentucky. Wraz z przedmieściami, enklawami, zarzecznymi miastami i przedmieściami stanu Kentucky ulokowanymi w hrabstwach Boone, Kenton i Campbell, i przyległym pograniczem stanu Indiana (przede wszystkim Lawrenceburg), ok. 1,5 mln ludności zamieszkuje aglomerację Cincinnati z tendencją wzrostową.Hobart International – kobiecy turniej tenisowy kategorii WTA International Series zaliczany do cyklu WTA Tour. Rozgrywany na kortach twardych w australijskim Hobart od 1994 roku.

  W styczniu 2007 doszła do finału turnieju Moorilla Hobart International w Hobart, gdzie przegrała z Anną Czakwetadze.

  Wygrała sześć turniejów z cyklu ITF.

  Turnieje WTA[]

  Gra pojedyncza[]

  Bibliografia[]

 • Profil na stronie WTA (ang.). wtatennis.com. [dostęp 29 sierpnia 2013].
 • Profil na stronie ITF (ang.). itftennis.com. [dostęp 29 sierpnia 2013].
 • Profil na stronie Pucharu Federacji (ang.). fedcup.com. [dostęp 29 sierpnia 2013]. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.