• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Warszawskie Spotkania Komiksowe

  Przeczytaj także...
  Konwent (od ang. convention; pot. kon) – zjazd fanów fantastyki, gier fabularnych, mangi i anime. Zwykle konwenty trwają trzy dni - od piątku do niedzieli, niekiedy są krótsze (w tym jednodniowe) lub dłuższe (m.in. w trakcie długich weekendów). Konwenty nie zawsze są monotematyczne. Zagadnienia, na przykład, z działów literackich, turniejowych, mangowych bywają łączone. Zazwyczaj konwent przebiega według wcześniej przygotowanego programu, który obejmuje prelekcje przedmiotowe, spotkania ze znanymi osobistościami danej zbiorowości, wydarzenia artystyczne i inne atrakcje.Festiwal Komiksowa Warszawa - coroczny konwent komiksowy, odbywający się w maju (z wyjątkiem pierwszej edycji) w Warszawie pd 2010 roku. Organizowany jest przez . Organizatorami Festiwalu są Polskie Stowarzyszenie Komiksowe, Stowarzyszenie Twórców Contur (od 2011) oraz stołeczny Dom Kultury Śródmieście (od 2012). Od 2011 roku FKW odbywa się w ramach Warszawskich Targów Książki. W naturalny sposób stał się sukcesorem nie kontynuowanych Warszawskich Spotkań Komiksowych.
  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

  Warszawskie Spotkania Komiksowe – coroczny jednodniowy konwent komiksowy, odbywający się na wiosnę w Warszawie w latach 20012009.

  W jego trakcie odbywają się spotkania z twórcami i wydawcami komiksu, mają miejsce prelekcje i dyskusje. Imprezą towarzyszącą jest giełda i kiermasz wydawniczy, na którym ma miejsce wiele premier.

  Miejsce imprezy nie jest stałe, odbywała się już w Kinie Grunwald, Kinie Ochota oraz w Centrum Kultury Łowicka. W roku 2009 WSK zostały zorganizowane w centrum Warszawy (kino-teatr Palladium), jedyny raz trwały 2 dni i zgromadziły około 2 tys. sympatyków komiksów.

  Był uważany za drugą, obok Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi, najważniejszą imprezę komiksową w Polsce.

  W 2010 roku festiwal nie odbył się. Organizatorzy nie udzielili informacji na temat dalszych losów imprezy. W naturalny sposób imprezę zastąpił Festiwal Komiksowa Warszawa.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.