• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Warsaw Snooker Tour  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Klimat Cup – zaproszeniowy turniej snookerowy, drugi po Warsaw snooker Tour z serii zaplanowanych w Polsce. Miejscem rozgrywek jest Klub Klimat w bielskim centrum handlowym Galeria Sfera. Po raz pierwszy Klimat Cup odbył się w dniach 7–9 marca 2008 r. Druga edycja trwała w dniach 27 lutego–2 marca 2009 r.Rangers Football Club (błędnie nazywany Glasgow Rangers, wymowa: /ˈɹeɪndʒə(ɹ)s/) – klub piłkarski z siedzibą w Glasgow w Szkocji, w sezonie 2013/2014 występujący w Scottish League One, rozgrywający domowe spotkania na posiadającym zadaszone i wyposażone w 51 082 krzesełek trybuny Ibrox Stadium (znanym również jako Ibrox Park), położonym w południowo-zachodniej części miasta.

  Warsaw snooker Tour - nierankingowy, zaproszeniowy turniej snookerowy. Miał być pierwszym z serii zawodów organizowanych w Polsce przez spółkę FSTC Sports Management. W następnym roku został jednak włączony w serię światowych imprez pokazowych o nazwie World Series of Snooker.

  Turniej przeprowadzono na wzór nierankingowego UK Saga Insurance Masters rozgrywanego co roku w Londynie. Odbył się w dniach 16-17 czerwca 2007 na warszawskim Torwarze. W rozgrywkach wzięła udział ósemka zaproszonych zawodników, w tym czwórka z najlepszej 16-ki światowego rankingu prowizorycznego (John Higgins, Graeme Dott, Steve Davis, Mark Selby). Ich przeciwnikami byli czołowi polscy zawodnicy (Rafał Jewtuch, Jarosław Kowalski, Marcin Nitschke oraz Krzysztof Wróbel). Zaszczytną osobą jaka pojawiła się na zawodach była uznana sędzia snookerowy Michaela Tabb, która poprowadziła mecz finałowy.

  Play-off – system rozgrywek sportowych, odmiana systemu pucharowego, mający na celu wyłonienie drużyny mistrzowskiej. Stosowany najczęściej po zakończeniu znacznie dłuższej rundy zasadniczej (nazywanej czasem - głównie w odniesieniu do rozgrywek w USA - sezonem regularnym lub zasadniczym), która wyłania uczestników play-offów oraz określa ich rozstawienie.Masters (pełna nazwa Saga Insurance Masters) − jeden z najbardziej prestiżowych turniejów snookerowych. Mimo że jest to turniej nierankingowy, zwycięstwo w nim jest bardzo cenione przez graczy, ponieważ w turnieju bierze udział tylko pierwsza 16 światowego rankingu (są przewidziane tylko dwa miejsca dla zawodników spoza szesnastki). Jest to również turniej o największej puli nagród, zaraz po mistrzostwach świata.

  Spis treści

 • 1 Drabinka turniejowa
 • 2 Przebieg turnieju
 • 2.1 Najwyższe breaki
 • 2.2 Konferencja prasowa
 • 2.3 Spotkanie z młodzieżą
 • 3 Ciekawostki
 • 4 Przypisy
 • 5 Zobacz też
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Graeme Dott (ur. 12 maja 1977) – snookerzysta szkocki, mistrz świata z 2006. Obecnie (sezon 2011/2012) na pozycji 10. na światowej liście rankingowej.
  Maciej Żurawski (ur. 12 września 1976 roku w Poznaniu) – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika, były kapitan reprezentacji Polski, 5-krotny mistrz Polski, 3-krotny mistrz Szkocji oraz mistrz Cypru. Żurawski jest najskuteczniejszym strzelcem Wisły Kraków w historii występów klubu w europejskich pucharach, z 23 golami na koncie. Od 2012 roku pełni funkcję skauta w Wiśle Kraków.
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
  Marcin Nitschke (ur. 26 maja 1983 w Zielonej Górze) – polski snookerzysta. Trenuje w prowadzonym przez siebie klubie HotShots Snooker&Bilard, gdzie również prowadzi Akademię Snookera. Jego najwyższy break turniejowy to 129 punktów, a treningowy 147. Jako ulubionego zawodnika snookera wymienia Ronnie O’Sullivana.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Państwo – organizacja posiadająca monopol na stanowienie i wykonywanie prawa na określonym terytorium. Posiada zdolność do nawiązywania i utrzymywania stosunków dyplomatycznych z innymi państwami. Państwo jest często mylone z narodem i krajem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.