• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Warrington - borough

  Przeczytaj także...
  Birchwood – osada i civil parish w Anglii, w Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Warrington. W 2011 roku civil parish liczyła 10 701 mieszkańców.Warrington – miasto położone na zachodnim brzegu Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, nad rzeką Mersey. Liczba mieszkańców wynosi 196,2 tys. (dane szacunkowe z połowy 2008). Miasto stanowi samodzielną jednolitą jednostkę administracyjną (unitary authority).
  Penketh – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Warrington. Leży 27 km na północny wschód od miasta Chester i 271 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 8699 mieszkańców.

  Warrington – dystrykt (unitary authority) w hrabstwie ceremonialnym Cheshire w Anglii.

  Woolston – osada i civil parish w Anglii, w Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Warrington. W 2011 roku civil parish liczyła 7156 mieszkańców.Winwick – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Warrington. Leży 33 km na północny wschód od miasta Chester i 272 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 4366 mieszkańców.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Warrington
 • Civil parishes[ | edytuj kod]

 • Appleton, Birchwood, Burtonwood and Westbrook, Croft, Cuerdley, Culcheth and Glazebury, Grappenhall and Thelwall, Great Sankey, Hatton, Lymm, Penketh, Poulton-with-Fearnhead, Rixton-with-Glazebrook, Stockton Heath, Stretton, Walton, Winwick i Woolston.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Poulton-with-Fearnhead – civil parish w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Warrington. W 2011 roku civil parish liczyła 16 751 mieszkańców.Hatton – osada i civil parish w Anglii, w Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Warrington. W 2011 roku civil parish liczyła 320 mieszkańców.
  Warto wiedzieć że... beta

  Stockton Heath – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Warrington. Leży 29 km na północny wschód od miasta Chester i 266 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 6396 mieszkańców.
  Cheshire – hrabstwo ceremonialne w zachodniej Anglii, w regionie North West England, położone nad estuariami rzek Mersey i Dee, przy granicy z Walią. Do 2009 roku pełniło funkcję administracyjną jako hrabstwo niemetropolitalne.
  Lymm – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Warrington. Leży 35 km na północny wschód od miasta Chester i 263 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 10 552 mieszkańców.
  Croft – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Warrington. Leży 36 km na północny wschód od miasta Chester i 270 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 2920 mieszkańców.
  Unitary authority - forma samorządu terytorialnego występująca przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, łącząca w sobie kompetencje gminy, dystryktu i hrabstwa. W pewnym uproszczeniu można ją przyrównać do polskiego miasta na prawach powiatu. Status taki otrzymują zazwyczaj miasta i dystrykty na tyle duże, by móc wypełniać we własnym zakresie zadania przypisane zwykle hrabstwom, a także hrabstwa na tyle małe, że niecelowe jest tworzenie w nich niższych szczebli samorządu. Każda z authorities przypisana jest do jednego z hrabstw ceremonialnych (o ile nie stanowi samodzielnego hrabstwa ceremonialnego).
  Stretton – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Warrington. Leży 27 km na północny wschód od miasta Chester i 263 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1009 mieszkańców.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.