• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Warner Music Poland

  Przeczytaj także...
  Nuclear Blast – niemiecka wytwórnia płytowa zajmująca się wydawaniem płyt oraz promocją wykonawców rockowych i metalowych z całego świata. Siedziba firmy znajduje się w Donzdorf w powiecie Göppingen.Sony BMG Music Entertainment Poland Sp. z o.o. – polska wytwórnia muzyczna, pododdział Sony BMG Music Entertainment, powstała w 2004 roku w Warszawie w wyniku połączenia BMG Poland z Sony Music Entertainment Poland. Fuzja odbyła się na mocy umowy joint venture pomiędzy koncernami BMG i Sony Music Entertainment.
  Sony Music Entertainment Poland Sp. z o.o. – polska wytwórnia muzyczna, oddział Sony Music Entertainment, powstała w 2001 roku.

  Warner Music Poland (WMP) – polska wytwórnia płytowa, oddział Warner Music Group, założona w 1994 w Warszawie w wyniku przejęcia przez Warner Music Group polskiej wytwórni płytowej Polton.

  Wytwórnia została założona na bazie katalogu wytwórni Polton, który na początku lat 90. XX w. koncern Warner Music Group odkupił od Starstream Communications Group.

  W 2014 roku wytwórnia Warner Music Poland wchłonęła firmę Parlophone Music Poland Sp. z o.o., w związku ze sprzedażą Parlophone Records, Ltd. koncernowi Warner Music Group przez Universal Music Group.

  EMI Music Poland – wytwórnia płytowa, założona przez Piotra Kabaja i Tomasza Kopcia w 1995 roku, część EMI Music.Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.

  Katalog Warner Music Poland obejmują także prawa do nagrań wytwórni EMI Music Poland, która w 2013 roku została przekształcona w Parlophone Music Poland.

  WMP prowadzi w Polsce dystrybucję płyt wydanych przez wytwórnie należące do koncernu Warner Music Group, a także niezależnych firm takich jak m.in.: Nuclear Blast, 4everMUSIC czy Golec Fabryka.

  Według danych z 2008 roku Warner Music Poland wraz z Universal Music Polska, Sony BMG Music Entertainment Poland i EMI Music Poland posiadała 75% udział w polskim rynku fonograficznym.

  Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Według danych z 2014 roku wytwórnia, wraz z Universal Music Polska i Sony Music Entertainment Poland posiadała udział w polskim rynku muzycznym na poziomie 73,2%.

  W 2015 roku za kwotę 8,1 mln zł WMP kupiła wytwórnię Polskie Nagrania „Muza”.

  Zobacz też[]

   Z tym tematem związana jest kategoria: Albumy Warner Music Poland.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona wytwórni
 • Polton – polskie wydawnictwo płytowe. Firma powstała w 1983 i obok Savitoru i Arstonu była jedną z trzech najbardziej znanych wytwórni polonijnych, tj. firmą z udziałem kapitału zagranicznego pochodzenia polskiego. Jej szefem artystycznym był Jan Chojnacki. W połowie lat 90. została przejęta przez Warner Music Group.Wytwórnia płytowa, wytwórnia fonograficzna, wydawnictwo muzyczne (ang. record label, label) – organizacja przemysłu muzycznego, zajmująca się produkcją, nagrywaniem, dystrybucją i promocją nagrań audio, a czasem wideo (np. z koncertu).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Polskie Nagrania „Muza” – polska wytwórnia płytowa założona 1956 w Warszawie, w 2015 przejęta przez Warner Music Poland.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.051 sek.