• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • War Stories

  Przeczytaj także...
  Autolux – grupa muzyczna utworzona w 2000 roku w Los Angeles, tworząca w estetyce shoegaze. Od początku w skład zespołu wchodzą Eugene Goreshter (śpiew, gitara basowa), Greg Edwards (gitara, śpiew) i Carla Azar (perkusja, śpiew). W 2004 roku ukazały się debiutancka EPka Demonstration i album Future Perfect. W sierpniu 2010 ukazał się drugi album grupy, Transit Transit. Styl grupy porównywany był do Can, Blonde Redhead, Sonic Youth i My Bloody Valentine.Robert Del Naja, 3D (ur. 21 stycznia 1966 w Bristolu), angielski muzyk - kompozytor i wokalista, a także artysta-grafik, tworzący zwłaszcza graffiti.
  Queens of the Stone Age (QOTSA lub Queens) – amerykański zespół rockowy, sformowany w 1997 roku przez Josha Homme po rozpadzie grupy Kyuss.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  War Stories – czwarty studyjny album brytyjskiej grupy muzycznej Unkle, wydany po trzech latach przerwy. Zawiera 14 premierowych utworów, powstałych we współpracy z Richardem Filem.

  The Cult – brytyjski zespół rockowy. Grupa powstała w 1983 roku jako Southern Death Cult. Nazwa wraz z kształtowaniem się składu i charakteru grupy stopniowo ulegała skróceniu – najpierw do Death Cult a następnie po prostu Cult. Muzyka tworzona przez The Cult to rock w wielu postaciach, od pięknych niemal gotyckich ballad przez prosty mocno gitarowy rock po heavy metal.Joshua Homme (ur. 17 maja 1973 w Palm Springs, Kalifornia) – amerykański gitarzysta i producent muzyczny, członek stoner metalowej grupy Kyuss. Po rozpadzie zespołu w 1997 razem z Alfredo Hernandezem oraz Nickiem Olivierim założył zespół Queens of the Stone Age (QOTSA), w którym jest gitarzystą i wokalistą. Jest również założycielem i perkusistą zespołu Eagles of Death Metal oraz członkiem supergrupy Them Crooked Vultures.

  Na płycie gościnnie zagrali m.in. Ian Astbury (The Cult), Josh Homme (Queens of the Stone Age) i 3D (Massive Attack). Do współpracy zaproszono również The Duke Spirit. Jest to pierwszy album Unkle, na którym można usłyszeć śpiew lidera grupy - Jamesa Lavelle'a. Muzyk zaśpiewał w utworach "Hold My Hand" i "Morning Rage".

  Featuring, w skrócie feat. lub ft. (pol. z udziałem, gościnnie, z gościem) – termin stosowany w przemyśle muzycznym, mający na celu wskazanie osoby nie będącej głównym wykonawcą utworu muzycznego. Termin po raz pierwszy pojawił się około 1954 roku na brytyjskich listach przebojów.The Duke Spirit - brytyjski zespół rockowy założony w 2003 roku przez wokalistkę Liele Moss i gitarzystę Luke Forda.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. "Intro"
  2. "Chemistry"
  3. "Hold My Hand"
  4. "Restless" (feat. Josh Homme)
  5. "Keys to the Kingdom" (feat. Gavin Clark)
  6. "Price You Pay"
  7. "Burn My Shadow" (feat. Ian Astbury)
  8. "May Day" (feat. The Duke Spirit)
  9. "Persons & Machinery" (feat. Autolux)
  10. "Twilight" (feat. 3D)
  11. "Morning Rage"
  12. "Lawless"
  13. "Broken" (feat. Gavin Clark)
  14. "When Things Explode" (feat. Ian Astbury)

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Ian Astbury (ur. 14 maja 1962 w Heswall, Wielka Brytania) – wokalista grupy The Cult, w latach 2002-2007 śpiewał w zespole The Doors.Massive Attack – brytyjski zespół muzyczny, wykonujący muzykę trip hop. Uważany za najważniejszego wykonawcę tego gatunku. Jeden z bardziej znanych brytyjskich zespołów pierwszej połowy lat 90. Przez ponad 10 lat miał trzech stałych członków oraz wielu współpracowników. Obecnie Massive Attack tworzy duet – Robert del Naja, znany jako 3D, oraz Grant Marshall, znany jako Daddy G.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.645 sek.