• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wanted - singel OneRepublic

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Recorded Music NZ (dawniej: Recording Industry Association of New Zealand - RIANZ) – nowozelandzkie stowarzyszenie producentów fonogramów i wideogramów. Członkiem stowarzyszenia może być każda wytwórnia płytowa działająca w Nowej Zelandii. Głównymi wytwórniami posiadającymi pełne członkostwo w RIANZ są tak zwane wytwórnie "wielkiej czwórki" – EMI, Sony, Universal i Warner.
  Termin balet (z franc. ballet, a to z wł. balletto zdrobnienie od ballo "taniec") ma kilka powiązanych z sobą znaczeń:

  „Wanted” – singel amerykańskiego zespołu OneRepublic, który ukazał się 6 września 2019 roku. Piosenka jest drugim singlem zapowiadającym piąty album grupy.

  Ryan Benjamin Tedder (ur. 26 czerwca 1979 w Tulsa, Oklahoma) – amerykański wokalista, producent, autor tekstów i kompozytor. Pisze i produkuje dla wielu różnych artystów, ale od 2007 jest najbardziej znany jako lider grupy OneRepublic.OneRepublic – amerykański zespół pop-rockowy założony w Kolorado. Od lata 2006 roku, byli stale określani jako top wykonawcy na MySpace dzięki szerokiej działalności w środowisku internetowym. Zespół powstał w Colorado Springs z inicjatywy Ryana Teddera autora tekstów i producenta oraz jego licealnego kolegi Zacha Filkinsa. Obecnie grupa przeniosła się do Los Angeles. Po krótkim okresie w Columbia Records, grupa zmieniła wytwórnię na Interscope Records/Mosley Music Group i skończyła pracę nad debiutanckim albumem, którego producentem jest Greg Wells (Deftones, Mika, Pink). Krążek pt. "Dreaming out loud" został wydany pod koniec 2007 roku. Główny wokalista OneRepublic, Ryan Tedder, jest też autorem tekstów i producentem innych R&B, popowych i rockowych inwestycji. W zamian za współpracę z jego zespołem OneRepublic napisał i sponsorował singel Jennifer Lopez "Do it Well", napisał i sponsorował nowy singel Natashy Bedingfield "Love like This" (z Seanem Kingstonem), napisał i sponsorował pierwszy międzynarodowy singel Leony Lewis "Bleeding Love" oraz napisał tekst piosenki "He said She said" dla gwiazdy High School Musical Ashley Tisdale. Współpracował też z Paulem Oakenfoldem, Baby Bashem, i Chrisem Cornellem.

  Teledysk[ | edytuj kod]

  8 września 2019 ukazał się teledysk do utworu „Wanted”. Klip został wtreżyserowany przez Christiana Lamba. W teledysku wokalista zespołu, Ryan Tedder tańczy wraz z baletnicami. W klipie można zobaczyć pozostałych członków zespołu, a także grającego z zespołem podczas tras koncertowych, Briana Willeta.

  Pozycje na listach[ | edytuj kod]

  Notowania tygodniowe[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Taylor Weatherby: OneRepublic Dance With Ballerinas and Long to Be 'Wanted' in New Video: Watch (ang.). Billboard, 2019-09-06. [dostęp 2019-09-11].
  2. ARIA CHART WATCH #543 (ang.). ARIA. [dostęp 2018-09-21].
  3. CZ - SINGLES DIGITAL - TOP 100 OneRepublic - Wanted (cz.). ČSN IFPI.
  4. CZ - RADIO - TOP 100 OneRepublic - Wanted (cz.). ČSN IFPI.
  5. Irish Charts (Week 37 2019 Week Ending 13 Sep 2019) (ang.). Irish Recorded Music Association. [dostęp 2018-09-13].
  6. The Official NZ Music Charts - Official Top 40 Singles (ang.). Recorded Music NZ. [dostęp 2019-09-16].
  7. ONEREPUBLIC WANTED - SK - SINGLES DIGITAL - TOP 100 (słow.). ČSN IFPI.
  8. SK - RADIO - TOP 100 - ONEREPUBLIC - Wanted (słow.). ČSN IFPI.
  9. Billboard Chart History - OneRepublic - Bubbling Under Hot 100 Singles (ang.). Billboard. [dostęp 2019-09-17].
  10. OneRepublic - Wanted - hitparade.ch (niem.). The Offizielle Schweizer Hitparade. [dostęp 2018-09-15].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.789 sek.