• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wang Xiyu

  Przeczytaj także...
  Wang Xinyu (chiń. 王欣瑜; pinyin: Wáng Xīnyú; ur. 26 września 2001 w Shenzhen) – chińska tenisistka, mistrzyni juniorskiego Australian Open 2018 w grze podwójnej dziewcząt. Hanyu pinyin – oficjalna transkrypcja standardowego języka mandaryńskiego (putonghua) – urzędowego języka Chin – na alfabet łaciński.
  Wimbledon 2018 – gra podwójna dziewcząt – zawody deblowe dziewcząt, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania miały miejsce pomiędzy 10–15 lipca na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w London Borough of Merton – dzielnicy brytyjskiego Londynu.

  Wang Xiyu (chiń. 王曦雨; pinyin Wáng Xīyǔ; ur. 28 marca 2001 w Wuxi) – chińska tenisistka, mistrzyni juniorskiego Wimbledonu 2018 w grze podwójnej dziewcząt oraz juniorskiego US Open 2018 w grze pojedynczej dziewcząt.

  Kariera tenisowa[ | edytuj kod]

  W swojej karierze wygrała w trzech turniejach singlowych i trzech deblowych rangi ITF. Najwyżej w rankingu WTA notowana była na 106. miejscu, w singlu (2 marca 2020) i na 240. miejscu w deblu (27 maja 2019).

  Caty McNally (ur. 20 listopada 2001) – amerykańska tenisistka, finalistka juniorskiego Wimbledonu 2016 w grze podwójnej dziewcząt.Wimbledon 2018 – trzeci w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbył się w dniach 2–15 lipca, tradycyjnie na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w London Borough of Merton – dzielnicy brytyjskiego Londynu. Była to 132. edycja rozgrywek.

  W 2017 roku razem z Leą Bošković osiągnęła juniorski deblowy finał US Open, przegrywając w nim 1:6, 5:7 z Olgą Danilović i Martą Kostiuk.

  W 2018 roku została mistrzynią Wimbledonu w grze podwójnej dziewcząt (w parze z Wang Xinyu), zwyciężając w finale z deblem Caty McNallyWhitney Osuigwe.

  Wygrane turnieje singlowe rangi ITF[ | edytuj kod]

  Gra pojedyncza[ | edytuj kod]

  Finały juniorskich turniejów wielkoszlemowych[ | edytuj kod]

  Gra pojedyncza[ | edytuj kod]

  Gra podwójna[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na stronie WTA (ang.). Women’s Tennis Association. [dostęp 3 września 2018].
 • Profil na stronie ITF (ang.). International Tennis Federation. [dostęp 3 września 2018].
 • Pojęcia Chiny używa się w odniesieniu do krainy historycznej, obejmując wówczas całokształt chińskiej historii i kultury (zobacz: historia Chin), lub w węższym znaczeniu, w odniesieniu do Chińskiej Republiki Ludowej.Język chiński (chiń. upr. 汉语, chiń. trad. 漢語, pinyin Hànyǔ; lub chiń. upr./chiń. trad. 中文, pinyin Zhōngwén) – język lub grupa spokrewnionych języków (tzw. makrojęzyk), należących do rodziny chińsko-tybetańskiej.
  Warto wiedzieć że... beta

  Olga Danilović (ur. 23 stycznia 2001) – serbska tenisistka, triumfatorka French Open w sezonie 2016 w konkurencji gry podwójnej dziewcząt w parze z Paulą Arias Manjón.
  US Open 2017 – gra podwójna dziewcząt – zawody deblowe dziewcząt, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 4–10 września na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.
  US Open 2018 – ostatni, czwarty w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbył się w dniach 27 sierpnia–9 września, tradycyjnie na twardych kortach nowojorskiego USTA Billie Jean King National Tennis Center. Była to 138. edycja rozgrywek.
  Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.
  Women’s Tennis Association (WTA) – największa organizacja kobiecego tenisa, zrzeszająca wszystkich organizatorów imprez tenisowych, same tenisistki oraz federacje sędziowskie biorące udział we wszystkiego rodzaju imprezach, od turniejów najniższego szczebla (International z pulą pieniężną nie przekraczającą 500 tys. dolarów) poprzez turnieje średniego szczebla (pula pieniężna 731 tys. – 4,5 mln dolarów) aż po turnieje Wielkiego Szlema.
  Marta Kostiuk, ukr. Марта Костюк (ur. 28 czerwca 2002) – ukraińska tenisistka, mistrzyni juniorskich Australian Open 2017 w grze pojedynczej i US Open 2017 w grze podwójnej.
  Whitney Osuigwe (ur. 17 kwietnia 2002 w Bradenton) – amerykańska tenisistka, mistrzyni French Open 2017 w grze pojedynczej dziewcząt.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.