• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Walter Reed Army Medical Center

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Hektar – jednostka powierzchni używana między innymi w rolnictwie i leśnictwie. 1 hektar jest to pole powierzchni kwadratu o boku 100 m. Oznaczana symbolem ha.
  The Washington Post – największa i najstarsza gazeta codzienna w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych. Istnieje od 1877 roku.
  The Walter Reed General Hospital (wrzesień 1919).

  Walter Reed Army Medical Center, WRAMC - wojskowy szpital w Waszyngtonie.

  Jest jednym z największych ośrodków medycznych należących do armii Stanów Zjednoczonych. Obejmuje powierzchnią 45 hektarów, a według szacunkowych danych świadczy ona usługi dla około 150 000 żołnierzy (zarówno czynnych jak i będących w rezerwie). Centrum zawdzięcza swą nazwę majorowi Walterowi Reedowi, chirurgowi, który dowiódł, iż febrę przenoszą komary.

  W 2005 władze zaproponowały połączenie tego szpitala z National Naval Medical Center. Począwszy od 18 lutego 2007 Washington Post opublikował serię artykułów o zaniedbaniach w szpitalu.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.