• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Walter Haummer

  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Irlandii w piłce nożnej mężczyzn – zespół piłkarski, biorący udział w imieniu Irlandii w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo irlandzkie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Irlandzki Związek Piłki Nożnej (FAI).5 października jest 278. (w latach przestępnych 279.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 87 dni.
  Austriacka Bundesliga (Österreichische Fußball-Bundesliga, A Bundesliga lub T-Mobile Bundesliga) – najwyższa klasa rozgrywek ligowych w piłce nożnej w Austrii, po raz pierwszy zorganizowana w 1974 roku, będąca kontynuacją rozgrywek o Mistrzostwo Austrii ustanowionych po raz pierwszy w roku 1911. W rozgrywkach bierze udział 10 klubów, które rozgrywają ze sobą po cztery mecze w sezonie.

  Walter Haummer (ur. 22 listopada 1928, zm. 5 października 2008) – austriacki piłkarz grający na pozycji napastnika. W swojej karierze rozegrał 16 meczów w reprezentacji Austrii, w których strzelił 4 gole.

  Kariera klubowa[]

  Przez całą swoją karierę piłkarską Haummer związany był z klubem SC Wacker Wiedeń. W sezonie 1949/1950 zadebiutował w jego barwach w austriackiej pierwszej lidze. W debiutanckim sezonie wywalczył z Wackerem mistrzostwo Austrii, a także zdobył Puchar Austrii. Z kolei w 1951 roku dotarł z Wackerem do finału Pucharu Mitropa. W latach 1951, 1953 i 1956 wywalczył wicemistrzostwo kraju. Swoją karierę zakończył w 1961 roku.

  Wiedeń (niem. Wien, dialekt Wean) – stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem. Jest miastem statutarnym, tworząc jednocześnie odrębny kraj związkowy.Reprezentacja Austrii w piłce nożnej – narodowy zespół piłkarski Austrii. Od 1902 roku reprezentuje Austrię w międzynarodowych rozgrywkach piłkarskich.

  Kariera reprezentacyjna[]

  W reprezentacji Austrii Haummer zadebiutował 7 maja 1952 roku w wygranym 6:0 towarzyskim meczu z Irlandią, rozegranym w Wiedniu. W debiucie zdobył gola. W 1954 roku był w kadrze na Mistrzostwa Świata w Szwajcarii, jednak nie rozegrał na nich żadnego meczu. Od 1952 do 1957 roku rozegrał w kadrze narodowej 16 meczów i strzelił 4 gole.

  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.Puchar Austrii (niem. Der Cup des Österreichischen Fußball-Bundes, w skrócie ÖFB-Cup), a ze względów sponsorskich Samsung Cup — krajowy puchar piłkarski odbywający się co roku w Austrii.

  Bibliografia[]

 • Profil w bazie National Football Teams (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  V Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w roku 1954 zorganizowano w Szwajcarii, kraju neutralnym w czasie II wojny światowej i przez to w znacznym stopniu niedotkniętym zniszczeniami wojennymi. Do eliminacji zgłosiła się rekordowa liczba 45 państw (36 z nich rozegrało przynajmniej jeden mecz). Wśród niezgłoszonych był Związek Radziecki, a także będąca w konflikcie z władzami FIFA Argentyna. Tytułu mistrza świata broniła drużyna Urugwaju.
  Napastnik – zawodnik w piłce nożnej, który gra na pozycji najbliższej do przeciwnej bramki i dlatego w drużynie głównie to on jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.