• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Walt Disney przedstawia  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Nowe szaty króla (ang. The Emperor’s New Groove) – to amerykański film animowany, wyprodukowany w 2000 roku przez studio Walta Disneya. Akcja "Nowych szat króla", filmu animowanego ze studia Walta Disneya, rozgrywa się w egzotycznym królestwie w Ameryce Południowej. Film, zrealizowany w konwencji komediowej, opowiada o niezwykłych przygodach młodego, aroganckiego władcy o imieniu Kuzco, który za sprawą żądnej władzy doradczyni Yzmy zamieniony zostaje w lamę. Pozostawiony własnemu losowi w głębi dżungli Kuzko spotyka na swej drodze dobrodusznego wieśniaka o imieniu Pacha. Kuzco szybko zdaje sobie sprawę, że jeśli chce odzyskać ludzką postać i prawo do tronu, musi na nim polegać. Dzięki przyjaźni z Pachą Kuzco zmieni się nie do poznania – nauczy się szanować innych i spojrzy na świat z nowej perspektywy.Hannah Montana to amerykański sitcom dla młodzieży, należący do kanonu Disney Channel Original Series. Zadebiutował 24 marca 2006 na Disney Channel USA i szybko zdobył popularność, a od 2 grudnia 2006 jest emitowany w polskim Disney Channel, zaś od 6 września 2008 można go w Polsce oglądać w TVP1. Serial opowiada o dziewczynie prowadzącej podwójne życie jako Miley Stewart, przeciętna nastolatka i Hannah Montana, światowej sławy nastoletnia piosenkarka pop. Jej druga osobowość jest jednak bardzo pilnym sekretem, o którym wie tylko rodzina i najbliżsi przyjaciele.
  Kamilszperacz
  Kamilszperacz

  Walt Disney przedstawia – blok programowy telewizyjnej Jedynki emitowany od 5 stycznia 1991 roku.

  Do końca roku 2004 blok ten pojawiał się 2 razy w tygodniu – w soboty był dłuższy, i emitowano w nim najpierw kreskówkę, a następnie film fabularny. Wpierw był emitowany ok. godz. 14:30, po czym porę jego emisji zmieniono na wcześniejszą, aż ostatecznie uplasowała się na godz. 9:35. Drugi raz pojawiał się w niedziele podczas Wieczorynki – był w nim emitowany jeden odcinek kreskówki.

  3 października jest 276. (w latach przestępnych 277.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 89 dni.Program ochrony księżniczek – amerykański film w reżyserii Allison Liddi z Demi Lovato i Seleną Gomez w rolach głównych. Premiera filmu w Polsce odbyła się 20 czerwca 2009 na Disney Channel.

  2 stycznia 2005 roku blok ten pojawił się po raz ostatni.

  Po ponad rocznej przerwie TVP1 ponownie rozpoczęła emisję bloku Walt Disney przedstawia, ale jego zawartość ograniczono jedynie do emisji kreskówek. Od 4 marca 2006 roku blok pojawiał się podczas sobotnich i niedzielnych Wieczorynek o 19:00. Od 12 września 2009 ponownie emitowany był sobotni blok filmów Disneya pod nazwą Walt Disney w Jedynce. Co sobotę o 10:00 emitowane były dwa odcinki kreskówek i dwa odcinki seriali aktorskich. Blok emitowano do kwietnia 2012 roku.

  29 października jest 302. (w latach przestępnych 303.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 63 dni.Leroy i Stich – pełnometrażowy film animowany z 2006 roku. Film został wyprodukowany przez wytwórnię filmową Walt Disney Pictures we współpracy z Disney Channel Original Movies.

  Spis treści

 • 1 Seriale animowane
 • 2 Disney! Cudowny Świat
 • 3 Filmy krótkometrażowe Pixara
 • 4 Walt Disney w Jedynce
 • 5 Zobacz też


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Złota Rączka (ang. Handy Manny, 2006-2008) – serial animowany produkcji amerykańskiej, z 2006 roku, który emitowany jest w bloku Playhouse Disney na kanale Disney Channel, na TVP1 (od 12 września 2009) oraz na Playhouse Disney (od 1 września 2010).
  Ptasie sprawki (ang. For the Birds) – amerykański animowany film krótkometrażowy z 2000 roku w reżyserii Ralpha Egglestona.
  Film animowany – rodzaj filmu, w którym obrazy nie są uzyskiwane na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika przedstawiająca na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Mogą być również wykorzystywane techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz czesciej stosowana jest grafika i animacja wspomagana komputerowo.
  Aladyn – pełnometrażowy film animowany z 1992 roku wyprodukowany przez Walt Disney Pictures, trzydziesty pierwszy film z kanonu filmów animowanych Disney Company. Jest to swobodna adaptacja historii o Aladynie i magicznej lampie z Księgi tysiąca i jednej nocy.
  WALL-E (stylizowany zapis WALL·E) – amerykański film animowany z 2008 roku wyprodukowany przez wytwórnię Pixar Animation Studios i Walt Disney Pictures, wyreżyserowany przez Andrew Stantona. Światowa premiera miała miejsce 27 czerwca 2008, natomiast polska wersja dubbingowana trafiła do kin 18 lipca 2008.
  Gumisie (ang. Disney’s Adventures of the Gummi Bears, 1985–1991) – serial animowany ze studia Disneya oraz nazwa głównych bohaterów serialu wyglądem przypominających niedźwiadki.
  Goofy i inni (ang. Goof Troop, 1992-1993), amerykański serial animowany produkcji wytwórni Walta Disneya. W sumie powstało 79 odcinków, trwających po 25 minut. Serial ten był emitowany w TVP1 w sobotnim programie Walt Disney przedstawia oraz na kanale Disney Channel, dla którego serial został ponownie zdubbingowany. Od 7 października 2013 roku serial jest emitowany na antenie Disney Junior.

  Reklama