• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wallkill - Nowy Jork

  Przeczytaj także...
  Biblijna Szkoła Strażnicy – Gilead (ang. Watchtower Bible School of Gilead) – szkoła kształcąca misjonarzy Świadków Jehowy, założona przez Towarzystwo Strażnica w 1943 roku w South Lansig, stanie Nowy Jork w USA. Obecnie mieści się ona w Centrum Szkoleniowym Świadków Jehowy w Patterson w stanie Nowy Jork. Program szkolenia oparty jest przede wszystkim na Piśmie Świętym a koncentruje się ono na działalności ewangelizacyjnej. Pieczę nad Szkołą Gilead sprawuje Dział Szkoleń Teokratycznych pod nadzorem Komitetu Nauczania Ciała Kierowniczego. 14 września 2013 roku naukę zakończyła 135 klasa, którą ukończyło 48 studentów skierowanych do 24 krajów świata.MEPS (ang. Multilanguge Electronic Phototypesetting System), Elektroniczny System Wielojęzycznego Fotoskładu – urządzenie zaprojektowane przez Towarzystwo Strażnica w 1978 roku w Wallkill w USA, pierwsze na świecie urządzenie fotoskładu umożliwiające publikowanie w wielu językach.
  Farmy Strażnicy – ośrodek produkujący żywność na potrzeby Towarzystwa Strażnica oraz jego główne centrum poligraficzne. Znajduje się w Wallkill w stanie Nowy Jork w USA. Kompleks składa się z największej na świecie drukarni należącej do Świadków Jehowy, kompleksu budynków biurowych i mieszkalnych oraz użytków rolno-hodowlanych. Znajdują się tu również niektóre działy Biura Głównego Świadków Jehowy.

  Wallkill – jednostka osadnicza w stanie Nowy Jork, w hrabstwie Ulster.

  Powierzchnia Wallkill wynosi 8 km², zamieszkiwane jest przez 2288 mieszkańców (2010). Obok Wallkill płynie rzeka o tej samej nazwie.

  Ok. 5 km na północny zachód od centrum Wallkill znajdują się Farmy Strażnicy wraz z drukarnią, jest to największy na świecie kompleks budynków należący do Świadków Jehowy, mieszka w nim ponad 1600 wolontariuszy. W latach 1988-1995 mieściła się tutaj Biblijna Szkoła Strażnicy – Gilead, a w roku w 1978 roku zaprojektowano tutaj MEPS.

  Świadkowie Jehowy (pełna nazwa: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy) – restoracjonistyczny związek wyznaniowy głoszący, że jedynym Bogiem jest Jehowa (Jahwe) i o zbliżającym się objęciu władzy nad światem przez Królestwo Boże. Świadkowie Jehowy są zaliczani do tzw. nurtu badackiego, należącego do wyznań millenarystycznych. Ruch został zapoczątkowany przez Charlesa T. Russella w 1870 w Pensylwanii (USA). Obecnie liczy ok. 7,8 miliona aktywnych członków (głosicieli) na całym świecie (dane z roku 2012).Ulster – hrabstwo (ang. county) w stanie Nowy Jork w USA. Populacja wynosi 177 749 mieszkańców (stan według spisu z 2000 r.).

  Przypisy

  1. American FactFinder. United States Census Bureau. [dostęp 2014-10-09].
  2. Watchtower: Farmy Strażnicy — pół wieku pracy żniwnej. jw.org. [dostęp 2014-10-09].
  3. Watchtower: Prace w Wallkill i Warwick posuwają się naprzód. jw.org. [dostęp 2014-10-09].
  4. Watchtower: Siedemdziesiąt lat Szkoły Gilead. jw.org. [dostęp 2014-10-09].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.