• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Waldemar Roszkiewicz

  Przeczytaj także...
  Akademia Leona Koźmińskiego – (w skrócie ALK, w latach 1993-2008 Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania) niepubliczna uczelnia akademicka, prowadząca studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie w zakresie nauk ekonomicznych, humanistycznych i prawnych. Oferuje też studia podyplomowe, w tym MBA.Wybory samorządowe w Polsce 2006 zostały przeprowadzone 12 listopada; II tura (ponowne głosowanie) w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbyła się 2 tygodnie później, 26 listopada.
  Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) – centrowa partia agrarystyczna, powstała 5 maja 1990 z połączenia PSL-Odrodzenie (będącego kontynuacją ZSL) oraz wilanowskiego PSL.

  Waldemar Cezary Roszkiewicz (ur. 24 lutego 1957 w Wałczu) – polski lekarz dentysta i samorządowiec, były członek zarządu województwa mazowieckiego.

  Życiorys[]

  Ukończył studia na Akademii Medycznej w Łodzi. Ukończył również studia podyplomowe MBA dla Kadry Medycznej w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, a także Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Administracji Publicznej na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

  Liga Polskich Rodzin (LPR) – polska prawicowa partia polityczna, powstała 21 kwietnia 2001 (zarejestrowana sądownie 30 maja 2001) z połączenia Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego i Stronnictwa Narodowego, których wspólne władze wybrano na I Kongresie LPR 5 maja 2001. W skład Komitetu Wyborczego Ligi Polskich Rodzin weszły także inne ugrupowania prawicy, m.in. Ruch Odbudowy Polski, Ruch Katolicko-Narodowy, Porozumienie Polskie i Przymierze dla Polski.Sejm Rzeczypospolitej Polskiej (Sejm RP), Sejm – izba niższa dwuizbowego parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej; Izba Poselska wyłoniła się z Sejmu walnego w 1493; od uchwalenia konstytucji Nihil novi (1505) Sejm jest najwyższym organem władzy ustawodawczej w Polsce.

  Od 1982 do 1987 był kierownikiem Garnizonowego Stomatologicznego Ambulatorium w Trzebiatowie, a w latach 1987–1997 starszym asystentem kliniki Chirurgii Szczękowej Instytutu Stomatologii Wojskowej Akademii Medycznej. Od 1997 do 2003 prowadził gabinet stomatologiczny, a w latach 2003–2004 był dyrektorem Wojewódzkiego Centrum Stomatologii w Warszawie.

  Wałcz (niem. Deutsch Krone) – miasto i gmina w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, siedziba władz powiatu wałeckiego oraz wiejskiej gminy Wałcz. Miasto położone jest w środkowej części Pojezierza Południowopomorskiego nad jeziorami Raduń i Zamkowym i rzeką Żydówką. Wałcz jest powiatowym ośrodkiem administracyjnym, gospodarczym i kulturalnym, siedzibą urzędów i instytucji lokalnych oraz ósmym ośrodkiem miejskim województwa (pod względem liczby ludności). Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności, który został przeprowadzony w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011r. wykazały, że miasto miało 26 447 mieszkańców..Wojskowa Akademia Medyczna im. gen. dyw. Bolesława Szareckiego (WAM) – nieistniejąca obecnie akademia wojskowa, działająca w latach 1957-2003 w Łodzi, która kształciła żołnierzy - oficerów wojskowej służby zdrowia (lekarzy, lekarzy-dentystów, farmaceutów i psychologów) dla potrzeb SZ PRL i SZ RP ale także dla sił zbrojnych innych państw.

  Od 2004 do 2005 był członkiem zarządu województwa mazowieckiego, w latach 2005–2006 pełnił funkcję wicemarszałka województwa, po wyborach z 2006 ponownie objął stanowisko członka zarządu województwa, które zajmował do 2010. Został następnie likwidatorem SPZOZ Wojewódzkiego Centrum Stomatologii w Warszawie, a następnie został wiceburmistrzem Ożarowa Mazowieckiego.

  24 lutego jest 55. dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostało 310 (w latach przestępnych 311) dni. W latach przestępnych dzień ten jest powtarzany.Uniwersytet Warszawski – polska uczelnia państwowa, założona 19 listopada 1816 roku w Warszawie. Najlepszy uniwersytet w Polsce według The Times Higher Education Supplement (QS World University Rankings). W rankingu szanghajskim (ARWU) z 2012 roku uczelnia została sklasyfikowana na miejscach 301-400. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities ze stycznia 2013, opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 1. miejsce w Polsce wśród uniwersytetów, a na świecie 234. pośród wszystkich typów uczelni. Corocznie uniwersytet zajmuje 1-2 miejsce w rankingu polskich uczelni państwowych przeprowadzanych przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy".

  Do 2006 związany był z Ligą Polskich Rodzin, jednak formalnie do niej nie należał. Z listy tej partii kandydował bez powodzenia w 2005 do Sejmu oraz w 2006 do sejmiku województwa mazowieckiego. W 2006 przystąpił do Polskiego Stronnictwa Ludowego. W latach 2008–2010 był członkiem wojewódzkiego zarządu tej partii. Z listy PSL kandydował w 2009 i 2014 do Parlamentu Europejskiego, w 2010 do sejmiku mazowieckiego i w 2011 do Sejmu.

  Akademia Medyczna w Łodzi - dawna wyższa uczelnia medyczna działająca w Łodzi w latach 1950 - 2002, w ostatnim okresie swojej działalności złożona z Wydziałów: Lekarskiego (z Oddziałem Pielęgniarstwa), Stomatologicznego, Zdrowia Publicznego i Farmaceutycznego (z Oddziałem Analityki Medycznej).Sejmik Województwa Mazowieckiego – organ stanowiący i kontrolny samorządu województwa mazowieckiego. Istnieje od 1998 r. Obecna IV Kadencja Sejmiku trwa w latach 2010–2014.

  Przypisy

  Bibliografia[]

 • Nota biograficzna na stronie prywatnej • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Gmina Ożarów Mazowiecki (dawn. gmina Ożarów) – gmina miejsko-wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie warszawski zachodnim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie warszawskim.
  Parlament Europejski – instytucja Unii Europejskiej będąca odpowiednikiem jednoizbowego parlamentu, której członkowie są wybierani przez obywateli państw należących do UE na 5-letnią kadencję. Oficjalną siedzibą Parlamentu jest Strasburg, ale w Brukseli odbywa się większość obrad parlamentu i mieszczą się biura poselskie, a także komisje parlamentarne i władze klubów. W Luksemburgu znajduje się sekretariat generalny, biblioteka i część zaplecza technicznego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.