• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Waking Up  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Słodkie kłamstewka (ang. Pretty Little Liars) – amerykański serial dramatyczny na podstawie serii książek o tym samym tytule, opowiadający historię czterech dziewczyn – Spencer, Hanny, Arii oraz Emily – których przyjaźń skończyła się po zaginięciu "królowej" ich paczki – Alison. Rok później cała czwórka zaczyna dostawać wiadomości od kogoś, kto podpisuje się "A". Osoba ta grozi, że rozpowie ich sekrety. Wszystkie, a nawet te, o których wiedzieć mogła tylko Alison.Nikita (2010-2013) – amerykański serial dramatyczny nadawany przez amerykańską stację The CW. Bazujący na francuskim filmie Nikita, jego remaku Kryptonim Nina oraz poprzedniego serialu Nikita. 9 maja 2013 stacja przedłużyła serial o czwarty i finałowy skrócony sezon. 22 listopada rozpocznie się emisja finałowego sezonu serialu.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Waking Up – drugi album studyjny amerykańskiej grupy rockowej OneRepublic, wydany przez Interscope Records, 17 listopada 2009 roku. Album zajął 21 pozycję na liście Billboard 200 oraz zdobył status złotej płyty w Stanach Zjednoczonych, w Niemczech i Austrii.

  Uczeń czarnoksiężnika (ang. The Sorcerer’s Apprentice) − film fantasy z 2010 roku w reżyserii Jona Turteltauba. Inspiracją do napisania scenariusza filmu był segment klasycznego filmu Fantazja wytwórni Walta Disneya z 1940 roku, który z kolei oparty jest na scherzo symfonicznym Paula Dukasa pod tytułem Uczeń czarnoksiężnika z 1897 oraz na balladzie Johanna Wolfganga Goethego z 1797 roku.Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.

  Wydanie i promocja[ | edytuj kod]

  Album Waking Up został ukończony 25 sierpnia 2009 roku i wydany 17 listopada 2009 w Ameryce Północnej, 20 listopada w Australii, 13 listopada w Niemczech, a 18 stycznia 2010 w Wielkiej Brytanii. Edycja Deluxe została wydana tylko w Ameryce Północnej w tym samym czasie, co wersja standardowa.

  Edward Fisher (ur. 17 grudnia 1973) − amerykański muzyk, perkusista w zespole OneRepublic. Eddie dorastał w Mission Viejo w Kalifornii, ale obecnie mieszka w Denver w stanie Kolorado.Digital download – sposób zakupu utworu muzycznego, singla (digital single) lub albumu drogą pobierania plików (np. w formacie MP3). Zakup taki może być zrealizowany w sklepie internetowym. Popularne serwisy tego typu to m.in. iTunes Store, Beatport, Junodownload, DJDownload, Trackitdown, Audiojelly, DanceTunes, Traxsource, DJ Tunes lub Napster.

  Pierwszy singiel z Waking Up „All the Right Moves”, ukazał się na antenach radiowych 29 września 2009, a następnie został oficjalne udostępniony do pobrania 6 października 2009 roku. Piosenka zadebiutowała na #18 na liście Billboard Hot 100. Następnie w dniu 20 października 2009 roku zespół udostępnił fragment utworu „Everybody Loves Me” wraz z trzema innymi na swojej stronie w serwisie MySpace.

  Marchin On to singel amerykańskiego zespołu pop-rockowego OneRepublic z ich drugiego albumu studyjnego Waking Up. Piosenka została napisana i wyprodukowana przez wokalistę zespołu, Ryana Teddera. W 2010 roku producent muzyczny i raper Timbaland zremiksował utwór i umieścił go na swoim albumie Shock Value II.Zachary Douglas Filkins (ur. 15 września 1978) – amerykański model i gitarzysta, znany głównie z zespołu OneRepublic.

  Drugi singel z albumu, „Secrets” został wydany w USA w dniu 3 listopada 2009. Wcześniej, 30 października 2009 został udostępniony do pobrania w Niemczech, gdzie był pierwszym singlem z albumu oraz promował film Zweiohrküken. Piosenka została wykorzystana w serialach „Lost: Zagubieni”, „Słodkie kłamstewka” i „Nikita”, jak również w filmie fantasy „Uczeń czarnoksiężnika”.

  Timbaland, właściwie Timothy Mosley (ur. 10 marca 1971 w Norfolk, Wirginia) – amerykański producent hip-hopowy i R&B.Honda Motor Co. (jap. 本田技研工業株式会社 – Honda Giken Kōgyō Kabushiki Kaisha) – japońska, międzynarodowa korporacja produkująca samochody, motocykle, skutery, samoloty, silniki oraz różnego rodzaju maszyny do celów budowlanych, rolniczych i innych. Obecnie jest największym producentem silników na świecie. Produkuje ich ponad 25 milionów rocznie. Zakłady produkcyjne umieszczono w ponad 30 różnych krajach. Główna siedziba znajduje się w Tokio. Natomiast siedziba Honda Motor Europe Ltd. znajduje się w Slough (Wielka Brytania).

  Kolejnym singlem z albumu miała zostać piosenka „Good Life”, jednak to utwór „Marchin On” został trzecim singlem, ponieważ wybrano go do wsparcia niemieckiej telewizji ZDF i służył jako oficjalna piosenka FIFA 2010 World Cup. Utwór został zremiksowany przez Timbalanda i zamieszczony na jego płycie Shock Value II. Został wydany na digital download w Niemczech w dniu 18 czerwca 2010.

  Good Life” – singel amerykańskiej grupy pop-rockowej OneRepublic z ich drugiego albumu studyjnego Waking Up. Autorami utworu są członkowie zespołu Ryan Tedder, Brent Kutzle i Eddie Fisher oraz amerykański kompozytor i producent Noel Zancanella. Producentami są Tedder, Kutzle i Zancanella.Drew Brown, właśc. Andrew John Brown (ur. 9 stycznia 1984) – amerykański muzyk, znany jako gitarzysta i keyboardzista w pop-rockowym zespole OneRepublic.

  Największy sukces odniósł ostatni singel z albumu, „Good Life” wydanany 19 listopada 2010 roku. Utwór dotarł do pozycji 8 na liście Billboard Hot 100. Piosenka została wykorzystana w filmach „Jedz, módl się, kochaj” oraz „Jeden dzień” i w reklamach Disneyland i Honda.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  Wersja standardowa

  FIFA (fr. Fédération Internationale de Football Association, Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej) – międzynarodowa organizacja pozarządowa zrzeszająca 209 narodowych federacji piłki nożnej (185 krajów, 2 nieuznawane państwa, 9 autonomii i 13 terytoriów zależnych stan z 10 stycznia 2013). Oprócz reprezentacji w piłce nożnej mężczyzn istnieje jeszcze 175 reprezentacji w piłce nożnej kobiet. FIFA organizuje światowe rozgrywki piłkarskie (turnieje olimpijskie, mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn oraz grup młodzieżowych itp.) oraz ustala przepisy gry w piłkę nożną. Organizacja ta utrzymuje się z 90 procent ze sprzedaży biletów na MŚ. Organizacja ta przeznacza pieniądze z Programu Pomocy Finansowej na rozwój techniczny w grze, rozwój futbolu młodzieżowego oraz medycynę sportową także i na futsal dla ubogich krajowych federacji piłkarskichRyan Benjamin Tedder (ur. 26 czerwca 1979 w Tulsa, Oklahoma) – amerykański wokalista, producent, autor tekstów i kompozytor. Pisze i produkuje dla wielu różnych artystów, ale od 2007 jest najbardziej znany jako lider grupy OneRepublic.

  Bonusy/Utwory alternatywne

  Wersja Deluxe

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  All the Right Moves – pierwszy singel zespołu OneRepublic z ich drugiego albumu Waking Up. Został wydany w USA 29 września 2009 roku. Jest on pierwszym singlem dla wszystkich krajów z wyjątkiem Austrii i Niemiec gdzie pierwszym singlem jest utwór Secrets. Piosenka ta już wcześniej była wykonywana na koncertach OneRepublic.
  Jeden dzień (ang. One Day, 2011) − amerykańsko-brytyjski melodramat w reżyserii Lone Scherfig. Scenariusz filmu oparty został na powieści Jeden dzień, autorstwa Davida Nichollsa, który opracował również scenariusz.
  OneRepublic – amerykański zespół pop-rockowy założony w Kolorado. Od lata 2006 roku, byli stale określani jako top wykonawcy na MySpace dzięki szerokiej działalności w środowisku internetowym. Zespół powstał w Colorado Springs z inicjatywy Ryana Teddera autora tekstów i producenta oraz jego licealnego kolegi Zacha Filkinsa. Obecnie grupa przeniosła się do Los Angeles. Po krótkim okresie w Columbia Records, grupa zmieniła wytwórnię na Interscope Records/Mosley Music Group i skończyła pracę nad debiutanckim albumem, którego producentem jest Greg Wells (Deftones, Mika, Pink). Krążek pt. "Dreaming out loud" został wydany pod koniec 2007 roku. Główny wokalista OneRepublic, Ryan Tedder, jest też autorem tekstów i producentem innych R&B, popowych i rockowych inwestycji. W zamian za współpracę z jego zespołem OneRepublic napisał i sponsorował singel Jennifer Lopez "Do it Well", napisał i sponsorował nowy singel Natashy Bedingfield "Love like This" (z Seanem Kingstonem), napisał i sponsorował pierwszy międzynarodowy singel Leony Lewis "Bleeding Love" oraz napisał tekst piosenki "He said She said" dla gwiazdy High School Musical Ashley Tisdale. Współpracował też z Paulem Oakenfoldem, Baby Bashem, i Chrisem Cornellem.
  Myspace – serwis społeczności internetowej założony w 2003 roku przez Toma Andersona i Chrisa DeWolfe’a, będący do 15 czerwca 2009 na 11. miejscu wśród najbardziej popularnych stron WWW w Internecie.
  Brent Kutzle (ur. 3 sierpnia 1985 w Newport Beach w Kalifornii) – amerykański muzyk, obecnie basista i wiolonczelista grupy OneRepublic. Pisał i wykonywał dla Vermeer, Augustine, Torrent, This Allure, Monarch, Venus Infers. Najbardziej znany jest z gry na gitarze basowej, ale gra również na wiolonczeli, perkusji, gitarze, pianinie oraz śpiewa.
  Disneyland – sieć parków rozrywki stworzony przez wytwórnię Disneya. Głównymi atrakcjami parku są postacie z filmów Disneya, różnego rodzaju baśniowe budynki oraz niektóre formy zabaw jak np. kolejka górska.
  Secrets to drugi singel amerykańskiego zespołu pop-rockowego OneRepublic z ich drugiego albumu studyjnego, Waking Up. W Austrii i w Niemczech utwór został wydany jako pierwszy singel z płyty ze względu na promocję filmu Zweiohrküken. Piosenka "Secrets" została napisana przez Ryana Teddera i wyprodukowana przez niego wspólnie z Andy Prickettem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.928 sek.