• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wake Me Up When September Ends

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Ballada – jeden z wielu gatunków muzycznych. Początki ballady sięgają średniowiecza i muzyki dworskiej. Ballady śpiewane były przez trubadurów przy akompaniamencie instrumentu lub zespołu. Często były bardzo rozbudowane i zawierały setki wersów. Najczęściej snuły epicką opowieść o miłości lub wielkich czynach.
  Green Day – amerykański zespół punkrockowy powstały w 1986 z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Billiego Joe Armstronga i basisty Mike’a Dirnta w Rodeo, w Berkeley i w stanie Kalifornia. Na początku działalności grupy perkusistą był Al Sobrante. Po wydaniu płyty „1,039/Smoothed Out Slappy Hours” w 1991 r. porzucił zespół na rzecz nauki w college’u. Na jego miejsce przyszedł Tre Cool. W 1994 roku zespół wydał album „Dookie”, który okazał się wielkim sukcesem (15 milionów sprzedanych płyt na świecie). Już pierwszy singel z tej płyty, „Longview” uzyskał 1. miejsce na liście Billboard Modern Rock Tracks, które później było okupowane przez inne single z tej płyty („Basket Case” i „When I Come Around” utrzymywały się na nim przez 7 tygodni).

  Wake Me Up When September Endsballada punk rockowa amerykańskiego zespołu Green Day, wydana jako czwarty singel z płyty American Idiot. Tekst piosenki mówi o zmarłym ojcu wokalisty i zarazem gitarzysty zespołu, Billiego Joe Armstronga. Teledysk opowiada historię młodego człowieka, wyjeżdżającego na wojnę. Ojciec Billiego był chory na raka, zmarł 1 września 1982 roku. Billie uciekł z pogrzebu i zapłakany zamknął się w swoim pokoju. Kiedy matka wróciła i weszła do pokoju, on wypowiedział słowa „Wake Me Up When September Ends”.

  Punk – gatunek muzyczny w obrębie muzyki rockowej (punk rock) lub całokształt muzyki tworzonej przez grupy nawiązujące do ideologii ruchu punk; w szerszym znaczeniu: kontrkultura młodzieżowa czy wręcz kultura alternatywna / ruch kulturowo-społeczno-polityczny, zapoczątkowany w połowie lat 70. XX w., w różnych swoich przejawach istniejący do dziś. Także nazwa, również w złożeniach, stylów w sztuce, literaturze, muzyce, modzie itp. oraz innych przejawów ludzkiej aktywności odwołujących się do pierwotnego znaczenia pojęcia.Culver City - miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Los Angeles. W 2000 liczyło 38 816 mieszkańców.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  CD 1
  1. „Wake Me Up When September Ends” – 4:45
  2. „Give Me Novacaine” (na żywo) – 3:38
  CD 2
  1. „Wake Me Up When September Ends” – 4:45
  2. „Homecoming” (na żywo) – 9:24
  3. „Hitchin’ A Ride” – 2:52
  CD (Australia)
  1. „Wake Me Up When September Ends” – 4:45
  2. „Give Me Novacaine” (na żywo) – 3:38
  3. „Homecoming” (na żywo) – 9:24
  Winyl

  A. „Wake Me Up When September Ends” – 4:45
  B. „Give Me Novacaine” (na żywo) – 3:38

  American Idiot – studyjna płyta amerykańskiego zespołu punkrockowego Green Day, wydana w 2004 roku. Jest to siódma płyta grupy i pierwsza o charakterze rock opery. Wydawnictwo to odniosło największy sukces od wydanego w roku 1994 albumu Dookie.Billie Joe Armstrong (ur. 17 lutego 1972 w San Pablo) – wokalista i gitarzysta zespołu Green Day. Jego ojciec, Andrew (pochodzenia angielsko-włoskiego), był muzykiem jazzowym i kierowcą samochodów ciężarowych. Matka, Ollie (pochodzenia szkocko-holendersko-irlandzko-hinduskiego), była kelnerką w restauracji Rod’s Hickory Pit, gdzie Billie i jego przyjaciele Mike Dirnt i Brandon O’Lech pracowali będąc nastolatkami. Rod’s Hickory Pit to miejsce, w którym Armstrong i jego zespół Sweet Children zagrali swój pierwszy koncert.

  Utwory na żywo zostały zagrane 15 lutego 2005 roku podczas koncertu VH1 „Storytellers” w Culver City.

  Listy przebojów[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Green Day – Wake Me Up When September Ends (pol.). warnermusic.pl. [dostęp 2014-09-12].
  2. Green Day – Wake Me Up When September Ends (ang.). discogs.com. [dostęp 2014-09-12].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Reklama

  Czas generowania strony: 1.757 sek.