• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Wagga Wagga

  Przeczytaj także...
  Murrumbidgee – rzeka w Australii, w Nowej Południowej Walii. Długość 2 541 km. Źródło w Alpach Australijskich, uchodzi do Murray.Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.
  Nowa Południowa Walia (ang. New South Wales, NSW) – najstarszy i najbardziej zaludniony stan Australii. Leży w południowo-wschodniej części kraju. Na północy graniczy ze stanem Queensland, od zachodu z Australią Południową, a od południa ze stanem Wiktoria. Ponadto sąsiaduje z Australijskim Terytorium Stołecznym, który jest enklawą wewnątrz Nowej Południowej Walii, oraz z Terytorium Jervis Bay, będącym półenklawą. Stolicą stanu i jego największym miastem jest Sydney.

  Wagga Wagga – miasto w Australii, w stanie Nowa Południowa Walia, nad rzeką Murrumbidgee (dopływ Murray). Około 47 tys. mieszkańców.

  Murray (ang. Murray River) – jest najdłuższą rzeką Australii o długości 2 575 km. Wypływa z zachodnich zboczy Alp Australijskich (z pasma Gór Śnieżnych) i płynie na zachód tworząc naturalną granicę między Nową Południową Walią a Wiktorią. Na wysokości Wentworth do Murray wpada rzeka Darling - trzecia pod względem najdłuższych rzek Australii. Niektórzy geografowie traktują Darling i dolny Murray jak pojedynczą rzekę o dł. 3750 km. Murray uchodzi do przybrzeżnego Jeziora Alexandrina w Australii Południowej.

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.063 sek.