• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 •      Biorę udział       Informacje o badaniu         Nie obchodzi mnie to 

  W sieci - czasopismo  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Tomasz Wróblewski (ur. 5 maja 1959 w Warszawie) – polski dziennikarz i publicysta. Redaktor naczelny tygodnika „Newsweek Polska” (2001–2004, 2005–2006), magazynu „Profit”, „Dziennika Gazety Prawnej” (2010–2011), dziennika „Rzeczpospolita” (2011–2012).Katarzyna Janina Łaniewska-Błaszczak (ur. 20 czerwca 1933 w Łodzi) – polska aktorka teatralna i filmowa, działaczka opozycji antykomunistycznej w PRL.

  W Sieci, zapis styl. wSieci – polski tygodnik społeczno-polityczny tworzony w większości przez byłych dziennikarzy „Uważam Rze” i „Rzeczpospolitej”, wydawany od 26 listopada 2012 w Warszawie. Redaktorem naczelnym jest Jacek Karnowski. Pismo tworzone jest we współpracy z portalem wPolityce.pl oraz wNas.pl, wGospodarce.pl, wSumie.pl, stefczyk.info, gazetabankowa.pl i tygodnikpodlaski.pl.

  Fratria Spółka z o.o. – medialna spółka producencka działająca w obszarach internetowym, prasowym i wydawniczym. Wydaje tygodnik W Sieci.Witold Gadowski (ur. 4 listopada 1964) – dziennikarz, poeta (wiersze w czasopismach podziemnych i m.in. w antologii "Flaki z nietoperza"). Absolwent psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 10 maja 2010 do 12 października 2010 szef telewizyjnej "Jedynki".

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Zespół redakcyjny
 • 3 Uwagi
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne
 • Historia[ | edytuj kod]

  Pomysł jego powstania zrodził się po zwolnieniu z „Rzeczpospolitej” m.in.: Tomasza Wróblewskiego – redaktora naczelnego, Cezarego Gmyza i Łukasza Warzechy. Niedługo po ukazaniu się pierwszego numeru „wSieci” z „Uważam Rze” zwolniono Pawła Lisickiego – redaktora naczelnego i jego zastępcę Michała Karnowskiego. Na znak protestu z tygodnika odeszła większość publicystów i dziennikarzy, z których część przeszła do „wSieci”.

  Polityka” – polski liberalno-lewicowy, opiniotwórczy tygodnik społeczno-polityczny, wydawany od 1957 w Warszawie. "Polityka" utrzymuje się na czołowych miejscach pod względem wielkości sprzedaży wśród polskich tygodników opinii, w tym często na pierwszym miejscu (ogólna sprzedaż na poziomie ok. 130 tys. egzemplarzy – stan na lipiec 2012).Maciej Goniszewski (ur. 1973 w Słupsku) – dziennikarz, od października 2009 r. redaktor naczelny miesięcznika "Gazeta Bankowa".

  29 listopada 2012 spółka Fratria wydająca „wSieci” poinformowała o konieczności dodruku pierwszego numeru z powodu dużego zainteresowania czytelników i sprzedania całego nakładu wynoszącego 150 tys. egzemplarzy. Pierwsze trzy numery były wydane jako dwutygodnik, w większym formacie niż obecny.

  Od 31 grudnia 2012 pismo ukazuje się jako tygodnik i jego nakład wynosi 250 tys. egzemplarzy. W grudniu 2012 roku „W sieci” był czwartym najchętniej kupowanym tygodnikiem w Polsce (wyżej był „Gość Niedzielny”, „Polityka” i „Newsweek”) – średnia sprzedaż wyniosła około 120 tys. egzemplarzy na tydzień.

  Grzegorz Marek Hajdarowicz (ur. 27 października 1965 roku) – polski przedsiębiorca, producent filmowy, wydawca, działacz opozycji niepodległościowej w czasach PRL, konsul honorowy Federacyjnej Republiki Brazylii w Małopolsce i na Śląsku.Leszek Długosz (ur. 18 czerwca 1941 w Zaklikowie) – aktor, literat, kompozytor, pianista, jeden z najbardziej znanych polskich śpiewających poetów.

  5 marca 2013 Sąd Okręgowy w Warszawie na wniosek Grzegorza Hajdarowicza, właściciela wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”, wydał zakaz wydawcy tygodnika „W sieci” używania tego tytułu. Uzasadnieniem wniosku jest fakt, że w wersji internetowej dziennika „Rzeczpospolita” jest rubryka o nazwie „W sieci opinii”. Od tego dnia czasopismo zmieniło swą nazwę na „Sieci”. Na przełomie lipca i sierpnia 2013 sąd oddalił wniosek Grzegorza Hajdarowicza, po czym tygodnik powrócił do pierwotnej nazwy wSieci.

  Jan Władysław Rokita (ur. 18 czerwca 1959 w Krakowie) – polski polityk, poseł na Sejm w latach 1989–2007 (X, I, II, III, IV i V kadencji).Ryszard Makowski (ur. 16 sierpnia 1955 r. w Warszawie) – satyryk polski. W latach 1989-2001 członek Kabaretu OT.TO, znany z gościnnych występów z Kabaretem Pod Egidą.

  Od maja 2013 równolegle z pismem jest wydawany miesięcznik historyczny W Sieci Historii (do sierpnia analogicznie do tygodnika, pod tytułem Sieci Historii z uwagi na kwestie prawne), którego redaktorem naczelnym jest prof. Jan Żaryn.

  Od września 2013 do tygodnika dodawany jest dodatek "W sieci kultury", zawierający informacje kulturalne oraz program telewizyjny.

  W sierpniu 2013 redakcja ogłosiła wśród czytelników plebiscyt, w wyniku którego w grudniu 2013 przyznała Nagrodę Człowieka Wolności (pierwszym laureatem został Krzysztof Szwagrzyk).

  Krzysztof Feusette (ur. 1971) – dziennikarz, publicysta, stały felietonista „Rzeczpospolitej” i tygodnika „Uważam Rze”, autor tekstów piosenek, poeta, scenarzysta filmowy.Wiktor Świetlik (ur. 1978) – polski dziennikarz prasowy, od 2009 dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Andrzej Krauze (ur. 1947 w Dawidach Bankowych) – polski grafik, rysownik, plakacista; Znany głównie z rysunków satyrycznych. W swoim dorobku ma wiele plakatów filmowych i teatralnych oraz ilustracji do książek; Jest również autorem kilku książek dla dzieci; Brat reżysera Antoniego Krauzego.
  Cezary Franciszek Gmyz (ur. 24 maja 1967 we Wrocławiu) – polski teatrolog, dziennikarz, publicysta, w latach 2007–2012 dziennikarz dziennika „Rzeczpospolita”, od 2013 dziennikarz tygodnika „Do Rzeczy”.
  Andrzej Nowak (ur. 12 listopada 1960 w Krakowie) - polski historyk, publicysta, nauczyciel akademicki, sowietolog, profesor nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesor zwyczajny w Instytucie Historii PAN (kierownik Zakładu Historii Europy Wschodniej na UJ), były redaktor naczelny dwumiesięcznika „Arcana”.
  Igor Zalewski (ur. 1970) – polski dziennikarz i komentator polityczny. Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie.
  Bartosz Sztybor - ur. 15 stycznia 1980 w Warszawie; polski dziennikarz, publicysta, krytyk filmowy i komiksowy, scenarzysta komiksowy. Wielokrotny laureat konkursu na krótką formę komiksową na MFK. Publikował m.in. w pismach Ozon, Wprost, Esensja, Chichot, Machina, Cinema, periodykach komiksowych i zinach.
  Piotr Andrzej Cywiński (ur. 25 sierpnia 1951 w Kamieniu Pomorskim) – polski dziennikarz akredytowany w Niemczech, publicysta, komentator polityczny, felietonista i pisarz.
  Jan Stefan Pietrzak (ur. 26 kwietnia 1937 w Warszawie) – polski satyryk, aktor, monologista, autor i wykonawca licznych piosenek. Twórca „Kabaretu Hybrydy” oraz „Kabaretu Pod Egidą”. Felietonista „Tygodnika Solidarność” i „Gazety Polskiej” oraz prowadzący w TVP Historia program Po co nam to było...?, a także twórca programu rozrywkowego Kabaretowa alternatywa nadawanego od stycznia do maja 2010 przez TVP1.

  Reklama