• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • W rytmie serca - serial telewizyjny  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Antoni Pawlicki (ur. 22 października 1983 w Warszawie) – polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Syn operatora filmowego Tadeusza Pawlickiego, bratanek producenta filmowego Macieja Pawlickiego i wnuk aktorki Barbary Rachwalskiej.Wirtualne Media – polski portal informacyjny poświęcony telewizji, radiu, prasie, internetowi, reklamie, technologii, public relations i badaniom marketingowym.

  W rytmie sercapolski serial kryminalno-obyczajowy w reżyserii Piotra Wereśniaka, emitowany od 10 września 2017 na antenie Polsatu.

  Serial był dwukrotnie (2019 i 2020) nominowany do Telekamer w kategorii „Serial”.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Doktor Adam Żmuda – chirurg, w wyniku konfliktu z szefem zostaje zmuszony do rezygnacji z pracy w renomowanym szpitalu. Postanawia dołączyć do Lekarzy bez Granic w Afryce. Przed wyjazdem odwiedza Kazimierz Dolny, w którym wychodzą na jaw od dawna skrywane sekrety. W trakcie pobytu w mieście dr Żmuda ratuje życie kilku ludziom, oraz wplątuje się w relacje z dwiema kobietami – aspirantem Policji Weroniką Nowacką, komendantką Policji w Kazimierzu Dolnym, oraz pielęgniarką Marią Biernacką, z którą był związany w czasie studiów. Kobieta po rozstaniu postanowiła przerwać naukę i wyprowadzić się z Warszawy. Samodzielnie wychowuje ośmioletniego syna Grzegorza, którego ojcem jak się później okazuje jest Adam Żmuda.

  Barbara Kurdej-Szatan (ur. 22 sierpnia 1985 w Opolu) – polska aktorka teatralna i telewizyjna oraz wokalistka, prezenterka telewizyjna i celebrytka.Policja – umundurowana (służba mundurowa) i uzbrojona formacja służąca społeczeństwu i przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa publicznego i porządku publicznego. Została utworzona na mocy Ustawy o Policji z dnia 6 kwietnia 1990 roku. Policja podlega Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.

  Każdy z odcinków opowiada dwie odrębne historie, w które uwikłani są medycy, często wspierani przez lokalną policję. Za każdym razem bohaterowie serialu obyczajowego pomagają swoim pacjentom nie tylko w odzyskaniu zdrowia, ale również w rozwiązaniu ich problemów życiowych.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Michalina Sosna (ur. 13 maja 1989 w Tychach) – polska aktorka i artystka kabaretowa, członkini warszawskiego Kabaretu na Koniec Świata.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Super Express – wydawany w Warszawie od 1991 roku dziennik o charakterze sensacyjno-rozrywkowym. Jego pierwszy zespół dziennikarski stanowiła w przeważającej większości dotychczasowa obsada "Expressu Wieczornego". Format tabloidowy. Zasłynął publikacjami dotyczącymi afer politycznych i obyczajowych. Przed wyborami w 1993 i 1995 roku złamał obowiązującą media ciszę przedwyborczą, publikując wyniki sondaży przedwyborczych. Głośnym echem odbiło się również opublikowanie przez dziennik zdjęć ciała zastrzelonego w Iraku korespondenta TVP, Waldemara Milewicza oraz fotomontażu przedstawiającego trenera Leo Beenhakkera z odciętymi głowami trenera Niemiec Joachima Löwa i piłkarza Michaela Ballacka. Pierwszym redaktorem naczelnym Super Expressu był Grzegorz Lindenberg. Obecnie gazetą kieruje Sławomir Jastrzębowski.
  Reżyser – artysta odpowiedzialny za całokształt dzieła scenicznego lub filmowego, autor spektaklu, filmu, widowiska muzycznego bądź estradowego. Tworzy koncepcję artystyczną sztuki, inspiruje współpracowników i kieruje nimi, a celem lepszego zademonstrowania swojej niepowtarzalnej indywidualności - adaptuje, przerabia tekst oryginalny. Funkcje reżysera określa rodzaj sztuki.
  Lekarze bez Granic (fr. Médecins Sans Frontières, ang. Doctors Without Borders) – międzynarodowa organizacja pozarządowa utworzona w 1971 przez grupę francuskich lekarzy.
  Małgorzata Foremniak (ur. 8 stycznia 1967 w Radomiu) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, a także osobowość telewizyjna.
  Kazimierz Dolny (jid. קוזמיר Kuzmir, Kazimierz nad Wisłą) – miasto w województwie lubelskim, w powiecie puławskim, nad Wisłą, w Małopolskim Przełomie Wisły, w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Historycznie położony jest w Małopolsce (początkowo w ziemi sandomierskiej, a następnie w ziemi lubelskiej). Jest siedzibą władz miejsko-wiejskiej gminy Kazimierz Dolny. Część trójkąta turystycznego: Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do starego woj. lubelskiego. Był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego.
  Piotr Polk (ur. 22 stycznia 1962 w Kaletach) – polski aktor teatralny, telewizyjny, filmowy i dubbingowy, a także piosenkarz.
  Polsat – polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 o 16:30. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.115 sek.