• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • WWE World Tag Team Championship  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Randal Keith Orton, znany jako Randy Orton (ur. 1 kwietnia 1980 w Knoxville) – amerykański wrestler. Najbardziej znany z występów w World Wrestling Entertainment w brandzie WWE SmackDown!, którego członkiem był do 2013 roku. Należał do grup: „Evolution”, „Rated RKO” i „The Legacy”. Orton jest najmłodszym w historii zdobywcą tytułu WWE World Heavyweight Championship.WWE Tag Team Championship jest tytułem światowym dywizji tag team profesjonalnego wrestlingu stworzonym i promowanym przez federację WWE. Został wprowadzony jako drugie mistrzostwo tag team do WWE w 2002 jako młodszy brat do tytułu World Tag Team Championship. Oba tytuły zostały zunifikowane w 2009 i nowi mistrzowie byli ogłaszani jako "Unified WWE Tag Team Champions" do 2010, kiedy to formalnie World Tag Team Championship zostało wycofane.

  World Tag Team Championship było oryginalnym tytułem mistrzowskim dywizji tag team profesjonalnego wrestlingu promowanym przez federację World Wrestling Entertainment. Przedstawiany był jako główny tytuł drużyn tag team w WWE od 1971 do 2002, kiedy to WWE Tag Team Championship zostały dodane dla brandu SmackDown. Oba tytuły zostały zunifikowane w 2009 i oba były nazywane jako Unified WWE Tag Team Championship, dopóki nie zdezaktywowano World Tag Team Championship w 2010.

  Drew McIntyre, właśc. Andrew Galloway (ur. 6 czerwca 1985) – profesjonalny szkocki wrestler. Występuje obecnie w WWE w brandzie Raw. Także obecny mistrz WWE. Hardy Boyz (znany także jako The Hardys lub Team Xtreme) to wrestlingowy tag team składający się z braci Matta oraz Jeffa. Obu łączy kontrakt z federacją Total Nonstop Action Wrestling. Najbardziej są znani ze swoich występów w World Wrestling Entertainment.

  Historia[ | edytuj kod]

  World Tag Team Championship było oryginalnie znane jako "World Wide Wrestling Federation (WWWF) World Tag Team Championship". Po tym jak je zaprezentowano w 1971, Luke Graham i Tarzan Tyler stali się pierwszymi mistrzami 3 czerwca owego roku. Nazwa tytułów została zmieniona na "World Wrestling Federation (WWF) World Tag Team Championship", kiedy to nazwa promocji została zmieniona na World Wrestling Federation. W połowie lat 90. były przedstawiane jako "WWF Tag Team Championship".

  World Heavyweight Championship – pas mistrzowski organizacji World Wrestling Entertainment, należącym do rosteru SmackDown. World Heavyweight Championship dawniej był znany jako WCW Championship. Kiedy WWE wykupiło WCW, połączono WWF Championship z mistrzostwem WCW i powstał WWE Undisputed Championship, który mógł być zdobyty i na Raw i na SmackDown. Gdy Brock Lesnar zdobył ten tytuł, podpisał umowę dzięki której ustalono, że tylko na SmackDown Undisputed Championship może być broniony. W związku z tym General Manager Raw Eric Bischoff zaprezentował pas World Heavyweight Championship jako dawny pas WCW wręczając nowy tytuł Triple H’owi 2 września 2002 roku. World Heavyweight Championship był najważniejszym pasem na Raw do Draftu 2005, kiedy to ówczesny mistrz Batista przeszedł na SmackDown. Mistrzostwo wagi ciężkiej powróciło na Raw 30 czerwca 2008, kiedy to CM Punk jako gwiazda Raw wykorzystał walizkę Money in the Bank na Edge’u. Mistrzostwo przeszło z powrotem na SmackDown 15 lutego 2009 roku, gdy Edge jako zawodnik SmackDown! zdobył pas, lecz tytuł wrócił na Raw 5 kwietnia, gdy John Cena pokonał Edge’a i zabrał znów pas na RAW. Edge odzyskał tytuł 3 tygodnie później, poprzez wygraną z Ceną. Pas wagi ciężkiej dzięki temu znów przeszedł na SmackDown, gdzie jest do dziś.Terrence Gene Bollea, znany jako Hulk Hogan (ur. 11 sierpnia 1953 w Augusta) – amerykański zawodowy zapaśnik oraz aktor. Jako wrestler występował w World Wrestling Entertainment, World Championship Wrestling, New Japan Pro Wrestling oraz American Wrestling Association, obecnie Total Nonstop Action Wrestling.

  W marcu 2001, WwF zakupiło rywalizacyjną federację, World Championship Wrestling (WCW). Tuż po tym nastąpiło "The Invasion", gdzie grupa wrestlerów z ECW/WCW "The Alliance" została ostatecznie rozwiązana. Na Survivor Series 2001, tytuły zostały zunifkowane z WCW Tag Team Championship w Steel cage matchu. Posiadacze tytułów WCW, the Dudley Boyz, pokonali WWF Tag Team Championów, the Hardy Boyz, stając się ostatnimi posiadaczami WCW Tag Team Championship i nowymi WWF Tag Team Championship.

  Hardy Boyz (znany także jako The Hardys lub Team Xtreme) to wrestlingowy tag team składający się z braci Matta oraz Jeffa. Obu łączy kontrakt z federacją Total Nonstop Action Wrestling. Najbardziej są znani ze swoich występów w World Wrestling Entertainment.Harry Smith (ur. 2 sierpnia 1986 w Calgary) – kanadyjski profesjonalny wrestler pochodzenia angielskiego. Występował w federacji World Wrestling Entertainment w rosterze WWE RAW. Dawniej występował pod pseudonimem DH Smith. Litera H oznacza rodzinę Hart. Wraz z Tysonem Kidem oraz Natalią tworzyli Tag team The Hart Dynasty.5 sierpnia został zwolniony z WWE

  Po zmianie nazwy federacji w 2002, wszystkie tytuły otrzymały akronim "WWE", w tym wypadku "WWE Tag Team Championship". Po podzieleniu rosteru na brandy Raw i SmackDown!, Tag Team Championship zostały przydzielone do brandu Raw, pozostawiając niebieski roster bez żadnych tytułów w dywizji tag team. W rezultacie, Generalna Menadżerka SmackDown! Stephanie McMahon wprowadziła nowe WWE Tag Team Championship ekskluzywne dla owego brandu. Wraz z wprowadzeniem World Heavyweight Championship dla brandu Raw i przeniesieniu WWE Championship na SmackDown, dla Tag Team Championship z Raw została przygotowana nowa nazwa, "World Tag Team Championship", ażeby nie mylić się w nazewnictwie tytułu z przeciwnego brandu. Kiedy WWE Championship i World Heavyweight Championship zamieniły się brandami podczas 2005 WWE Draft Lottery, żadne z tytułów tag team nie zmieniły nazwy.

  WWE Tag Team Championship jest tytułem mistrzowskim dywizji tag team profesjonalnego wrestlingu w federacji WWE. WWE Tag Team Championship jest trzecim światowym tytułem tag team i siódmym ogólnie wprowadzonym tytułem tag team, w 2002. Po tym jak WWE kupiło Extreme Championship Wrestling (ECW) i World Championship Wrestling (WCW), a także wycofało WCW Tag Team Championship, podzieliło roster na dwa brandy, Raw i SmackDown. W rezultacie, oryginalne World Tag Team Championship było ekskluzywne dla brandu Raw, pozostawiając SmackDown bez tytułu tag team. Niedługo potem, WWE Tag Team Championship zostało wprowadzone do brandu SmackDown.Paul Donald Wight II (ur. 8 lutego 1972 w Aiken) – amerykański profesjonalny wrestler i aktor, obecnie występujący w federacji WWE w brandzie SmackDown pod pseudonimem ringowym Big Show.

  W późniejszej części 2008 i początku 2009, posiadacze WWE Tag Team Championship The Colóns (Carlito i Primo) zaczęli rywalizację z właścicielami World Tag Team Championship Johnem Morrisonem i The Mizem, gdzie obie drużyny walczyły w non-title matchach przeciwko sobie. 17 marca na ECW zostało ogłoszone, że na WrestleManii XXV obie drużyny zawalczą przeciwko sobie i zwycięzcy zdobędą oba tytuły mistrzowskie. The Colóns pokonali Morrisona i Miza, unifikując tytuły w Unified WWE Tag Team Championship. Później się okazało, że mistrzowie będą zawsze bronić obu tytułów (mistrzowie nosili aż cztery pasy mistrzowskie, po dwa reprezentujące dany tytuł) we wszystkich trzech branach WWE. 16 sierpnia 2010, World Tag Team Championship zostały wycofane na rzecz kontynuacji żywota WWE Tag Team Championship po tym jak Bret Hart zaprezentował nowe wyglądy pasów mistrzowskich dla ówczesnych mistrzów The Hart Dynasty (Davida Hart Smitha i Tysona Kidda).

  Night of Champions - coroczna gala PPV (Pay Per View), federacji WWE (World Wrestling Entertainment), która wyróżnia się zasadą "All Titles on a line" co znaczy, że na jednej gali odbywają się walki o wszystkie pasy mistrzowskie. Mogą występować walki typu "Non Title".Stephanie McMahon Levesque (ur. jako Stephanie Marie McMahon 24 września 1976) – amerykańska biznesmenka, wrestlerka, właścicielka mniejszościowa i Chief Brand Officer (CBO) federacji wrestingu WWE.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Bret Sergeant Hart, znany jako Hitman (ur. 2 lipca 1957, Calgary) – kanadyjski wrestler, siedmiokrotny mistrz świata World Wrestling Entertainment oraz World Championship Wrestling.
  WWE SmackDown! – program telewizyjny o tematyce wrestlingu, wydawany przez World Wrestling Entertainment (WWE), a emitowany w stacji SciFi w Stanach Zjednoczonych (od 2010 roku). Nazwa „Smackdown” jest ponadto używana do określenia brandu federacji WWE. Innym brandem World Wrestling Entertainment jest Raw. Walki oraz wszelkiego rodzaju segmenty oraz backstage’e nagrywane są na tzw. „tapingach” w nocy z wtorku na środę, które wyemitowane zostają w piątki.
  Theodore James (TJ) Wilson, znany jako Tyson Kidd (ur. 11 maja 1980 w Calgary) – kanadyjski wrestler. Występuje w federacji World Wrestling Entertainment w rosterze WWE SmackDown.
  WWE Raw (dokładniej Monday Night Raw) – program telewizyjny o tematyce wrestlingu, wydawany przez World Wrestling Entertainment (WWE). W Stanach Zjednoczonych program jest emitowany w stacji USA Network, zaś w Polsce na stacji Extreme Sports Channel. Raw postrzegany jest jako sztandarowy program produkcji WWE ze względu na swoją dłuższą historię niż program SmackDown!. Jest to najdłuższy serial epizodyczny w historii USA, emitowany regularnie co poniedziałek.
  WrestleMania XXV (Jubileuszowa Wrestlemania 25) - profesjonalna gala PPV. To największa gala wyprodukowana przez World Wrestling Entertainment (WWE). Odbyła się 5 kwietnia 2009 na Reliant Stadium w Houston, Teksasie. W Wrestlemani 25 brały udział 3 rostery: RAW, SmackDown, ECW.
  The Miz, właśc. Mike Mizanin (ur. 8 października 1980 w Parmie) – amerykański wrestler. Występuje w World Wrestling Entertainment (WWE); jest obecnym i pięciokrotnym posiadaczem WWE Intercontinental Championship, byłym posiadaczem WWE Championship, WWE United States Championship, WWE Tag Team Championship, World Tag Team Championship, oraz zdobywcą walizki Money in the Bank.
  Cody Rhodes, właśc. Cody Garrett Runnels (ur. 30 czerwca 1985 w Marietcie) – amerykański zapaśnik. Walczy w federacji World Wrestling Entertainment, brandzie WWE SmackDown!.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.