• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • WWE Unified Tag Team Championship  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  World Tag-Team Championship to pasy drużynowe federacji WWE. Prawo walki o ten pas mają tylko zawodnicy z rostera RAW. Rekordzistą w ilości wygranych jest Edge - pas zdobywał 12 razy m.in. 7 razy z Christianem, 2 razy z Chrisem Benoit, raz z Hulkiem Hoganem, Randym Ortonem i Chrisem Jericho.Big E, właśc. Ettore Ewen (ur. 1 marca 1986 w Tampie na Florydzie) – amerykański wrestler występujący w WWE. Jest jednym z trzech członków The New Day wraz z Kofim Kingstonem i Xavierem Woodsem,jednokrotnym posiadaczem Intercontinental Champion,obecnym dwukrotnym posiadaczem WWE Tag Team Championship oraz jednokrotnym NXT Championem. Przed dołączeniem do WWE, Ewen był mistrzem w podnoszeniu ciężarów, który ustanowił wiele międzynarodowych i państwowych rekordów.

  WWE Raw Tag Team Championship – światowy tytuł dywizji tag team profesjonalnego wrestlingu stworzony i promowany przez federację WWE w brandzie Raw. Jest jednym z dwóch mistrzostw tag team w głównym rosterze WWE wraz z SmackDown Tag Team Championship należącego do brandu SmackDown. Obecnymi mistrzami są Montez Ford i Angelo Dawkins.

  WWE Raw Tag Team Championship jest tytułem mistrzowskim dywizji tag team profesjonalnego wrestlingu w federacji WWE. WWE Tag Team Championship jest trzecim światowym tytułem tag team i siódmym ogólnie wprowadzonym tytułem tag team, w 2002. Po tym jak WWE kupiło Extreme Championship Wrestling (ECW) i World Championship Wrestling (WCW), a także wycofało WCW Tag Team Championship, podzieliło roster na dwa brandy, Raw i SmackDown. W rezultacie, oryginalne World Tag Team Championship było ekskluzywne dla brandu Raw, pozostawiając SmackDown bez tytułu tag team. Niedługo potem, WWE Tag Team Championship zostało wprowadzone do brandu SmackDown.Brian Myers (ur. 20 kwietnia 1985 w Glen Cove w Nowym Jorku) – amerykański wrestler i promotor występujący w federacji WWE w brandzie Raw pod pseudonimem ringowym Curt Hawkins. Hawkins był członkiem WWE od 2006 do 2014, gdzie po występach w federacjach niezależnych powrócił do federacji w 2016.

  Mistrzostwo zostało wprowadzone jako drugie mistrzostwo tag team do WWE w 2002 jako odpowiednik do tytułu World Tag Team Championship. Oba tytuły zostały zunifikowane w 2009 i nowi mistrzowie byli ogłaszani jako "Unified WWE Tag Team Champions" do 2010, kiedy to formalnie World Tag Team Championship zostało wycofane. W 2016 mistrzostwo stało się ekskluzywne dla rosteru Raw (dodano do nazwy wyraz "Raw"), gdzie niedługo potem utworzono SmackDown Tag Team Championship dla brandu SmackDown.

  John Felix Anthony Cena (ur. 23 kwietnia 1977 w West Newbury) – amerykański wrestler, wokalista hip-hopowy oraz aktor. Członek federacji WWE (World Wrestling Entertainment).Harry Smith (ur. 2 sierpnia 1986 w Calgary) – kanadyjski profesjonalny wrestler pochodzenia angielskiego. Występował w federacji World Wrestling Entertainment w rosterze WWE RAW. Dawniej występował pod pseudonimem DH Smith. Litera H oznacza rodzinę Hart. Wraz z Tysonem Kidem oraz Natalią tworzyli Tag team The Hart Dynasty.5 sierpnia został zwolniony z WWE

  Historia[ | edytuj kod]

  Byli mistrzowie Deuce 'n' Domino, pokazani z oryginalnymi pasami WWE Tag Team Championship.

  Po tym jak podzielono WWE na brandy, oryginalne tytuły World Tag Team Championship zostały przydzielone ekskluzywnie do brandu Raw, pozostawiając brand SmackDown! bez mistrzostwa dywizji tag team. W rezultacie, generalna menadżerka SmackDown Stephanie McMahon wprowadziła nowe WWE Tag Team Championship i przydzieliła je na wyłączność brandu SmackDown!. Ogłosiła, że nowi mistrzowie zostaną wyłonieni w 8-drużynowym turnieju. 20 października 2002, drużyna złożona z Kurta Angle i Chrisa Benoita pokonała Reya Mysterio i Edge'a na No Mercy 2002 w finale turnieju, zostając jego pierwszymi posiadaczami.

  Kofi Kingston, właściwie Kofi Sarkodie-Mensah (ur. 14 sierpnia 1981) – zawodnik wrestlingu pochodzący z Ghany. Jego pierwszą federacją była Millenium Wrestling Federation. Występuje w World Wrestling Entertainment, w rosterze WWE Raw!.WWE SmackDown Tag Team Championship jest światowym tytułem dywizji tag team profesjonalnego wrestlingu stworzonym i promowanym przez federację WWE. Mistrzostwo jest bronione przez wrestlerów występujących w brandzie SmackDown i jest odpowiednikiem WWE Tag Team Championship należącego do brandu Raw. Pasy mistrzowskie zostały zaprezentowane 23 sierpnia 2016 na odcinku tygodniówki SmackDown.

  17 października 2007, SmackDown! oraz ECW ogłosiło porozumienie w sprawie możliwości występowania wrestlerów w obu brandach. W rezultacie, tytuły były bronione legalnie w obu brandach. Pod koniec 2008 i przez początek 2009, WWE Tag Team Champions The Colóns (Carlito i Primo) rozpoczęli rywalizację z World Tag Team Championami Johnem Morrisonem i The Mizem, w rezultacie czego ogłoszono 17 marca na ECW on Syfy, że na WrestleManii XXV obie drużyny będą broniły tytułów przeciwko sobie i zwycięska drużyna zdobędzie oba tytuły. The Colons pokonało Morrisona i Miza, unifikując tytuły w Unified WWE Tag Team Championship, lecz oba tytuły były dalej aktywne i ich żywot dalej trwał.

  Stephanie McMahon Levesque (ur. jako Stephanie Marie McMahon 24 września 1976) – amerykańska biznesmenka, wrestlerka, właścicielka mniejszościowa i Chief Brand Officer (CBO) federacji wrestingu WWE.WWE SmackDown! – program telewizyjny o tematyce wrestlingu, wydawany przez World Wrestling Entertainment (WWE), a emitowany w stacji SciFi w Stanach Zjednoczonych (od 2010 roku). Nazwa „Smackdown” jest ponadto używana do określenia brandu federacji WWE. Innym brandem World Wrestling Entertainment jest Raw. Walki oraz wszelkiego rodzaju segmenty oraz backstage’e nagrywane są na tzw. „tapingach” w nocy z wtorku na środę, które wyemitowane zostają w piątki.

  Jako Unified WWE Tag Team Champions, mistrzostwie mogli pojawiać się i bronić tytułów w każdym z brandów. 16 sierpnia 2010, World Tag Team Championship zostało dezaktywowane na rzecz kontynuacji żywota WWE Tag Team Championship, prezentując nowe pasy mistrzowskie dla ówczesnych mistrzów Davida Hart Smitha i Tysona Kidda z The Hart Dynasty, dodatkowo zmieniając nazwy tytułów na obecne. 18 sierpnia 2014, wygląd WWE Tag Team Championship (wraz z innymi aktywnymi mistrzostwami) został odświeżony o nowe logo federacji. Po powrocie podziału WWE na brandy w lipcu 2016, mistrzowie The New Day zostali przydzieleni do brandu Raw, przez co tytuły stały się ekskluzywne dla tego brandu. W rezultacie, na SmackDown powstały WWE SmackDown Tag Team Championship, zaś mistrzostwu z Raw zaktualizowano nazwę. 19 grudnia 2016 zaktualizowano wygląd pasów mistrzowskich, gdzie na czerwonej skórze umieszczono blaszki wykonane ze srebra.

  Austin Watson (ur. 4 września 1986) jest amerykańskim profesjonalnym wrestlerem, który występuje w WWE pod pseudonimem ringowym Xavier Woods. Należy on do ugrupowania The New Day wraz z Big E i Kofim Kingstonem, a także jest obecnym posiadaczem WWE Tag Team Championship przy jego drugim panowaniu.The New Day – tag team w profesjonalnym wrestlingu, występujący w federacji WWE. Jego członkami są Big E, Kofi Kingston i Xavier Woods. Owe trio jest obecnymi WWE Tag Team Championami przy ich drugim panowaniu. Ugrupowanie zadebiutowało w lipcu 2014 na odcinku Raw, lecz oficjalny telewizyjny debiut jako The New Day nastąpił w listopadzie tego samego roku. Zdobyli WWE Tag Team Championship w 2015 na Extreme Rules, gdzie w walce wystąpili Big E i Kingston. Po utracie tytułów odzyskali je w połowie tego roku na SummerSlam. Podczas ich panowań, The New Day broni tytułów pod zasadą Freebird Rule, gdzie trzej członkowie są uznawani za mistrzów.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Theodore James (TJ) Wilson, znany jako Tyson Kidd (ur. 11 maja 1980 w Calgary) – kanadyjski wrestler. Występuje w federacji World Wrestling Entertainment w rosterze WWE SmackDown.
  WWE Raw (dokładniej Monday Night Raw) – program telewizyjny o tematyce wrestlingu, wydawany przez World Wrestling Entertainment (WWE). W Stanach Zjednoczonych program jest emitowany w stacji USA Network, zaś w Polsce na stacji Extreme Sports Channel. Raw postrzegany jest jako sztandarowy program produkcji WWE ze względu na swoją dłuższą historię niż program SmackDown!. Jest to najdłuższy serial epizodyczny w historii USA, emitowany regularnie co poniedziałek.
  Hell in a Cell (wcześniej No Mercy) – doroczna gala wrestlingu federacji WWE, organizowana od 1999 roku. W trakcie gali odbywają się walki między zawodnikami rosterów WWE RAW i SmackDown!. W 2009 r. gala No Mercy została przemianowana na Hell in a Cell.
  Oscar Gutierrez Gonzales Rubio, znany jako Rey Mysterio (ur. 11 grudnia 1974 w San Diego) – meksykański zawodowy zapaśnik. Występuje w federacji World Wrestling Entertainment w rosterze WWE RAW, do którego przeszedł w kwietniu 2011 po drafcie z WWE SmackDown.
  Dash Wilder, właśc. Daniel Marshall Wheeler (ur. 17 maja 1987) – amerykański wrestler, obecnie występujący w rozwojówce federacji WWE – NXT. Wraz ze Scottem Dawsonem tworzy tag team The Revival i jest dwukrotnym i obecnym posiadaczem NXT Tag Team Championship.
  WrestleMania XXV (Jubileuszowa Wrestlemania 25) - profesjonalna gala PPV. To największa gala wyprodukowana przez World Wrestling Entertainment (WWE). Odbyła się 5 kwietnia 2009 na Reliant Stadium w Houston, Teksasie. W Wrestlemani 25 brały udział 3 rostery: RAW, SmackDown, ECW.
  The Miz, właśc. Mike Mizanin (ur. 8 października 1980 w Parmie) – amerykański wrestler. Występuje w World Wrestling Entertainment (WWE); jest obecnym i pięciokrotnym posiadaczem WWE Intercontinental Championship, byłym posiadaczem WWE Championship, WWE United States Championship, WWE Tag Team Championship, World Tag Team Championship, oraz zdobywcą walizki Money in the Bank.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.