• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • WWE Hall of Fame  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  AmericanAirlines Arena – widowiskowo-sportowa hala zlokalizowana w Miami na Florydzie. Otwarta 31 grudnia 1999 roku, koszt budowy wyniósł 213.000.000 dolarów. Od 2000 roku z hali korzystają zawodnicy zespołu NBA Miami Heat.James Brian "Jim" Hellwig, znany jako Ultimate Warrior lub Warrior (ur. 16 czerwca 1959 w Crawfordsville, Indiana) – były amerykański zawodowy zapaśnik oraz kulturysta. M.in. 2-krotny posiadacz tytułu interkontynentalnego mistrza federacji WWF. Debiutował 28 listopada 1985.

  WWE Hall of Famegaleria sławy dla osobistości związanych z profesjonalnym wrestlingiem prowadzona przez federację WWE. Jej utworzenie zostało ogłoszone 22 marca 1993 roku w programie Monday Night Raw. Tego dnia został wprowadzony do niej pierwszy członek, André the Giant, który zmarł dwa miesiące wcześniej. W 1994 i 1995 roku ceremonie odbywały się kilka godzin przed coroczną galą pay-per-view King of the Ring. W 1996 uroczystość zbiegła się z listopadową galą Survivor Series i po raz pierwszy odbyła się na oczach publiczności oraz personelu federacji. Kolejna ceremonia odbyła się dopiero osiem lat później, przez ten czas nie dołączano do galerii kolejnych osób.

  Dallas jest miastem w Stanach Zjednoczonych, w stanie Teksas, Siedziba hrabstwa Dallas. Granice administracyjne Dallas rozciągają się ponadto na terytorium hrabstw Collin, Denton, Kaufman i Rockwall. Powierzchnia miasta wynosi 999,3 km2. Jest 3. w Teksasie i 9. w całym kraju najludniejszym miastem z ludnością liczącą 1 197 816 osób (2010). Dallas stanowi również centrum regionu metropolitarnego Dallas-Forth Worth-Arlington mającego ponad 6 mln mieszkańców.Oreal Donald Perras (ur. 25 sierpnia 1942 w Ottawie, zm. 18 lutego 2017 w Winterville) – kanadyjski wrestler lepiej znany pod swoim pseudonimem ringowym jako Ivan Koloff. Słynął z odgrywania postaci radzieckiego komunisty w czasach Zimnej Wojny i z pokonywania amerykańskich idoli. Zakończył panowanie mistrzowskie Bruno Sammartino, które było najdłuższe w historii głównego mistrzostwa WWE.

  W 2004 roku WWE przywróciło ceremonie Hall of Fame, które od tej pory były organizowane dwa dni przed galami WrestleMania. Pierwsza edycja w XXI wieku odbyła się przed WrestleManią XX. Tak jak poprzednich, także ceremonii z 2004 roku nie wyemitowano w telewizji, ale nagranie z zostało wydane na DVD 1 czerwca 2004. Uroczystość z 2005 roku transmitowano na kanale Spike TV, a od 2006 są one emitowane na USA Network. Od 2005 każde nagranie z ceremonii jest dołączane do DVD z WrestleManią. Od 2014 uroczystości są emitowane na żywo za pośrednictwem serwisu subskrypcyjnego WWE Network, na którym dodatkowo w 2015 roku WWE udostępniło nagrania z wszystkich poprzednich edycji.

  Miami – miasto na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w południowo-wschodniej Florydzie, w Stanach Zjednoczonych. Siedziba hrabstwa Miami-Dade, najludniejszego hrabstwa Florydy, a zarazem ósmego najbardziej zaludnionego hrabstwa Stanów Zjednoczonych za sprawą populacji liczącej 2 500 625 mieszkańców. Samo miasto zamieszkiwane jest przez 399 457 osób, co czyni je 42. największym amerykańskim miastem; Miami stanowi centralne i najludniejsze miasto obszaru metropolitalnego South Florida. Według danych US Census Bureau, obszar metropolitalny Miami liczy ok. 5,5 milionów mieszkańców, dzięki czemu jest 7. najludniejszym i 5. największym obszarem miejskim Stanów Zjednoczonych.National Wrestling Alliance – amerykańska federacja wrestlingu oraz liga zrzeszająca inne niezależne federacje, która została założona w 1948 roku.

  Pomimo, że nigdy nie powstał budynek odzwierciedlający fizycznie galerię sławy, WWE miało w planach zbudowanie takiego obiektu. W 2008, Shane McMahon, ówczesny wiceprezes wykonawczy od spraw medialnych WWE, oświadczył, że firma od lat gromadzi pamiątki po wrestlerach, które są opisywane i dzielone na kategorie w razie gdyby taki budynek miał powstać.

  DVD (Digital Video Disc lub Digital Versatile Disc) – rozpowszechniony w roku 1995 standard zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz o większej pojemności uzyskanej dzięki zwiększeniu gęstości zapisu.Altruizm (fr. altruisme, od łacińskiego rdzenia alter – inny, drugi) – zachowanie polegające na działaniu na korzyść innych. Według J. Poleszczuka polega ono na dobrowolnym ponoszeniu pewnych kosztów przez jednostkę na rzecz innej jednostki lub grupy, przeciwstawne zachowaniu egoistycznemu. Zachowania altruistyczne mogą występować zarówno wśród ludzi, jak i w obrębie innych gatunków biologicznych. Jest to podstawowe pojęcie socjobiologii.

  Osoby wprowadzone do Hall of Fame[ | edytuj kod]

  Osoby wprowadzone indywidualnie[ | edytuj kod]

  Drużyny[ | edytuj kod]

  Celebryci[ | edytuj kod]

  Sekcja celebrytów WWE Hall of Fame jest poświęcona znanym osobistościom, których występy w WWE były szczególnie pamiętne lub którzy mieli wieloletnie powiązania z federacją.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Bob Backlund, właśc. Eldridge Wayne Coleman (ur. 14 sierpnia 1949 w Princeton) – amerykański wrestler. Był drugim najdłużej panującym głównym mistrzem WWWF i WWF. W 2013 został wprowadzony do galerii sławy WWE Hall of Fame.

  Warrior Award[ | edytuj kod]

  Dana Warrior prezentująca inauguracyjną nagrodę Warrior Award w 2015

  W 2015 roku WWE ustanowiło nagrodę Warrior Award, przedstawiając ją jako wyróżnienie dla osób, które odznaczyły się szczególną siłą i wytrwałością i które żyły z odwagą oraz pokorą, odzwierciedlającą nieposkromionego ducha The Ultimate Warriora. Nagroda jest wręczana corocznie przez Danę Warrior, wdowę po Warriorze.

  Bruno Leopoldo Francesco Sammartino, znany jako Bruno Sammaritano - włoski wrestler występujący w federacji World Wide Wrestling Federation. Zasłynął z tego, że najdłużej w historii posiadał pas WWE Championship - 7 lat 247 dni.Celebryt albo celebryta, rodz. żeński celebrytka, l.mn. celebryci (ang. celebrity, z łac. celebrare) – termin odnoszący się do osoby często występującej w środkach masowego przekazu i wzbudzającej ich zainteresowanie, bez względu na pełniony przez nią zawód (choć najczęściej są to aktorzy, piosenkarze, uczestnicy reality show, sportowcy czy dziennikarze). Zgodnie z definicją sformułowaną przez Daniela Boorstina w 1961 roku celebryt to osoba, która jest znana z tego, że jest znana. Słowo celebryt nie jest dokładnym synonimem gwiazdy, sławy, idola, autorytetu. Ze względu na możliwość szerokiego oddziaływania społecznego celebryci wykorzystywani są w działaniach reklamowych.

  Choć WWE promuje laureatów Warrior Award jako osoby wprowadzone do Hall of Fame, te osoby nie mają swojego profilu w sekcji Hall of Fame na stronie WWE.com, a ich wizerunki nie widnieją w internetowej galerii wszystkich wprowadzonych.

  W kwietniu 2014 roku The Ultimate Warriora został wprowadzony do Hall of Fame niedługo przed swoją śmiercią. Na ceremonii dołączenia zaproponował utworzenie specjalnej kategorii o nazwie Jimmy Miranda Award, przeznaczonej dla personelu WWE pracującego za kulisami. Zmarły w 2002 roku Miranda był pracownikiem działu towarowego WWE przez ponad 20 lat. Po śmierci Warriora WWE ustanowiło nagrodę o nazwie The Warrior Award, nazwaną rzekomo na cześć jej pomysłodawcy, jednak zmieniając jej koncepcję. W filmach promujących nowo utworzoną kategorię zostały wykorzystane wypowiedzi Warriora, jednak tak zmontowane, aby wynikało z nich, że były wrestler proponuje nagrodę dla osób, które pomagają i inspirują innych. Takie postępowanie krytykował między innymi były konferansjer WWE Justin Roberts. WWE oświadczyło w odpowiedzi, że nagroda spełnia oczekiwania jej pomysłodawcy, gdyż jest przyznawana corocznie cichym bohaterom zarówno wśród pracowników organizacji, jak i wśród fanów. W oświadczeniu WWE napisało też: To obraza aby sugerować, że organizacja WWE i jej kierownictwo mają inne, niż altruistyczne intencje wyróżniając Connora i jego dziedzictwo nagrodą The Warrior Award. Connor Michalek był pierwszym laureatem tej nagrody.

  Kevin Scott Nash (ur. 9 lipca 1959 w Detroit) – amerykański wrestler, koszykarz i aktor, znany głównie z występów w organizacji World Wrestling Federation, w której posługiwał się pseudonimem ringowym Diesel i był głównym mistrzem, a także z występów w World Championship Wrestling, gdzie przewodził stajnią New World Order i kilkukrotnie zdobył mistrzostwa główne oraz drużynowe, w 2015 został wprowadzony do galerii sławy WWE Hall of Fame. WWE Championship – pas mistrzowski organizacji World Wrestling Entertainment. Jest on jednym z dwóch najważniejszych pasów WWE. Obecnym posiadaczem pasa jest Randy Orton, który na SummerSlam 2013 zdobył go, pokonując Daniela Bryana

  Skrzydło „Legacy”[ | edytuj kod]

  W 2016, WWE wprowadziło kategorię o nazwie Legacy (pl. Dziedzictwo). Jest ona przeznaczona dla zawodników z wczesnego okresu wrestlingu, przede wszystkim z wczesnego XX wieku. Tylko Hisashi Shinma i Joseph Cohen nie zostali wprowadzeni pośmiertnie .

  Randall Mario Poffo, znany jako "Macho Man" Randy Savage (ur. 15 listopada 1952 w Sarasota, Florida, zm. 20 maja 2011 Seminole, Florida ) – amerykański wrestler, który przyczynił się do rozwoju World Wrestling Federation, a później World Championship Wrestling.Bestseller (z ang. "najlepiej sprzedający się") – książka, film, gra lub inne wydawnictwo, które dzięki tematowi, sposobowi ujęcia, szczególnej aktualności lub innym czynnikom uzyskuje w pewnym okresie największą popularność i najwyższe nakłady, niejednokrotnie niezależnie od swej wartości artystycznej.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Aleja Gwiazd (ang. Hollywood Walk of Fame, pol. także: Hollywoodzka Aleja Sławy, Hollywoodzka Aleja Gwiazd) – chodnik wzdłuż Hollywood Boulevard oraz Vine Street w Los Angeles, w dzielnicy Hollywood, zawierający ponad 2600 pięcioramiennych gwiazd, upamiętniających znane osobistości świata show-biznesu. Swoje gwiazdy ma również kilkanaście fikcyjnych postaci oraz Disneyland.
  Entertainment and Sports Programming Network (krócej ESPN) – amerykańska całodobowa stacja telewizyjna poświęcona tematyce sportowej. Stacja powstała 7 września 1979 roku. Posiada prawa transmisji w USA do licznych imprez sportowych w piłce nożnej (mistrzostwa świata w piłce nożnej, Liga Mistrzów UEFA i MLS), footballu amerykańskim (NFL, Arena Football League oraz lig uniwersyteckich), koszykówce (NBA, WNBA oraz lig uniwersyteckich), baseballu (MLB), wyścigach samochodowych (IRL, NASCAR, NHRA), golfie, a także licznych innych dyscyplinach sportowych, takich jak kręgle, bilard, lacrosse czy sporty ekstremalne.
  Spike TV – amerykańska stacja telewizyjna, należąca do korporacji medialnej MTV Networks. Do 2003 roku nosiła nazwę The Nashville Network, w skrócie TNN.
  YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.
  Peter Edward Rose, Sr. (ur. 14 kwietnia 1941) – amerykański baseballista, który występował na pozycji pierwszobazowego, trzeciobazowego i zapolowego. Jest liderem w Major League Baseball w klasyfikacji wszech czasów pod względem liczby uderzeń (4256), rozegranych meczów (3562) oraz podejść do uderzeń (14053).
  King of the Ring jest turniejem wrestlingowym prowadzonym przez organizację World Wrestling Entertainment. Turniej odbywał się regularnie (raz w roku) w latach 1985 - 2002 (pomijając rok 1992). W latach 1993 - 2002 turniej był organizowany na specjalnej gali Pay-per-view (PPV).
  USA Network – amerykańska sieć telewizji kablowej założona 27 września 1977. W 2005 posiadała ponad 89 milionów klientów. Pokazuje ona zarówno własne oraz programy innych stacji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.145 sek.