• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • WWE Elimination Chamber  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Dalip Singh Rana (ur. 27 sierpnia 1972 w Indiach) – zawodowy zapaśnik, lepiej znany jako The Great Khali. Aktualnie związany jest z federacją World Wrestling Entertainment i walczy w rosterze SmackDown! Zanim został wrestlerem był oficerem policji w Indiach, mistrzem kulturystyki i zawodnikiem Pehlwan (rodzaj zapasów w Indiach).Dean Ambrose, właśc. Jonathan Good (ur. 7 grudnia 1985 w Cincinnati) – profesjonalny zapaśnik występujący w federacji WWE jako członek stajni The Shield. Good jest też znany z występów na wielu scenach niezależnych m.in. CHIKARA, Dragon Gate USA czy Combat Zone Wrestling przeważnie jako Jon Moxley. Obecnie Dean posiada tytuł United States Championship.

  WWE Elimination Chamber – cykl corocznych gal profesjonalnego wrestlingu produkowanych przez federację WWE i nadawanych na żywo w systemie pay-per-view oraz na WWE Network. Pierwsza gala cyklu została wyprodukowana 21 lutego 2010 i zastąpiła dotychczasową coroczny cykl gal No Way Out. Podczas gal organizuje się przynajmniej jeden Elimination Chamber match, głównie o tytuł WWE Championship, zaś w poprzednich latach również drugi o World Heavyweight Championship. Nazwa cyklu została wybrana przez fanów federacji poprzez głosowanie w ankiecie na oficjalnej stronie WWE – innymi nazwami były do wyboru Heavy Metal, Battle Chamber, Chamber of Conflict i pozostawienie oryginalnego No Way Out. W lutym 2015 zastąpiono cykl wprowadzając galę Fastlane. Zdecydowano się jednak przenieść organizację gali Elimination Chamber na 31 maja. Podczas gali po raz pierwszy w historii broniono WWE Intercontinental Championship oraz odbył się pierwszy drużynowy Elimination Chamber match o WWE Tag Team Championship. W przyszłym roku nie zorganizowano gali, jednakże po przywróceniu podziału federacji na brandy, kolejna edycja Elimination Chamber odbyła się w lutym 2017 dla wrestlerów z brandu SmackDown. Edycja z 2018 została zorganizowana dla wrestlerów z brandu Raw, gdzie odbył się pierwszy siedmioosobowy Elimination Chamber match, a także pierwszy żeński Elimination Chamber match.

  Bradley Center - arena w amerykańskim mieście Milwaukee w stanie Wisconsin. Jest domową halą drużyn Milwaukee Bucks (NBA), Milwaukee Admirals (AHL), męskiej drużyny koszykarskiej Marquette University i Milwaukee Iron (af2), a w przeszłości również Milwaukee Wave (MISL) w latach 1988-2003, Milwaukee Mustangs (AFL) w latach 1994-2001 oraz Badger Hockey Showdown w latach 1989-2002.Randal Keith Orton, znany jako Randy Orton (ur. 1 kwietnia 1980 w Knoxville) – amerykański wrestler. Najbardziej znany z występów w World Wrestling Entertainment w brandzie WWE SmackDown!, którego członkiem był do 2013 roku. Należał do grup: „Evolution”, „Rated RKO” i „The Legacy”. Orton jest najmłodszym w historii zdobywcą tytułu WWE World Heavyweight Championship.

  Z powodu nazistowskiej przeszłości Niemiec i nazwy „Elimination Chamber” mającej nawiązanie do komor gazowych, w Niemczech gala jest emitowana pod nazwą „No Escape”.

  Koncept[ | edytuj kod]

   Zapoznaj się również z: Elimination Chamber.

  W Elimination Chamber matchu bierze udział sześciu zawodników, gdzie dwóch zaczyna pojedynek w ringu, a reszta jest zamknięta w czterech oddzielnych małych komorach. Co pięć minut, jeden z czterech uczestników zostaje uwolniony z komory i dołącza do walki w klatce. Walka jest kontynuowana dopóki wszystkie cztery osoby nie zostaną wypuszczone z komor, wskutek czego pojedynek trwa minimum dwadzieścia minut. Celem walki jest wyeliminowanie wszystkich uczestników przypinając lub poddając przeciwnika, co może się odbyć w ringu lub otaczającej go stalowej podłogi od klatki (zasada ta jest od gali z 2012, jednakże oficjalnie wszystkie przypięcia i poddania muszą odbyć się w ringu). W pojedynku nie występują dyskwalifikacje. Zwycięzcą meczu jest ostatnia pozostająca w klatce niewyeliminowana osoba.

  Lista rodzajów walk w wrestlingu – rodzaje walk w wrestlingu mogą być definiowane ze względu na liczbę uczestniczących zawodników, dodatkowe zasady lub specjalne warunki zwycięstwa. Czasem walki mogą się zaliczać do więcej, niż jednej kategorii. Na przykład Tables, Ladders and Chairs match może być dodatkowo singles matchem jeśli biorą w nim udział dwie osoby lub triple threat matchem jeśli biorą w nim udział trzy osoby. W liście nie uwzględniono rodzajów walk, które miały miejsce tylko raz, chyba że w ramach przykładu lub uznania za prekursora innych rodzajów. Anthony Carelli (ur. 14 marca 1979) – kanadyjski wrestler pochodzenia włoskiego, bardziej znany jako Santino Marella. Aktualnie pracuje w World Wrestling Entertainment, walcząc w jego brandzie Raw. Prowadził tag team z Vladimirem Kozlovem.

  Podczas pierwszych trzech gal z lat 2010-2012 odbyły się po dwa pojedynki w klatce: jeden dla wrestlerów występujących w brandzie Raw, drugi dla wrestlerów ze SmackDown. W sierpniu 2011 zakończono podział i połączono brandy w jeden roster. W 2013 odbył się tylko jeden Elimination Chamber Match, gdzie zwycięzca stał się pretendentem do World Heavyweight Championship na WrestleManii 29. W 2014 odbyła się walka w klatce o zunifikowany WWE World Heavyweight Championship. W 2015 odbył się pierwszy tego typu pojedynek o WWE Intercontinental Championship, zaś drugi był pierwszym Tag Team Elimination Chamber matchem o WWE Tag Team Championship. Cykl porzucono w 2016, jednakże w lutym 2017 powrócił jako ekskluzywny dla brandu SmackDown. Rok później zorganizowano galę dla zawodników z brandu Raw.

  Enterprise Center (lub Kiel Center, Savvis Center, Scottrade Center) – hala sportowa znajdująca się w Saint Louis w Stanach Zjednoczonych. Elimination Chamber (2018) (znane w Niemczech jako No Escape (2018)) – gala wrestlingu wyprodukowana przez federację WWE dla zawodników brandu Raw. Odbyła się 25 lutego 2018 w T-Mobile Arenie w Paradise w stanie Nevada. Emisja była przeprowadzana na żywo za pośrednictwem WWE Network oraz w systemie pay-per-view. Była to ósma gala w chronologii cyklu WWE Elimination Chamber, a także ostatnia organizowana oddzielnie dla brandu Raw. Podczas gali odbył się pierwszy siedmioosobowy Elimination Chamber match, pierwszy żeński Elimination Chamber match, jak również po raz pierwszy od 2016 nie wystąpili zawodnicy dywizji cruiserweight.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  (WWE) United States Championship jest pasem mistrzowskim należącym do World Wrestling Entertainment. Pierwotnie tytuł należał do National Wrestling Alliance, a także World Championship Wrestling. Aktualnie jest to drugi co do wartości pas brandu Raw.
  Drew McIntyre, właśc. Andrew Galloway (ur. 6 czerwca 1985) – profesjonalny szkocki wrestler. Występuje obecnie w WWE w brandzie Raw. Także obecny mistrz WWE.
  Gail Kim (ur. 20 lutego 1977 w Toronto) – jest kanadyjską zawodniczką wrestlingu, modelką i aktorką koreańskiego pochodzenia, która ma aktualnie podpisany kontrakt z Total Nonstop Action Wrestling (TNA). Znana jest także ze współpracy z World Wrestling Entertainment (WWE), gdzie zdobyła pas WWE Women’s Championship już w swoim pierwszym meczu.
  Dwayne Douglas Johnson, znany też jako The Rock (ur. 2 maja 1972 w Hayward) – amerykański aktor i wrestler. Występuje w World Wrestling Entertainment, w brandzie RAW.
  Theodore Marvin DiBiase, Jr. (ur. 8 listopada 1982 w Clinton w stanie Missisipi) – były amerykański wrestler występujący w federacji WWE, w rosterze SmackDown.
  John Felix Anthony Cena (ur. 23 kwietnia 1977 w West Newbury) – amerykański wrestler, wokalista hip-hopowy oraz aktor. Członek federacji WWE (World Wrestling Entertainment).
  Kevin Steen (ur. 7 maja 1984 w Saint-Jean-sur-Richelieu) – kanadyjski wrestler. Występuje w WWE pod pseudonimem ringowym Kevin Owens. Jest byłym, dwukrotnym WWE Intercontinental Championem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.083 sek.