• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • WWE Cruiserweight Championship  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Eric Arndt (ur. 8 grudnia 1986 w Hackensack w New Jersey) – amerykański wrestler występujący w WWE pod pseudonimem ringowym Enzo Amore.WrestleMania 34 – trzydziesta czwarta gala wrestlingu z cyklu WrestleMania wyprodukowana przez federację WWE. Odbyła się 8 kwietnia 2018 w Mercedes-Benz Superdome w Nowym Orleanie w stanie Luizjana. Emisja była przeprowadzana na żywo za pośrednictwem WWE Network oraz w systemie pay-per-view.

  NXT Cruiserweight Championship – tytuł mistrzowski w wrestlingu stworzony i promowany przez federację WWE w brandzie NXT, NXT UK i 205 Live. Mogą o nie walczyć wrestlerzy należący do tzw. dywizji cruiserweight, czyli ważący maksymalnie 93 kilogramy. Obecnie mistrzostwo jest w posiadaniu dwóch osób, Jordana Devlina, który broni mistrzostwo na NXT UK i Santosa Escobar, który jest mistrzem tymczasowym i broni mistrzostwo w USA na NXT i 205 Live.

  WWE Cruiserweight Championship – nieaktywny tytuł mistrzowski profesjonalnego wrestlingu, stworzony i oryginalny promowany w World Championship Wrestling (WCW) i później w World Wrestling Federation/Entertainment (WWF/WWE). Mogli o niego walczyć wrestlerzy tzw. dywizji cruiserweight ważący maksymalnie 102 kilogramów. Po kupnie WCW przez WWF w 2001, mistrzostwo zastąpiło WWF Light Heavyweight Championship. Po wprowadzeniu pierwszego podziału WWE na brandy w 2002, tytuł stał się ekskluzywny dla brandu SmackDown! i był tam broniony do czasu dezaktywacji. Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.

  Tytuł ten zastępuje poprzednie WWE Cruiserweight Championship, które zostało utworzone w World Championship Wrestling w 1991 i zdezaktywowane w WWE w 2007 roku. Mistrzostwa mają tę samą nazwę, lecz WWE wyraźnie zaznacza, że są to dwa oddzielne tytuły.

  Historia[ | edytuj kod]

  Pierwszy posiadacz WWE Cruiserweight Championship – T.J. Perkins.

  Cruiserweight Classic było turniejem dla zawodników wagi lekkociężkiej, emitowanym za pośrednictwem WWE Network. Walki kwalifikujące do turnieju odbywały się w różnych federacjach niezależnych. Ostatecznie do turnieju dostało się 32 zawodników, a rozgrywany był on 23 czerwca, 13 lipca, 26 sierpnia i 14 września 2016 roku.

  WWE 205 Live (skrótowo 205 Live) – program telewizyjny o tematyce wrestlingowej, który jest emitowany na żywo we wtorki w usłudze WWE Network. Jest to również określenie osobnego brandu w federacji WWE, do którego należą wszyscy wrestlerzy występujący na tygodniówce Raw ważący poniżej 93 kilogramów (członkowie dywizji cruiserweight). Show zadebiutowało 29 listopada 2016 i jest produkowane bezpośrednio po emisji wtorkowej tygodniówki SmackDown Live.WWE Championship – pas mistrzowski organizacji World Wrestling Entertainment. Jest on jednym z dwóch najważniejszych pasów WWE. Obecnym posiadaczem pasa jest Randy Orton, który na SummerSlam 2013 zdobył go, pokonując Daniela Bryana

  Finalistami turnieju zostali T.J. Perkins i Gran Metalik. Przed pojedynkiem Paul „Triple H” Levesque ogłosił, że zwycięzca turnieju nie tylko otrzyma trofeum, ale również stanie się pierwszym posiadaczem nowego WWE Cruiserweight Championship należącego do brandu Raw. Perkins pokonał Metalika, stając się inauguracyjnym mistrzem. Tak jak w przypadku pasa WWE Championship, boczne stalowe płyty są wymieniane na nowe z charakterystycznymi dla wrestlera grafikami. Na środku fioletowego pasa znajduje się srebrno-fioletowy glob wraz z logiem federacji.

  RichardRichSwann (ur. 15 lutego 1991 w Baltimore w Maryland) – amerykański wrestler, obecnie występujący w federacji WWE w brandzie Raw oraz będący członkiem dywizji cruiserweight. Jest byłym posiadaczem WWE Cruiserweight Championship. Brian David Kendrick, znany jako The Brian Kendrick (ur. 29 maja 1979) – amerykański wrestler. Występował w World Wrestling Entertainment w brandzie RAW. Obecnie pracuje w Total Nonstop Action Wrestling.

  W listopadzie 2016 utworzono nową tygodniówkę 205 Live, na której ekskluzywnie występują członkowie dywizji cruiserweight, wskutek czego tytuł może być również broniony na tym show. Podczas premierowego odcinka, Rich Swann pokonał The Brian Kendricka i zdobył mistrzostwo.

  23 stycznia 2018 po zawieszeniu i zwolnieniu posiadacza mistrzostwa Enzo Amorego, WWE zwakowało mistrzostwo. W kolejnych tygodniach ogłoszono generalnego menadżera tygodniówki 205 Live, którym okazał się Drake Maverick (znany wcześniej jako Rockstar Spud w federacji Impact Wrestling), a także ogłoszono 16-osobowy turniej, którego finał zorganizowano na WrestleManii 34.

  Máscara Dorada (ur. 3 listopada 1988 w Guadalajara) – meksykański zamaskowany profesjonalny wrestler, obecnie występujący w federacji WWE w brandzie Raw w dywizji cruiserweight pod pseudonimem ringowym Gran Metalik. Jest najbardziej znany z występów w Consejo Mundial de Lucha Libre (CMLL). Jego prawdziwe imię i nazwisko jest nieznane. Dorada zadebiutował w 2005 jako Plata II oraz później jako Metallik; jego obecny pseudonim ringowy oznacza po polsku „złota maska”. Adrian Neville, właśc. Benjamin Satterley (ur. 22 sierpnia 1986 w Newcastle upon Tyne) – brytyjski wrestler. Obecnie walczy w federacji WWE (World Wrestling Entertainment).

  Turniej inauguracyjny[ | edytuj kod]
  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Cruiserweight Classic, znany pierwotnie jako Global Cruiserweight Series, był turniejem profesjonalnego wrestlingu emitowanym na WWE Network, którego uczestnikami byli wrestlerzy ważący poniżej 93 kilogramów (205 funtów). Mecze kwalifikacyjne odbywały się w różnych federacjach niezależnych takich jak Revolution Pro Wrestling, Progress Wrestling oraz Evolve. W turnieju wzięło udział 32 zawodników wagi półciężkiej z całego świata, a wydarzenie odbyło się 23 czerwca, 13 i 27 lipca, 26 sierpnia i 14 września 2016. Zwycięzcą turnieju został TJ Perkins.
  WWE Network jest serwisem subskrybcyjnym video prowadzonym przez WWE, używając infrastruktury z Major League Baseball Advanced Media. Koncept został oryginalnie stworzony w 2011. 8 stycznia 2014, WWE ogłosiło, że serwis rozpocznie działalność 24 lutego w Stanach Zjednoczonych. Federacja oznajmiła 31 lutego, że serwis zacznie być również dostępny w Australii, Kanadzie, Honk Kongu, Meksyku, Hiszpanii, Turcji i krajach nordyckich, wraz z innymi krajami (oprócz Wielkiej Brytanii i Irlandii), zaczynając od 17 sierpnia. Serwis uruchomiono w Wielkiej Brytanii i Irlandii tydzień wcześniej niż planowano, 13 sierpnia 2015, po opóźnieniu z października zeszłego roku, a także niespodziewanie pojawiło się we Włoszech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Niemczech, Japonii, Indiach, Chinach, Tajlandii, Filipinach i Malezji. WWE Network składa się z 24-godzinnego bloku programowego oraz "video na żądanie" z biblioteki WWE.
  WWE NXT UK – brand w amerykańskiej federacji wrestlingowej WWE. Nazwa używana jest też w odniesieniu do programu telewizyjnego. Brand został utworzony 15 grudnia 2016 pod nazwą United Kingdom, zaś ogłoszenie programu telewizyjnego nastąpiło podczas pierwszego dnia gali United Kingdom Championship Tournament w 2018. Zawodnicy brandu obecnie są również częścią brandu NXT.
  World Championship Wrestling (WCW) jest to była amerykańska federacja wrestlingowa z siedzibą w Altanta (Georgia), obecnie której właścicielem jest World Wrestling Entertainent (WWE). Zaczęło się od regionalnej promocji wrestlingu pod nazwą National Wrestling Alliance (NWA), a jej właścicielem był Jim Crockett Promotions. Następnie w listopadzie 1988 NWA przejął Ted Turner i jego Turner Broadcasting, wtedy nastąpiła też zmiana nazwy na "World Championship Wrestling". Turner, a następnie Time Warner byli właścicielami WCW do 2001 roku, kiedy to WCW zostało zakupione przez głównego konkurenta World Wrestling Federation, obecnie znane jako WWE.
  Triple H, właściwie Paul Michael Levesque (ur. 27 lipca 1969 w Nashua) – amerykański zawodowy zapaśnik, występujący w federacji WWE w brandzie RAW. Jego pseudonim to skrót od Hunter Hearst Helmsley (HHH).
  Wrestling (ang. professional wrestling, często skracane do pro wrestling i wrestling; pl. "profesjonalne zapasy", "zawodowe zapasy" ) – rodzaj spektaklu łączący atletykę i sztukę teatralną, rodzaj rozrywki sportowej popularnej w Stanach Zjednoczonych, Japonii (Puroresu), Meksyku (Lucha Libre) oraz w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Bazuje on na klasycznych zapasach greckich i wolnej amerykance ze współczesnymi dodatkami, takimi jak ciosy, oparte na sile chwyty i rzuty oraz akrobatyczne manewry. Duży wpływ na obecny kształt wrestlingu miały również sztuki walki. Dodatkowym aspektem jest okazyjne użycie improwizowanych broni dla nadania dramatyzmu. Należy wspomnieć że zawodnicy narażeni są na utratę zdrowia i życia. Część z nich kończy karierę na wózku inwalidzkim lub przykuci do łóżka, tak jak Darren Drozdov czy Thomas Billington (Dynamite Kid). Na taki stan rzeczy wpływają urazy zawodników odniesione podczas walki, prowadzony styl życia, narkotyki, środki przeciwbólowe i sterydy. Organizatorzy tego widowiska mówią o tych zjawiskach niechętnie.
  Akira Tozawa (jap. 戸澤 陽 Tozawa Akira, ur. 22 lipca 1985 w Nishinomiya) – japoński profesjonalny wrestler, obecnie występujący w federacji WWE w brandzie Raw w dywizji cruiserweight, gdzie w przeszłości był posiadaczem WWE Cruiserweight Championship. Jest najbardziej znany z występów w japońskim Dragon Gate, a także w amerykańskich Chikara, Dragon Gate USA i Pro Wrestling Guerrilla.

  Reklama

  Czas generowania strony: 2.177 sek.