• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • WWE Breaking Point  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Montreal (fr. Montréal) – miasto w Kanadzie, nad Rzeką Świętego Wawrzyńca w prowincji Quebec. W latach 1844-1849 Montreal był stolicą Prowincji Kanady.Floyd Mayweather Jr. (ur. 24 lutego 1977 w Grand Rapids) – amerykański bokser, aktualny mistrz świata federacji WBC w wadze półśredniej (do 147 funtów), WBA w wadze junior średniej (do 154 funtów) oraz były zawodowy mistrz świata organizacji WBC w kategoriach junior lekkiej (do 130 funtów), lekkiej (do 135 funtów), junior półśredniej (do 140 funtów) i junior średniej (do 154 funtów) oraz organizacji IBF w kategorii półśredniej. Jest brązowym medalistą olimpijskim z Atlanty.

  Breaking Point – gala wrestlingu wyprodukowana przez federację World Wrestling Entertainment (WWE). Odbyła się 13 września 2009 w Bell Centre w Montrealu w prowincji Quebec. Emisja była przeprowadzana na żywo w systemie pay-per-view. Koncept gali opiera się o to, że walkami wieczoru są pojedynki, które muszą być zakończone poprzez submission, przykładowo submission match, „I Quit” match czy też Submissions Count Anywhere match. Nazwę gali wybrali fani głosujący na stronie WWE. Innymi nazwami do wyboru były Submission Sunday, Total Submission i Submit & Quit.

  Jeffrey Nero "Jeff" Hardy (ur. 31 sierpnia 1977 w Cameron, Karolina Północna) – amerykański wrestler, występujący w federacji World Wrestling Federation / Entertainment w latach 1998–2003 oraz 2006–2009. W 2010 podpisał kontrakt z TNA.Randal Keith Orton, znany jako Randy Orton (ur. 1 kwietnia 1980 w Knoxville) – amerykański wrestler. Najbardziej znany z występów w World Wrestling Entertainment w brandzie WWE SmackDown!, którego członkiem był do 2013 roku. Należał do grup: „Evolution”, „Rated RKO” i „The Legacy”. Orton jest najmłodszym w historii zdobywcą tytułu WWE World Heavyweight Championship.

  Podczas gali odbyło się osiem walk, w tym jedna nietransmitowana w telewizji. Walką wieczoru był Submission match o World Heavyweight Championship, w którym CM Punk obronił mistrzostwo pokonując The Undertakera. Ponadto John Cena zdobył WWE Championship wygrywając „I Quit” match z Randym Ortonem, zaś The Legacy (Cody Rhodes i Ted DiBiase) pokonali D-Generation X (Triple H'a i Shawna Michaelsa) w Submissions Count Anywhere matchu.

  Theodore Marvin DiBiase, Jr. (ur. 8 listopada 1982 w Clinton w stanie Missisipi) – były amerykański wrestler występujący w federacji WWE, w rosterze SmackDown.John Felix Anthony Cena (ur. 23 kwietnia 1977 w West Newbury) – amerykański wrestler, wokalista hip-hopowy oraz aktor. Członek federacji WWE (World Wrestling Entertainment).

  Produkcja[ | edytuj kod]

   Zapoznaj się również z: Wrestling.

  Breaking Point oferowało walki profesjonalnego wrestlingu z udziałem różnych wrestlerów spośród istniejących oskryptowanych rywalizacji (storyline’ów). Kreowane były podczas cotygodniowych gal Raw, SmackDown oraz ECW. Wrestlerzy są przedstawieni jako heele (negatywni, źli zawodnicy i najczęściej wrogowie publiki) i face’owie (pozytywni, dobrzy i najczęściej ulubieńcy publiki), którzy rywalizują pomiędzy sobą w seriach walk mających budować napięcie. Kulminacją rywalizacji jest walka wrestlerska lub ich seria.

  „I Quit” match jest rodzajem walki w profesjonalnym wrestlingu, gdzie jedynym sposobem na wygraną jest zmuszenie przeciwnika do wypowiedzenia słów „I quit” (najczęściej do mikrofonu). Jest to wariacja submission matchu, w której można wygrać tylko jeżeli przeciwnik się podda. W tej wersji walki można się poddać jedynie mówiąc „I quit”. Generalnie, osoba objiana przez przeciwnika jest pytana przez sędziego lub przeciwnika, czy chce się poddać, mając mikrofon przed ustami. WWE Raw Tag Team Championship jest tytułem światowym dywizji tag team profesjonalnego wrestlingu stworzonym i promowanym przez federację WWE w brandzie Raw. Został wprowadzony jako drugie mistrzostwo tag team do WWE w 2002 jako odpowiednik do tytułu World Tag Team Championship. Oba tytuły zostały zunifikowane w 2009 i nowi mistrzowie byli ogłaszani jako "Unified WWE Tag Team Champions" do 2010, kiedy to formalnie World Tag Team Championship zostało wycofane. W 2016 mistrzostwo stało się ekskluzywne dla rosteru Raw (dodano do nazwy wyraz "Raw"), gdzie jego odpowiednikiem jest WWE SmackDown Tag Team Championship. Obecnymi mistrzami są The New Day, którzy są najdłużej panującymi mistrzami w historii.

  Rywalizacje[ | edytuj kod]

  Walkę wieczoru zawodników brandu Raw ogłoszono noc po sierpniowej gali SummerSlam; był to rewanż pomiędzy Randym Ortonem i Johnem Ceną. Podczas tejże walki Orton specjalnie chciał się zdyskwalifikować, być odliczonym poza-ringowo, a na końcu nieczysto przypiął Cenę i obronił mistrzostwo. Właściciel WWE Vince McMahon ogłosił, że Cena otrzyma rewanż, a Ortonowi nikt nie będzie mógł pomóc, inaczej automatycznie utraci on tytuł. Dobrał również stypulację walki, którym był „I Quit” match.

  Mark Jerrold Henry (ur. 12 czerwca 1971, Silsbee, Teksas) – amerykański zawodowy zapaśnik, sztangista, trójboista siłowy i strongman. Występuje w federacji World Wrestling Entertainment w brandzie Smackdown. Był mentorem Luckego Cannona w NXT. Jest zawodnikiem typu heel.World Wrestling Entertainment, Inc. (działająca jako WWE, Inc.) – amerykańska spółka prywatna działająca głównie w sferze profesjonalnego wrestlingu, z dochodami w dziedzinach filmu, muzyki, licencjonowania produktów oraz bezpośredniej sprzedaży. Jest to obecnie największa federacja wrestlingu na świecie, osiągająca 13 milionów widzów w Stanach Zjednoczonych i transmitująca swoje programy w 30 językach do więcej niż 145 krajów. Jak inne federacje wrestlingu, programy WWE nie zawierają w sobie prawdziwych zawodów sportowych, lecz pojedynki z kontrolowanym przebiegiem oraz ustalonym zwycięzcą, których wynik jest uzależniony od fabularyzowanego scenariusza.

  Po zdobyciu World Heavyweight Championship na gali SummerSlam, CM Punk ponownie obronił tytuł pięć dni później podczas tygodniówki SmackDown przeciwko Jeffowi Hardy'emu. Zostało również ogłoszone, że zwycięzca tej walki będzie bronił tytułu przeciwko The Undertakerowi podczas gali Breaking Point w Submission matchu.

  WWE Championship – pas mistrzowski organizacji World Wrestling Entertainment. Jest on jednym z dwóch najważniejszych pasów WWE. Obecnym posiadaczem pasa jest Randy Orton, który na SummerSlam 2013 zdobył go, pokonując Daniela BryanaPaul Donald Wight II (ur. 8 lutego 1972 w Aiken) – amerykański profesjonalny wrestler i aktor, obecnie występujący w federacji WWE w brandzie SmackDown pod pseudonimem ringowym Big Show.

  Gościem specjalnym tygodniówki Raw z 24 sierpnia był Floyd Mayweather Jr., który stoczył rok wcześniej walkę z Big Showem na WrestleManii XXIV. Ogłosił on, że Montel Vontavious Porter (MVP) i Mark Henry otrzymają walkę z posiadaczami Unified WWE Tag Team Championship Chrisem Jericho i Big Showem na gali Breaking Point, jeśli pokonają ich w walce na tygodniówce Raw. MVP i Henry pokonali Jericho i Showa z pomocą ze strony Mayweathera, który podrzucił MVP'emu kastet i ten uderzył przy pomocy niego Chrisa Jericho.

  D-Generation X - nieistniejący już tag team w wrestlingu, występujący w federacji World Wrestling Entertainment w latach 1997-2010. W skład teamu wchodziło 2 zapaśników - Triple H oraz Shawn Michaels, a dawniej członkami byli także: Chyna, Rick Rude (manager), Billy Gunn, John Cena, X-Pac, Road Dogg, a do końca istnienia teamu Hornswoggle jako maskotka DX.Michael Shawn Hickenbottom, znany jako Shawn Michaels (ur. 22 lipca 1965 w Chandler) – amerykański były profesjonalny wrestler. Należał do federacji World Wrestling Entertainment (WWE).

  Podczas trwającego wyzwania wyłaniającego pretendenta do WWE Championship na galę SummerSlam, 27 lipca podczas tygodniówki Raw Triple H pokonał Cody'ego Rhodesa, lecz nie zdołał wygrać w mniejszym czasie niż 6:49 minut (wynik Marka Henry'ego) i nie został pretendentem. Po walce został zaatkowany przez Rhodesa i Teda DiBiasego, którzy wspólnie występowali jako The Legacy. Doprowadziło to do powrotu Shawna Michaelsa i reformacji grupy D-Generation X, którzy wspólnie pokonali The Legacy na SummerSlam. Z powodu kontynuowania rywalizacji, na stronie WWE.com zostało ogłoszone, że dwa zespoły zmierzą się podczas wrześniowej gali Breaking Point w Submissions Count Anywhere matchu.

  The Legacy – team w wrestlingu , występujący w WWE w brandzie Raw od stycznia 2009 do lutego 2010. W jego skład wchodzili Ted DiBiase, Cody Rhodes oraz Randy Orton.WWE SmackDown! – program telewizyjny o tematyce wrestlingu, wydawany przez World Wrestling Entertainment (WWE), a emitowany w stacji SciFi w Stanach Zjednoczonych (od 2010 roku). Nazwa „Smackdown” jest ponadto używana do określenia brandu federacji WWE. Innym brandem World Wrestling Entertainment jest Raw. Walki oraz wszelkiego rodzaju segmenty oraz backstage’e nagrywane są na tzw. „tapingach” w nocy z wtorku na środę, które wyemitowane zostają w piątki.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Phillip Jack Brooks, znany jako CM Punk (ur. 26 października 1978) – amerykański profesjonalny wrestler, walczący w World Wrestling Entertainment w rosterze RAW.
  Quebec (fr. Québec) – prowincja Kanady. Quebec jest największą prowincją w Kanadzie pod względem powierzchni, a jeśli chodzi o liczbę ludności ustępuje jedynie Ontario. Na zachodzie graniczy z Ontario, na północy przez Zatokę Hudsona z terytorium Nunavut, na wschodzie z kontynentalną częścią Nowej Fundlandii i Labradoru oraz z Nowym Brunszwikiem. Od południa graniczy ze stanami USA: Nowy Jork, New Hampshire, Vermont i Maine. Największym miastem prowincji jest Montreal. Inne duże miasta: Québec (stolica prowincji), Trois-Rivières, Sherbrooke i Drummondville.
  WWE Raw (dokładniej Monday Night Raw) – program telewizyjny o tematyce wrestlingu, wydawany przez World Wrestling Entertainment (WWE). W Stanach Zjednoczonych program jest emitowany w stacji USA Network, zaś w Polsce na stacji Extreme Sports Channel. Raw postrzegany jest jako sztandarowy program produkcji WWE ze względu na swoją dłuższą historię niż program SmackDown!. Jest to najdłuższy serial epizodyczny w historii USA, emitowany regularnie co poniedziałek.
  Cody Rhodes, właśc. Cody Garrett Runnels (ur. 30 czerwca 1985 w Marietcie) – amerykański zapaśnik. Walczy w federacji World Wrestling Entertainment, brandzie WWE SmackDown!.
  Triple H, właściwie Paul Michael Levesque (ur. 27 lipca 1969 w Nashua) – amerykański zawodowy zapaśnik, występujący w federacji WWE w brandzie RAW. Jego pseudonim to skrót od Hunter Hearst Helmsley (HHH).
  World Heavyweight Championship – pas mistrzowski organizacji World Wrestling Entertainment, należącym do rosteru SmackDown. World Heavyweight Championship dawniej był znany jako WCW Championship. Kiedy WWE wykupiło WCW, połączono WWF Championship z mistrzostwem WCW i powstał WWE Undisputed Championship, który mógł być zdobyty i na Raw i na SmackDown. Gdy Brock Lesnar zdobył ten tytuł, podpisał umowę dzięki której ustalono, że tylko na SmackDown Undisputed Championship może być broniony. W związku z tym General Manager Raw Eric Bischoff zaprezentował pas World Heavyweight Championship jako dawny pas WCW wręczając nowy tytuł Triple H’owi 2 września 2002 roku. World Heavyweight Championship był najważniejszym pasem na Raw do Draftu 2005, kiedy to ówczesny mistrz Batista przeszedł na SmackDown. Mistrzostwo wagi ciężkiej powróciło na Raw 30 czerwca 2008, kiedy to CM Punk jako gwiazda Raw wykorzystał walizkę Money in the Bank na Edge’u. Mistrzostwo przeszło z powrotem na SmackDown 15 lutego 2009 roku, gdy Edge jako zawodnik SmackDown! zdobył pas, lecz tytuł wrócił na Raw 5 kwietnia, gdy John Cena pokonał Edge’a i zabrał znów pas na RAW. Edge odzyskał tytuł 3 tygodnie później, poprzez wygraną z Ceną. Pas wagi ciężkiej dzięki temu znów przeszedł na SmackDown, gdzie jest do dziś.
  Wrestling (ang. professional wrestling, często skracane do pro wrestling i wrestling; pl. "profesjonalne zapasy", "zawodowe zapasy" ) – rodzaj spektaklu łączący atletykę i sztukę teatralną, rodzaj rozrywki sportowej popularnej w Stanach Zjednoczonych, Japonii (Puroresu), Meksyku (Lucha Libre) oraz w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Bazuje on na klasycznych zapasach greckich i wolnej amerykance ze współczesnymi dodatkami, takimi jak ciosy, oparte na sile chwyty i rzuty oraz akrobatyczne manewry. Duży wpływ na obecny kształt wrestlingu miały również sztuki walki. Dodatkowym aspektem jest okazyjne użycie improwizowanych broni dla nadania dramatyzmu. Należy wspomnieć że zawodnicy narażeni są na utratę zdrowia i życia. Część z nich kończy karierę na wózku inwalidzkim lub przykuci do łóżka, tak jak Darren Drozdov czy Thomas Billington (Dynamite Kid). Na taki stan rzeczy wpływają urazy zawodników odniesione podczas walki, prowadzony styl życia, narkotyki, środki przeciwbólowe i sterydy. Organizatorzy tego widowiska mówią o tych zjawiskach niechętnie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.