• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • WWE Bragging Rights  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Mellon Arena znana też jako Pittsburgh Civic Arena to była hala sportowa znajdująca się w Pittsburghu w Stanach Zjednoczonych. Zburzona w 2012 r.World Wrestling Entertainment, Inc. (działająca jako WWE, Inc.) – amerykańska spółka prywatna działająca głównie w sferze profesjonalnego wrestlingu, z dochodami w dziedzinach filmu, muzyki, licencjonowania produktów oraz bezpośredniej sprzedaży. Jest to obecnie największa federacja wrestlingu na świecie, osiągająca 13 milionów widzów w Stanach Zjednoczonych i transmitująca swoje programy w 30 językach do więcej niż 145 krajów. Jak inne federacje wrestlingu, programy WWE nie zawierają w sobie prawdziwych zawodów sportowych, lecz pojedynki z kontrolowanym przebiegiem oraz ustalonym zwycięzcą, których wynik jest uzależniony od fabularyzowanego scenariusza.

  Bragging Rights – zakończony cykl gal profesjonalnego wrestlingu produkowanych w październiku w latach 2009-2010 przez World Wrestling Entertainment i nadawanych na żywo w systemie pay-per-view. Cykl został wprowadzony w 2009 i zastąpił Cyber Sunday w październikowym slocie w kalendarzu gal federacji.

  Głównym konceptem cyklu były mecze pomiędzy wrestlerami z brandów Raw i SmackDown. Wśród tych walk był 14-osobowy tag team match pomiędzy zawodnikami dwóch brandów. W 2009 członkowie brandu, z którego wygrali najwięcej walk, otrzymywali jako nagrodę puchar. Rok później zwycięski brand wyłaniało w jedynej walce pomiędzy rosterami – 14-osobowym tag team matchu, gdyż zrezygnowano z innych rywalizacyjnych walk. Brand SmackDown zdobył puchar dwukrotnie.

  Night of Champions - coroczna gala PPV (Pay Per View), federacji WWE (World Wrestling Entertainment), która wyróżnia się zasadą "All Titles on a line" co znaczy, że na jednej gali odbywają się walki o wszystkie pasy mistrzowskie. Mogą występować walki typu "Non Title".Pittsburgh – miasto w USA, w stanie Pensylwania, siedziba hrabstwa Allegheny. Miasto ma 327,9 tys. mieszkańców (2002), aglomeracja ma 2,359 mln mieszkańców (2000).

  W 2011 cykl został zastąpiony przez powracające WWE Vengeance. W 2012 WWE zdecydowało na posiadanie tylko jednej gali PPV w październiku i zaczęto organizować tylko WWE Hell in a Cell.

  Lista gal[ | edytuj kod]  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  WWE SmackDown! – program telewizyjny o tematyce wrestlingu, wydawany przez World Wrestling Entertainment (WWE), a emitowany w stacji SciFi w Stanach Zjednoczonych (od 2010 roku). Nazwa „Smackdown” jest ponadto używana do określenia brandu federacji WWE. Innym brandem World Wrestling Entertainment jest Raw. Walki oraz wszelkiego rodzaju segmenty oraz backstage’e nagrywane są na tzw. „tapingach” w nocy z wtorku na środę, które wyemitowane zostają w piątki.
  Dawniej Cyber Sunday, obecnie Bragging Rights - doroczna gala wrestlingu z federacji WWE organizowana od 2004 (jako Taboo Tuesday przez 2 lata). W trakcie gali odbywają się walki między feudami rosterów WWE RAW, SmackDown!, a dawniej i ECW. Od 2006 WWE wspólorganizuje walki z ECW. W 2009 roku galę przemianowano na Bragging Rights i skupiono ją wokół rywalizacji pomiędzy brandami RAW i SmackDown. W 2011 roku galę przemianowano na Vengeance
  WWE Raw (dokładniej Monday Night Raw) – program telewizyjny o tematyce wrestlingu, wydawany przez World Wrestling Entertainment (WWE). W Stanach Zjednoczonych program jest emitowany w stacji USA Network, zaś w Polsce na stacji Extreme Sports Channel. Raw postrzegany jest jako sztandarowy program produkcji WWE ze względu na swoją dłuższą historię niż program SmackDown!. Jest to najdłuższy serial epizodyczny w historii USA, emitowany regularnie co poniedziałek.
  Minneapolis (wymowa: /ˌmɪniːˈæpəlɪs/) – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Minnesota. Największe miasto tego stanu, położone nad Missisipi. Nazywane jest „miastem jezior”. Stolica hrabstwa Hennepin. Miasto jest jednym z głównych miast aglomeracji policentrycznej – Minneapolis-Saint Paul.
  Wrestling (ang. professional wrestling, często skracane do pro wrestling i wrestling; pl. "profesjonalne zapasy", "zawodowe zapasy" ) – rodzaj spektaklu łączący atletykę i sztukę teatralną, rodzaj rozrywki sportowej popularnej w Stanach Zjednoczonych, Japonii (Puroresu), Meksyku (Lucha Libre) oraz w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Bazuje on na klasycznych zapasach greckich i wolnej amerykance ze współczesnymi dodatkami, takimi jak ciosy, oparte na sile chwyty i rzuty oraz akrobatyczne manewry. Duży wpływ na obecny kształt wrestlingu miały również sztuki walki. Dodatkowym aspektem jest okazyjne użycie improwizowanych broni dla nadania dramatyzmu. Należy wspomnieć że zawodnicy narażeni są na utratę zdrowia i życia. Część z nich kończy karierę na wózku inwalidzkim lub przykuci do łóżka, tak jak Darren Drozdov czy Thomas Billington (Dynamite Kid). Na taki stan rzeczy wpływają urazy zawodników odniesione podczas walki, prowadzony styl życia, narkotyki, środki przeciwbólowe i sterydy. Organizatorzy tego widowiska mówią o tych zjawiskach niechętnie.
  Hell in a Cell (wcześniej No Mercy) – doroczna gala wrestlingu federacji WWE, organizowana od 1999 roku. W trakcie gali odbywają się walki między zawodnikami rosterów WWE RAW i SmackDown!. W 2009 r. gala No Mercy została przemianowana na Hell in a Cell.
  World Wrestling Entertainment, Inc. (działająca jako WWE, Inc.) – amerykańska spółka prywatna działająca głównie w sferze profesjonalnego wrestlingu, z dochodami w dziedzinach filmu, muzyki, licencjonowania produktów oraz bezpośredniej sprzedaży. Jest to obecnie największa federacja wrestlingu na świecie, osiągająca 13 milionów widzów w Stanach Zjednoczonych i transmitująca swoje programy w 30 językach do więcej niż 145 krajów. Jak inne federacje wrestlingu, programy WWE nie zawierają w sobie prawdziwych zawodów sportowych, lecz pojedynki z kontrolowanym przebiegiem oraz ustalonym zwycięzcą, których wynik jest uzależniony od fabularyzowanego scenariusza.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.