• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • WTA  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Wiera Igoriewna Zwonariowa, ros. Вера Игоревна Звонарёва (ur. 7 września 1984 w Moskwie) – rosyjska tenisistka. Triumfatorka turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej i mieszanej, finalistka Wimbledonu 2010 oraz US Open 2010, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie (2008).Virginia Slims of Oklahoma – nierozgrywany kobiecy turniej tenisowy Kategorii trzeciej i czwartej zaliczany do cyklu WTA Tour. Odbywał się w hali w Oklahoma City w lutym lub marcu. Pierwsze dwie edycje zostały rozegrane w latach 1971–1972. Po trzynastu latach zawody wznowiono. Edycja w 1986 roku została rozegrana na nawierzchni dywanowej, którą później zastąpiona twardą. W 2002 roku turniej został przeniesiony do Memphis.

  Women’s Tennis Association (WTA) – największa organizacja kobiecego tenisa, zrzeszająca wszystkich organizatorów imprez tenisowych, same tenisistki oraz federacje sędziowskie biorące udział we wszystkiego rodzaju imprezach, od turniejów najniższego szczebla (International z pulą pieniężną nieprzekraczającą 500 tys. dolarów) poprzez turnieje średniego szczebla (pula pieniężna 731 tys. – 4,5 mln dolarów) aż po turnieje Wielkiego Szlema.

  Surrey Grass Court Championships – nierozgrywany turniej tenisowy organizowany z przerwami w latach 1890–1981 w Surbiton, w gminie Royal Borough of Kingston upon Thames pod Londynem. Erica Kathleen "Kathy" Horvath (ur. 25 sierpnia 1965 w Chicago) – amerykańska tenisistka, dwukrotna ćwierćfinalistka French Open w grze pojedynczej oraz dwukrotna półfinalistka French Open w grze podwójnej.

  Organizacja ta zajmuje się szeroko pojętą, pełną koordynacją rozgrywek w sezonie, który rozpoczyna się w styczniu, natomiast kończy w listopadzie turniejem Masters, czyli rywalizacją 8 najlepszych tenisistek sezonu.

  Główne cele WTA[ | edytuj kod]

 • prowadzenie wszelkich statystyk
 • rozstrzyganie sporów pomiędzy zawodnikami a organizatorami imprez tenisowych, rola swoistego arbitra w środowisku
 • przyjmowanie i badanie corocznie składanych raportów od organizatorów imprez oraz udzielanie licencji na zorganizowanie danego turnieju
 • pozyskiwanie nowych sponsorów
 • przeprowadzanie okresowych badań antydopingowych
 • propagowanie i popularyzacja tego sportu na świecie
 • Andrea Jaeger (ur. 4 czerwca 1965 w Chicago) – tenisistka amerykańska, zwyciężczyni dziesięciu turniejów zawodowych, reprezentantka w Pucharze Federacji.Tenisowy turniej WTA Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem 2008 odbył się w dniach 26 kwietnia - 4 maja w marokańskim Fez na kortach ziemnych. Pula nagród wyniosła 145 000 dolarów amerykańskich.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Anastasija Pawluczenkowa, ros. Анастасия Сергеевна Павлюченкова (ur. 3 lipca 1991 w Samarze) – rosyjska tenisistka, medalistka Letniej Uniwersjady 2013, multimistrzyni juniorskich turniejów wielkoszlemowych – trzykrotnie wygrywała w singlu i pięciokrotnie w deblu; liderka klasyfikacji ITF do lat osiemnastu.
  Kimiko Date-Krumm, z domu Date (jap. クルム伊達公子, Kurumu Date Kimiko, ur. 28 września 1970 w Kioto) – japońska tenisistka, występująca na światowych kortach od 1989 do 1996 i ponownie od 2008 roku, półfinalistka Australian Open 1994, French Open 1995 i Wimbledonu 1996 w grze pojedynczej, półfinalistka Mistrzostw WTA 1994 w grze pojedynczej, klasyfikowana w rankingu WTA na 4. miejscu w grze pojedynczej (1995) i na 33. miejscu w grze podwójnej (1992), mistrzyni igrzysk azjatyckich 1994 w grze pojedynczej, reprezentantka Japonii w Pucharze Federacji, Pucharze Hopmana i na letnich igrzyskach olimpijskich. Tenisistka praworęczna z oburęcznym backhandem, naturalnie leworęczna. Żona Michaela Krumma. Jest najstarszą osobą w erze open, która dotarła do trzeciej rundy Wimbledonu. Dokonała tego w 2013 roku, w wieku 42 lat.
  US Open, United States Open – międzynarodowe mistrzostwa USA w tenisie; jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema, rozgrywany w Stanach Zjednoczonych od 1881 roku, na przełomie sierpnia i września. Od 1978 odbywa się w Nowym Jorku, w dzielnicy Queens na twardych kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center we Flushing Meadows–Corona Park.
  Victorian Championships – nierozgrywany turniej tenisowy organizowany z przerwami w latach 1952–1993 w Melbourne. Najbardziej utytułowaną tenisistką w tym turnieju jest Margaret Smith Court, która siedmiokrotnie wygrała rywalizację w grze pojedynczej oraz dziewięciokrotnie w grze podwójnej. W 1985 roku Evonne Goolagong Cawley porażką w pierwszej rundzie turnieju zakończyła zawodową karierę. Ostatnią edycję w 1993 roku wygrała Amanda Coetzer. Miasto Melbourne było też organizatorem innych turniejów tenisowych. Od 1971 roku rozgrywany jest tu na stałe wielkoszlemowy Australian Open, a w latach 1959, 1963, 1967, 1972 i 1975 rozegrane zostały tu edycje Australian Hardcourt Championships.
  Nottingham Open 2018, właśc. Nature Valley Open 2018 – tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2018 z cyklu Nottingham Open rozgrywany w dniach 11–17 czerwca 2018 roku w Nottingham na kortach trawiastych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich.
  Whirlpool Corporation (NYSE: WHR) – jedna z największych na świecie spółek produkujących i dystrybuujących sprzęt AGD, o rocznej sprzedaży ok. 18 mld USD i zatrudnieniu ponad 73 tys. pracowników. W Polsce posiada spółkę zależną Whirlpool Polska S.A. z siedzibą we Wrocławiu, powstałą z połączenia Whirlpool Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i Polar S.A. z siedzibą we Wrocławiu.
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.112 sek.