• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Węgiel Student Film Festiwal

  Przeczytaj także...
  Cieszyn (czes. Těšín, niem. Teschen, łac. Tessin) – miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim, którego władz jest siedzibą. Leży na Pogórzu Śląskim, nad Olzą. Współczesne administracyjne pojęcie „miasto Cieszyn” odnosi się do prawobrzeżnej części, stanowiącego pod względem przestrzennym i społecznym jedną całość, ośrodka miejskiego, którego część lewobrzeżna należy do Czech i nosi oficjalną nazwę „Czeski Cieszyn”.Festiwal filmowy – wydarzenie kulturalne dotyczące filmu. Organizowane zwykle na zasadzie konkursu, podczas którego jury lub publiczność przyznają nagrody w określonych kategoriach.
  Etiuda – krótki utwór w sztuce, mający na celu doskonalenie stylu literackiego, gry aktorskiej, techniki malarskiej itp. W niektórych rodzajach dzieł (np. w utworach muzycznych) etiudą często nazywa się pełnowartościowe dzieło, kiedy etiuda jest utworem ćwiczącym walory techniczne pianisty, jak również dziełem popisowym.

  Węgiel Student Film Festiwal – organizowany w Katowicach festiwal filmowy, na którym prezentowane są etiudy zrealizowane przez studentów szkół filmowych z całej Polski i Europy. Festiwal odbywa się co roku, w drugiej połowie kwietnia.

  Organizatorami "Węgla" są studenci organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej z Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Festiwal odbył się pierwszy raz w Cieszynie 22 lutego 2004.

  Ideą festiwalu jest prezentacja filmowej twórczości studentów uczelni filmowych szerszej publiczności, a także wzajemna wymiana doświadczeń twórczych i integracja szkół filmowych.

  Katowice (niem. Kattowitz, śl. Katowicy, czes. Katovice) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa śląskiego, dawniej województwa katowickiego, główny ośrodek Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Z liczbą 307 233 mieszkańców jest 10. miastem w kraju pod względem liczby ludności i 11. pod względem powierzchni, mając prawie 165 km².

  Przypisy

  1. Aktualności. www.wegielfestiwal.us.edu.pl, 2010. [dostęp 2010-03-28].
  2. Oficjalna strona 7. Węgiel Student Film Festiwal – Historia. www.wegielfestiwal.us.edu.pl. [dostęp 2010-03-22].

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona festiwalu • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.