• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Volkswagen Caddy  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Nadwozie furgonowe (krótko furgon) - zamknięte nadwozie samochodów dostawczych i ciężarowych posiadających sztywny dach i ściany, odchylane drzwi tylne i często odchylane lub przesuwane drzwi boczne. Furgon służy do przewożenia towarów. Furgony mogą powstawać w oparciu o konstrukcję samochodów osobowych, a z kolei na ich bazie także może powstać odmiana osobowa. Przykładowo Volkswagen Caddy Maxi posiada osobową odmianę Volkswagen Caddy Maxi Life.System kontroli trakcji – system zaliczany do grupy systemów Advanced Vehicle Control Systems (albo Automated Highway Systems), którego głównym zadaniem jest niedopuszczenie do nadmiernego poślizgu kół pojazdu podczas przyspieszania (objawiającego się ich buksowaniem). Pośrednio systemy takie mogą wpływać również na polepszenie właściwości trakcyjnych pojazdu podczas ruchu w zakręcie. Większość systemów działa jedynie w zakresie niskich prędkości pojazdu (do 40 km/h) aczkolwiek budowane są też wersje działające dla całego zakresu prędkości. Jest kolejnym po ABS-ie systemem podwyższającym bezpieczeństwo czynne. Działanie systemu wpływa także na zmniejszenie zużycia opon i paliwa. System ten wykorzystuje elementy systemu ABS. Może również wykorzystywać inne elementy, jak jednostkę sterującą pracą silnika.

  Volkswagen Caddysamochód dostawczo-osobowy klasy aut miejskich, a następnie klasy kompaktowej produkowany pod niemiecką marką Volkswagen od 1979 roku. Od 2020 roku produkowana jest czwarta generacja modelu.

  Pierwsza generacja[ | edytuj kod]

  Volkswagen Caddy I – tył
  Volkswagen Rabbit Pickup

  Volkswagen Caddy I został zaprezentowany po raz pierwszy w 1979 roku.

  Volkswagen Poznań Sp. z o.o. – spółka koncernu Volkswagen AG mająca siedzibę w Poznaniu. Jest częścią branży biznesowej zajmującej się produkcją samochodów dostawczych i ciężarowych Volkswagen Nutzfahrzeuge (Volkswagen Samochody Użytkowe). W poznańskiej fabryce produkowane są również oparte na wersjach użytkowych samochody osobowe. Jest również producentem odlewów.Volkswagen Polo (w skrócie VW Polo) - miejski samochód osobowy produkowany przez koncern Volkswagena nieprzerwanie od 1975 roku. Nazwa Polo pochodzi od nazwy elitarnej dyscypliny sportu.

  Pierwsze wcielenie Caddy to zarazem pierwsze auto użytkowe marki Volkswagen stworzone na potrzeby rynku północnoamerykańskiego jako Rabbit Pickup na płycie podłogowej Golfa I.

  W latach 1979–1993 pojazd produkowany był w fabryce w Westmoreland w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych. W 1983 roku auto trafiło na rynek europejski pod nazwą Caddy, gdzie produkowane było w latach 1983–1992 w Sarajewie. Do 2007 roku, nieco zmodernizowany model produkowany był w RPA.

  Silniki[ | edytuj kod]

  Benzynowe:

  Fuel Stratified Injection (FSI) – technika zasilania benzyną wykorzystywana w silnikach benzynowych. Pozwala zwiększyć moc silnika bez przyrostu jednostkowego zużycia paliwa. Opracowana została przez Volkswagena.Direct Shift Gearbox (niem. Direkt-Schalt Getriebe), w skrócie DSG - dwusprzęgłowa skrzynia biegów, która została opracowana przez Volkswagena i zastosowana po raz pierwszy w Golfie R32 jesienią 2003 roku.
 • 1.5 70 KM
 • 1.6 75 KM
 • 1.7
 • 1.8 95 KM
 • Wysokoprężne:

 • 1.5 D (37KM/82NM)
 • 1.6 D (54KM)
 • 1.6 TD
 • 1.8 D • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Face lifting (z ang.: „podniesienie, podciągnięcie skóry twarzy”) – modernizacja modelu samochodu polegająca zazwyczaj jedynie na kosmetycznych zmianach w jego wyglądzie.
  Volkswagen Touran - kompaktowy minivan marki Volkswagen oparty na Golfie V produkowany od 2003 roku. Obecnie na rynku dostępna jest druga generacja pojazdu.
  Electronic Brakeforce Distribution (w skrócie: EBD) to elektroniczny rozdział sił hamowania. W celu maksymalnego skrócenia drogi hamowania układ EBD automatycznie reguluje siłę hamowania przednich i tylnych oraz prawych i lewych kół. Wyraźnie skraca drogę hamowania przy utrzymaniu stabilności nawet w razie gwałtownego hamowania lub hamowania na zakręcie.
  Kvasiny - wieś w Czechach, w kraju hradeckim, w powiecie Rychnov nad Kněžnou; siedziba gminy (cz. obec)wiejskiej Kvasiny. Znajduje się tam fabryka Škody, w której produkowana jest Škoda Roomster i Škoda Superb, a od 2009 r. także SUV Škoda Yeti. Wcześniej produkowane były Škoda 110R oraz Škoda Rapid. Według danych z 28 sierpnia 2006 r. miejscowość zamieszkiwało 1376 osób.
  Amsterdam – największe miasto Holandii i jej stolica konstytucyjna. Wszystkie instytucje rządowe oraz przedstawicielstwa obcych państw znajdują się w Hadze.
  Autosegment C – niższa, średnia klasa samochodów osobowych, które cechuje zwarta, kompaktowa budowa zapewniająca jednak względny komfort jazdy dla 4 dorosłych osób i umiarkowanie dużą przestrzeń na bagaż. Stąd także inna nazwa segmentu - segment aut kompaktowych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.06 sek.