• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Vivien Cardone

  Przeczytaj także...
  Prudential – warszawski wieżowiec, wybudowany w latach 1931-1933 w stylu art déco, jako siedziba angielskiego Towarzystwa Ubezpieczeń „Prudential” (Przezorność).Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Vivien Elisabeth Cardone (ur. 14 kwietnia 1993), amerykańska aktorka. Kojarzona z roli Delii Brown z serialu Everwood.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Cardone urodziła się w Port Jefferson Village w Long Island w Nowym Jorku. Jej ojciec, Mark zajmuje się budową Rezydencji, a jej matka ich projektowaniem. Vivien jest drugim z czwórki dzieci. Jej starsza siostra Oliwia również jest aktorką. Ma młodszego brara Dallasa i młodszą siostrę o imieniu Lidia. Imię Vivien pochodzi od ulubionej aktorki jej mamy – Vivien Leigh.

  Pizza Hut – jedna z największych sieci restauracyjnych typu casual dining na świecie. Właścicielem marki Pizza Hut jest Yum! Brands, Inc. (zlokalizowany w Dallas, Teksas, USA). Franczyzobiorcą Yum! i właścicielem restauracji Pizza Hut w Polsce jest europejska spółka AmRest Holdings SE notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Kariera[ | edytuj kod]

  Mając zaledwie trzy miesiące wystąpiła w reklamach takich marek jak: Pizza Hut, Sears, Pillsbury, Sherman Williams i Prudential. Na dużym ekranie pojawiła się dopiero jako Marcee Herman w filmie Piękny umysł, za którą film otrzymał Nagrodę Akademii Filmowej. Pojawiła się też jako Delia Brown w serialu dramatycznym Everwood. Zagrała we wszystkich czterech sezonach , przed zakończeniem emisji w Maju 2006 roku. Za rolę w Everwood była nominowana przez Artist Award jako Najlepsza Młoda Aktorka w TV.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Vivien Cardone w bazie IMDb (ang.)
 • Vivien Cardone w bazie Filmweb
 • Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Piękny umysł (ang. A Beautiful Mind) – amerykański film biograficzny wyprodukowany w 2001 roku. Oparty częściowo na biografii profesora Johna Nasha Jr. - matematyka i noblisty w dziedzinie ekonomii.
  Nagroda Akademii Filmowej – powszechnie znana jako Oscar (ang. Oscar lub Academy Awards) – coroczna nagroda przyznawana przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) w dziedzinie filmu. Została ufundowana w 1927 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.072 sek.