• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Viva Polska  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Futurama – amerykański serial animowany tworzony przez Matta Groeninga, autora serialu Simpsonowie. Nadawany w latach 1999-2003 dla stacji Fox Broadcasting Company. W Polsce ukazywał się na antenie TV4 także pod tytułem Przygody Frya w kosmosie. Obecnie, pod oryginalnym tytułem na Comedy Central. Przypadek zgodny z planem (ang. Accidentally on Purpose) – serial telewizyjny amerykańskiej sieci telewizyjnej CBS emitowany w latach 2009-2010. Serial powstał na podstawie książki Mary F. Pols.

  Viva Polska (zapisywana jako VIVA Polska) – polskojęzyczna stacja telewizyjna o profilu muzycznym należąca do VIMN Polska. Była polską wersją międzynarodowej Vivy.

  Historia

  Emisję testową kanału zaczęto w okresie marzec/kwiecień 2000 roku planszą z logiem kanału z napisem z dwoma językami: polskim i niemieckim, napisem był "Już niedługo na tym miejscu" i "Hier gibt's bald". Zakończono ją w dniu startu nadawania w 2000 roku.

  Elektroniczna muzyka taneczna (potocznie muzyka klubowa, EDM – electronic dance music) – zbiór gatunków muzycznych wywodzących się z muzyki disco lat 70. i z klasycznej muzyki elektronicznej, tworzonych za pomocą elektronicznych instrumentów muzycznych takich jak: automaty perkusyjne, syntezator. Całość elektronicznej muzyki tanecznej bywa powszechnie mylnie określana jako techno, które jest jednym z jej podgatunków.Miłość na bogato – polski serial dramatyczny emitowany na kanale VIVA Polska. Zadebiutował 29 sierpnia 2013 roku. Serial opowiada o grupie młodych i bogatych znajomych z Warszawy, którzy poszukują szczęścia w miłości i życiu prywatnym.

  Stację uruchomiono w czerwcu 2000 roku. Była ona wówczas jedynie stacją muzyczną i przez dłuższy czas taka pozostawała. Od 2 grudnia 2000 do 17 grudnia 2005 na antenie TVN w sobotnie przedpołudnia było nadawane pasmo "Viva Polska!".

  1 stycznia 2002 roku nastąpiła pierwsza zmiana loga kanału, z czego niebieskie kontury zostały wypełnione i oddzielone od żółtego żeby przypominały trójkąty.

  Najważniejszym momentem stacji Viva Polska było wykupienie jej przez Viacom Media Networks w 2004 roku.

  Electro – gatunek muzyki elektronicznej powstały w latach 80., kształtowany przez producentów funkowych i hip-hopowych.Trance – gatunek elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej) rozwinięty w latach 90. Trance charakteryzuje tempo pomiędzy 130 a 155 BPM, bazuje na rozwiniętej, czasem podniosłej, o charakterze hymnu melodii, rytmicznej linii basowej zwykle wspieranej wyższą, rozwiniętą, dynamiczną linią pomocniczą. Większość utworów charakteryzuje także tzw. breakdown, czyli fragment w środku utworu bez beatów.

  1 grudnia 2005 roku z okazji startu VH1 Polska, Viva lekko zmodyfikowała swoje logo, ściemniając niebieskie trójkąty i usuwając wypełnienie w żółtym trójkącie, przez co pozostały po nim kontury i zmieniła oprawę graficzną.

  Dopiero 17 maja 2006 roku doszła pierwsza zapowiedź zmian w ramówce polegająca na rozpoczęciu emisji pierwszego programu rozrywkowego. Był to teleturniej interaktywny "Viva Quiz", który był odtąd nadawany codziennie późnym wieczorem. Jednakże program ten został zdjęty z anteny już po 2 tygodniach od premiery. Okazało się, że widzowie wykazywali niewielkie zainteresowanie tego typu rozrywką, a produkcja każdego z odcinków była bardzo skomplikowana (m.in. przez to, że studio programu znajdowało się poza granicami Polski – w Monachium).

  Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981 w McComb) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka i projektantka mody.Pezet, właściwie Jan Paweł Kapliński (ur. 18 kwietnia 1980 r. w Warszawie) – polski raper i osobowość telewizyjna, a także przedsiębiorca.

  Trzecia z kolei zmiana graficzna nastąpiła 22 czerwca 2009 roku, kiedy to na antenie kanału zadebiutowała nowa oprawa graficzna składająca się z kilku podstawowych kolorów (różowy, niebieski, zielony, fioletowy). Zmieniono także sposób wyświetlania logo na ekranie.

  W 2010 roku Viva hucznie obchodziła 10-lecie istnienia stacji. 21 lutego 2010 w hali Expo XXI w Warszawie odbyło się rozdanie nagród Viva Comet, a miesiąc później ukazał się oficjalny utwór promujący to święto – Muzyki moc, w którym udział wzięły największe gwiazdy polskiego show-biznesu oraz prezenterzy stacji.

  Disco polo – gatunek muzyki popularnej, powstały w Polsce w latach 80. XX wieku, w początkowym okresie istnienia znany jako muzyka chodnikowa. Gatunek przyniósł popularność w latach 90. XX wieku, z czego największą odniósł w latach 1995-1997. Potem nastąpił stopniowy spadek popularności tego gatunku muzyki, co doprowadziło do upadku tego gatunku muzyki na początku XXI wieku. Odrodzenie tego gatunku muzyki nastąpiło w 2007 roku i od tego momentu disco polo z roku na rok ponownie uzyskuje popularność.Hip-hop – miejska kultura i gatunek muzyczny, powstały w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku.

  17 lipca 2012 o godz. 6:00 rano stacja zmieniła logo, oprawę graficzną, format obrazu oraz ramówkę. Zrezygnowano między innymi z emisji muzyki, a zastąpiono ją programami rozrywkowymi. Ponadto tego samego dnia przestała być dostępna w systemie FTA i została zakodowana.

  Od 1 grudnia 2005 do 8 grudnia 2013 podczas wybranych pasm muzycznych stacja emitowała gry SMS. Ich poprzednikiem był Get the clip, który został zastąpiony przez gry SMS w wyniku kłopotów technicznych.

  Big Time Rush zespół – amerykański serial komediowy emitowany przez kanał Nickelodeon, VIVA Polska Nickelodeon HD oraz TVP1.VH1 Polska – muzyczny kanał tematyczny należący do MTV Networks Europe. Emitowane w nim są teledyski z lat 80., 90. i współczesne.

  Wiosną 2013 roku na antenie stacji ogłoszono casting na "Nową Twarz VIVY" – przez kolejne miesiące ekipa programu "PL Top 10: W Drodze" odwiedzała różne miejsca w Polsce, szukając nowych prezenterów. Odcinki półfinałowe i finałowe, w których uczestnicy wykonywali zadania prezenterskie, nagrywane były w Warszawie, a program wygrali Nina Kozieradzka i Szymon Sokół. W drugiej połowie 2013 roku współprowadzili oni program "In & Out" – jedyny magazyn na antenie VIVY, w którym pojawiali się jeszcze prezenterzy. Wraz z początkiem 2014 roku program zniknął z anteny. Zimą 2014 wprowadzono do ramówki polskie reality-show pokazujące życie Natalii Siwiec oraz zapowiedziano drugą serię serialu "Miłość na bogato", które były jedynymi produkcjami własnymi na antenie VIVY w tym okresie – każda z nich liczyła 10 odcinków. Nagrania do nowych odcinków "In & Out" ruszyły wiosną, jednak seria liczyła tylko kilka epizodów, a tematyka magazynu miała mniej związku z muzyką, a więcej ze stylem życia młodych kobiet, poradami dotyczącymi wyglądu czy ciekawostkami z dziedziny tańca oraz plotek.

  Rodzina Kardashianów (ang. Keeping Up With the Kardashians) – amerykański reality show emitowany na kanale E! od 14 października 2007.We dwoje raźniej (ang. Better with You, od 2010) – amerykański serial komediowy nadawany przez stację ABC w reżyserii Jamesa Burrowsa. W rolach głównych Joanna Garcia i Jennifer Finnigan.

  30 kwietnia 2014 r. wszystkie dotychczasowe programy muzyczne (z wyjątkiem notowania Ty wybierasz) zostały zastąpione przez uniwersalne VIVA Sounds oraz VIVA Night Sounds.

  Od wakacji 2014 roku na antenie VIVY nie pojawiły się żadne nowe produkcje własne, natomiast ramówka jesienna wypełniona była jedynie powtórkami dotychczasowych programów (zarówno zagranicznych, jak i polskich). Portal Wirtualnemedia.pl poinformował, że wynika to z oszczędności – VIVA zdecydowała się nie kontynuować serialu "Miłość na bogato" czy reality show "Enjoy The View <3 Natalia". Z ramówki wypadł również magazyn "In & Out".

  Co ty na to, tato? – oryginalna nazwa "Parental Control", amerykański program rozrywkowy o zdesperowanych rodzicach szukających nowych partnerów życiowych dla swoich pociech. Ponieważ dotychczasowi partnerzy ich dzieci nie do końca im odpowiadają i jedynym sposobem na pozbycie się tej drugiej osoby jest podsunięcie synowi/córce ciekawych nowych osób, które być może zdołają zainteresować ich dzieci na tyle, że te zdecydują się porzucić dla nich swojego dotychczasowego partnera/partnerkę. Wyboru nowej miłości dokonują zarówno ojcowie, jak i matki. Potem oni i dotychczasowa dziewczyna/chłopak ich pociechy podglądają i komentują poszczególne randki ich synów lub córek z potencjalnymi kandydatkami i kandydatami na przyszłych partnerów, nie szczędząc kąśliwych komentarzy na temat kandydatów. Pod koniec programu dzieci wybierają, z kim mają zostać: z dotychczasowym partnerem czy z nowo poznaną osobą.VIVA Mjuzik Kłiiiz / VIVA Mjuzik Kłiiiz Superstar – program rozrywkowy telewizji Viva Polska pokazujący muzyczne starcie trzech osób. Pierwsza emisja 2. edycji programu odbyła się w środę 22 września, o godzinie 20:00. W programie uczestnicy muszą wykazać się znajomością faktów ze świata muzyki, zdjęć osób związanych z muzyką, teledysków i samej muzyki.

  2 lutego 2015 r. stacja zmodyfikowała swoją ramówkę poprzez wydłużenie pasma muzycznego do 16 godzin kosztem programów rozrywkowych. Dzień wcześniej także zmodyfikowała swoją playlistę, która opiera się obecnie na muzyce tanecznej. Wprowadzono również nowe pasma w miejsce dotychczasowych VIVA Sounds i VIVA Night Sounds.

  RMF Maxxx – sieć stacji radiowych z Krakowa, należąca do grupy RMF. Jest to siostrzany projekt dla ogólnokrajowego radia RMF FM.Next (ang. następny) amerykański program rozrywkowy nadawany w telewizji MTV w latach 2005-2008. od 2006 roku również w Polsce na antenie MTV Polska, a od 17 lipca 2012 na antenie VIVA Polska.

  24 kwietnia 2015 r. w piątki i soboty stacja wydłużyła swoje pasmo muzyczne do 24 godzin, natomiast 1 lipca tego samego roku całkowicie zdjęła pasmo programowe z anteny.

  Z powodu malejącej oglądalności kanału, 17 października 2017 r. Viva Polska została zastąpiona przez polską wersję kanału MTV Music.

  Motywy muzyczne użyte w identach

  Prezenterzy

  Od połowy 2014 roku VIVA Polska zaprzestała realizacji polskich programów TV, w związku z tym obecnie nie pojawiają się na antenie żadne nowe audycje, w których pojawiają się prezenterzy.

  Seks w wielkim mieście (ang. Sex and the City) – amerykański serial telewizyjny produkowany w latach 1998-2004 przez stację telewizyjną HBO, na podstawie bestsellerowej książki Candace Bushnell o tym samym tytule. Po sukcesie serialu powstały także dwa filmy będące kontynuacją losów serialowych bohaterów Seks w wielkim mieście (Sex and the City: The Movie) oraz Seks w wielkim mieście 2 (Sex and the City 2)FTA (skrót z ang. Free-to-air) – termin oznaczający telewizję oraz radio nadające w sygnale wolnym (potocznie: niezakodowanym, precyzyjniej: niezaszyfrowanym), który może być odbierany przez dowolny odbiornik przystosowany do odbioru danego typu sygnału. Specyfiką mediów oznaczonych jako FTA jest to, iż odbieranie sygnału jest całkowicie bezpłatne.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Siostrzyczki (tytuł oryg. What I Like About You) – amerykański serial (sitcom) nadawany przez stację telewizyjną The WB przez cztery sezony w latach 2002-2006. W głównych rolach obsadzono Amandę Bynes (Ona to on, 2005) oraz Jennie Garth (Beverly Hills 90210).
  TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.
  House – gatunek elektronicznej muzyki tanecznej mający swe początki w muzyce disco lat 70. Określenie tej odmiany muzyki pochodzi od nazwy klubu Warehouse
  Wielkie Joł – polska wytwórnia hip-hopowa powołana we wrześniu 2002 roku przez rapera - Jacka "Tedego" Granieckiego oraz Piotra Ostaszewski znanego jako DJ Ostasza - organizatora koncertów i działacza hip-hopowego. Od 2006 roku DJ Ostasz nie jest współwłaścicielem wytwórni.
  Techno – gatunek muzyki elektronicznej powstały w Detroit w latach 80. XX wieku. Ze względu na typowo elektroniczny charakter gatunku i dużą popularność na początku lat 90., nazwą techno bywa powszechnie mylnie określana całość elektronicznej muzyki tanecznej.
  Viva Comet – nagroda przyznawana przez stację muzyczną Viva dla najlepszych wykonawców muzycznych w wybranych kategoriach. Po raz pierwszy pojawiła się w 1995 roku w Niemczech. Swoje narodowe nagrody Comet od 2001 roku przyznaje także Viva na Węgrzech, a od 2007 – w Polsce.
  Viacom Media Networks (znane do 2011 roku jako MTV Networks) – korporacja medialna należąca do koncernu Viacom. Założona została w 1984 roku, po tym jak Warner Communications i American Express połączyły się w Warner-Amex Satellite Entertainment, postanowiono część poświęconą telewizji kablowej oddzielić i tak właśnie utworzono Viacom Media Networks.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.044 sek.