• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Virginia Hill

  Przeczytaj także...
  Frank Costello (ur. 26 stycznia 1891 - zm. 18 lutego 1973) - nowojorski gangster, kontrolujący hazardowe imperium w Stanach Zjednoczonych, znany z dużych wpływów politycznych.Joe Adonis, Giuseppe Antonio Doto (ur. 22 listopada 1902 w Montemarano we Włoszech, zm. 26 listopada 1971) – gangster, jeden z najpotężniejszych członków zorganizowanego świata przestępczego, tzw. amerykańskiego syndykatu, który wykrystalizował się po „wojnie Castellammarese”. Wieloletni współpracownik Lucky Luciano, Franka Costello i Meyer’a Lansky’ego. Należał do brygady zabójców Giuseppe „Joe Boss” Masserii.
  Narodowy Syndykat lub Syndykat – "nowa mafia amerykańska", nowa forma zorganizowanej przestępczości na terenie Stanów Zjednoczonych powstała po usunięciu "starej mafii amerykańskiej", co stało się w roku 1931 po zakończeniu wojny castellammaryjskiej.

  Virginia Hill (ur. 26 sierpnia 1916, zm. 24 marca 1966) – zaufana kochanka wielu bossów świata przestępczego (m.in. Joego Adonisa, Franka Costello, Franka Nitti, Tony'ego Accardo) i prawdziwa miłość Bugsy'ego Siegela. Wielokrotna mężatka (m.in. z Joem Epsteinem), miała jedynego syna – Petera Hausera.

  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Pełniła rolę bagmanki (z ang. bag – torba; man – człowiek) – transportowała gotówkę Syndykatu do banków szwajcarskich lub innych rozsianych po całym świecie, a następnie w nich ją deponowała (jako atrakcyjna kobieta nie wzbudzała podejrzeń).

  Składała zeznania przed Komisją Kefauvera; zasłynęła z ciętego i pieprznego języka.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  To na jej cześć (posługiwała się pseudonimem "Flamingo") jej kochanek Bugsy Siegel nadał nazwę budowanemu hotelowi w Las VegasThe Flamingo Hotel.

  Po śmierci Siegela przeniosła się do Europy (mafia podejrzewała, że wywoziła pieniądze za granicę, które defraudował wcześniej jej kochanek przy budowie hotelu). Lansky skontaktował się telefonicznie z Hill. Po pewnym czasie zwróciła wszystkie zdefraudowane pieniądze.

  Popełniła samobójstwo, zażywając pigułki nasenne, w Koppl, niedaleko Salzburga w Austrii. Pochowana jest na cmentarzu Aigen w Salzburgu.

  Benjamin Bugsy Siegel (ur. 28 lutego 1906 w Williamsbourg w Brooklynie, zm. 20 czerwca 1947 w Beverly Hills) – amerykański gangster żydowskiego pochodzenia.26 sierpnia jest 238. (w latach przestępnych 239.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 127 dni.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Carl Sifakis, Mafia amerykańska encyklopedia, oryg. The Mafia Encyclopedia, Third Edition ​ISBN 978-83-242-0613-1​.
 • Warto wiedzieć że... beta

  Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.
  Las Vegas (wymowa:/lɑːs ˈveɪɡəs/) – najbardziej zaludnione miasto w amerykańskim stanie Nevada, w hrabstwie Clark. Na arenie międzynarodowej kojarzone jest przede wszystkim z grami hazardowymi, zakupami oraz wyszukanymi restauracjami. Las Vegas, które samo siebie określa mianem Światowej Stolicy Rozrywki, słynie z ogromnych kasyn i powiązanych z nimi atrakcji. Tolerancja dla różnych form rozrywki dla pełnoletnich przypisała Las Vegas tytuł Miasta Grzechu.
  Flamingo Las Vegas – hotel i kasyno, położony przy bulwarze Las Vegas Strip w Paradise, w stanie Nevada. Stanowi własność korporacji Caesars Entertainment Corp. Styl architektoniczny obiektu utrzymany jest w tematyce art déco i streamline moderne, popularnej w Miami i South Beach.
  Anthony Joseph „Tough Tony” Accardo (ur. 28 kwietnia 1906, zm. 22 maja 1992) – amerykański przestępca, jeden z najważniejszych bossów mafii chicagowskiej. Swoją przestępczą karierę zaczynał u samego Al Capone jak szeregowy "żołnierz". Słynął z umiejętności posługiwania się kijem baseballowym.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Salzburg (czes. Solnohrad; pol. hist. Solnogród) – miasto w północno-zachodniej Austrii, stolica kraju związkowego Salzburg. Położone w pobliżu granicy z Niemcami w Alpach, nad rzeką Salzach, na wysokości 424 m n.p.m. Miejsce urzędowania polskiego konsula honorowego. Miasto jako ważne centrum turystyczne oraz sportów zimowych jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Austrii. Stare miasto Salzburga o dużych walorach historycznych zostało wpisane w 1996 na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
  Bank – osoba prawna wykonująca działalność gospodarczą, polegającą na przyjmowaniu depozytów, udzielaniu kredytów, wydawaniu instrumentów pieniądza elektronicznego oraz innych czynności, określonych przepisami ustawy Prawo bankowe i wymienionych w statucie banku. Banki należą do tak zwanych instytucji zaufania publicznego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.608 sek.