• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Virgin  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  To ty – singel polskiej grupy muzycznej Virgin, wydany w 2002 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Universal Music Polska, promujący debiutancki album studyjny zespołu Virgin.Szansa – singel polskiej grupy muzycznej Virgin, wydany w 2006 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Universal Music Polska. Singel został wydany w celach promujących reedycję trzeciego albumu studyjnego zespołu Ficca.

  Virgin – polski zespół pop-rockowy stworzony w 2000 przez Tomasza Luberta i rozwiązany w 2007 roku. W 2014 roku zespół ogłosił chwilową reaktywację, a w 2016 – pełny powrót do współpracy i premierę nowej płyty.

  Historia[ | edytuj kod]

  2000–03: Virgin[ | edytuj kod]

  Pomysł na stworzenie zespołu zrodził się jesienią 1999 roku. Ostatecznie zespół powstał w 2000 roku z inicjatywy muzyka Tomasza Luberta, który do współpracy zaprosił basistę Krzysztofa Najmana i perkusistę Piotra „Posejdona” Pawłowskiego. Tego samego roku zostało zorganizowane przesłuchanie dla wokalistek podczas którego została wybrana Dorota „Doda” Rabczewska. W roku 2002 ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany Virgin. Wydawnictwo promowały single: „To ty” i „Mam tylko ciebie” (2002). Zespół uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii nowa twarz fonografii.

  Kolejny raz – singel polskiej grupy muzycznej Virgin, wydany w 2004 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Universal Music Polska, promujący drugi album studyjny zespołu Bimbo.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  2004–05: Bimbo[ | edytuj kod]

  W 2004 roku ukazał się drugi album Virgin, zatytułowany Bimbo, który był promowany utworami: „Dżaga”, „Kolejny raz” oraz „Nie zawiedź mnie”. Grupa odbyła w Polsce trasę koncertową Bimbo Tour. Bimbo był najchętniej kupowanym albumem w Polsce w pierwszym tygodniu od jego wydania.

  Digital download – sposób zakupu utworu muzycznego, singla (digital single) lub albumu drogą pobierania plików (np. w formacie MP3). Zakup taki może być zrealizowany w sklepie internetowym. Popularne serwisy tego typu to m.in. iTunes Store, Beatport, Junodownload, DJDownload, Trackitdown, Audiojelly, DanceTunes, Traxsource, DJ Tunes lub Napster.Dżaga – singel polskiej grupy muzycznej Virgin, wydany w 2004 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Universal Music Polska. Singel został wydany w celach promujących drugi album studyjny zespołu Bimbo.

  Na początku stycznia 2005 wydany został nakręcony w Paryżu teledysk do utworu „Nie zawiedź mnie”; wokalistka zespołu tak skomentowała wideo: „Generalnie w teledysku chodzi o to, że kłócę się z facetem i uciekam od niego. Wyjeżdżam do Paryża, gdzie atakują mnie nasze wspólne wspomnienia i postanawiam wracać”. W tym okresie z zespołu Virgin odeszli Najman i Pawłowski, zaś ich miejsce zajęli basista Łukasz Damm i perkusista Piotr Matysiak.

  Tomasz Lubert (ur. 22 czerwca 1972 w Gdańsku) – polski kompozytor, gitarzysta i producent muzyczny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.Patryk Sebastian Vega (ur. jako Patryk Sebastian Krzemieniecki, 2 stycznia 1977 w Warszawie) – polski reżyser, scenarzysta i pisarz.

  2005–07: Ficca i zakończenie działalności[ | edytuj kod]

  17 października 2005 roku ukazał się trzeci album studyjny Virgin zatytułowany Ficca, który był promowany podczas trasy koncertowej Ficca Tour, składającej się z 20 koncertów i obejmującej m.in. Warszawę, Rzeszów, Łódź i Katowice. Na specjalnej edycji albumu umieszczona została koncertowa wersja utworu „Mam tylko Ciebie” zarejestrowana w czasie występu nad Zalewem Szałe niedaleko Kalisza. 31 grudnia 2005 Virgin wystąpił w koncercie sylwestrowym we Wrocławiu obok takich wykonawców jak Krzysztof Krawczyk i Blue Café; koncert był transmitowany w telewizji za pośrednictwem TVP2.

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Sławomir Puchała (ur. 26 lutego 1976 w Kluczborku) - polski muzyk, perkusista. Współpracował z takimi artystami jak: Doda, Anna Dąbrowska, Tatrans, Kapela Pieczarków, Patrycja Markowska, Benedek, Grzegorz Wilk.

  W 2006 roku ukazały się dwie reedycje albumu Ficca, pierwsza z prywatnymi materiałami Rabczewskiej, a druga z nowym utworem pt. „Szansa”. Wiosną tego roku wydany został singel „2 Bajki”, do którego teledysk nakręcono 9 grudnia 2005 w willi w Konstancinie i biurowcu w Warszawie.

  14 lipca 2006 zespół wziął udział w Sopot Festival, w kameralnym konkursie na Przebój Lata, odrzucając jednocześnie propozycję udziału w konkursie głównym, wyjaśniając: „Chętnie pojawimy się na sopockim festiwalu jako laureat Opola, jednak w konkursie nie wystąpimy. Chcemy ustąpić pola innym artystom, no i nie chcemy narażać Was na kolejne koszty związane z głosowaniem. My już swój Sopot wygraliśmy, we wrześniu ubiegłego roku i uwierzcie, nie chcemy po raz kolejny przeżywać tych samych stresów”.

  Pitbull. Niebezpieczne kobiety – polski film sensacyjno-kryminalny w reżyserii Patryka Vegi. Premiera planowana jest na 11 listopada 2016.Blue Café – polski zespół muzyczny, założony w 1998 roku w Łodzi przez Pawła Rurak-Sokala. Wykonuje muzykę pop z elementami acid jazzu, funky, soulu i rytmów latynoskich.

  Na początku września teledysk do utworu „Szansa” zdobył pierwsze miejsce w konkursie MTV na najlepszy polski teledysk; pamiątkowa statuetka została wręczona 9 września. Pod koniec grudnia 2006 Rabczewska zerwała kontrakt z menedżerem zespołu Virgin, Maciejem Durczakiem.

  1 stycznia 2007 roku na oficjalnej stronie zespołu Virgin lider zespołu, Tomasz Lubert, wystosował oświadczenie o zakończeniu działalności grupy. Powodem jej rozwiązania miały być według Luberta różnice interesów i problemy w życiu prywatnym. Rabczewska po zakończeniu współpracy z zespołem rozpoczęła działalność solową. Natomiast Lubert założył zespół Video.

  Piotr "Pniaq" Pniak (ur. 31 marca 1971) - polski perkusista. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Od 2000 roku jej wykladowca - adiunkt. Pniak współpracował m.in. z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: Proletaryat, Virgin, Reni Jusis, Patrycja Markowska, Moskwa, Małgorzata Ostrowska, Magda Femme i Wojciech Pilichowski.Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.

  2014–19: Reaktywacja, Choni, zakończenie działalności[ | edytuj kod]

  Siedem lat po rozpadzie zespołu, tj. 4 marca 2014 na oficjalnym kanale Dody w serwisie YouTube zamieszczony został akustyczny minikoncert zespołu Virgin, którego nagranie odbyło się 7 lutego 2014 w Hear Studio w Warszawie. Doda wraz z akompaniującym jej na gitarze Tomaszem Lubertem wykonała mniej znane utwory zespołu, pochodzące z trzech albumów grupy. Zarejestrowany materiał 15 kwietnia 2014 został wydany w formacie digital download pod tytułem Virgin – Akustycznie, Live at Hear Studio. W czerwcu ukazał się nowy utwór grupy pt. „Hej”. Znalazł się on na solowym albumie Luberta, Z miłości do muzyki. Zagrali również kilka koncertów charytatywnych oraz Set Rockowy na koncertowym albumie Dody, Fly High Tour – Doda Live.

  Virgin – pierwszy album zespołu pop-rockowego Virgin. Wydawnictwo ukazało się 5 września 2002 roku nakładem wytwórni muzycznej Universal Music Polska. Gościnnie w nagraniach wzięli udział: perkusista Piotr "Pniaq" Pniak, znany m.in. ze współpracy z zespołem Proletaryat oraz kwartet smyczkowy Grupa MoCarta (Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk, Artur Renion).Mam tylko ciebie – singel polskiej grupy muzycznej Virgin, wydany w 2002 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Universal Music Polska, promujący debiutancki album studyjny zespołu Virgin.

  10 listopada 2016 roku ukazała się czwarta płyta zespołu zatytułowana Choni. Album był promowany przez single „Niebezpieczna kobieta”, który pojawił się również na oficjalnej ścieżce dźwiękowej do filmu pt. Pitbull. Niebezpieczne kobiety Patryka Vegi, „Kopiuj-wklej” i „Sens”.

  W maju 2019 zapowiedziano pożegnalne koncerty zespołu.

  Dyskografia Virgin – polskiego zespołu muzycznego grającego muzykę pop, pop rock i rock, składa się z trzech albumów studyjnych, jednego box setu, ośmiu singli oraz ośmiu teledysków.YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.
  Nie zawiedź mnie – singel polskiej grupy muzycznej Virgin, wydany w 2005 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Universal Music Polska. Singel został wydany w celach promujących drugi album studyjny zespołu Bimbo.
  Z miłości do muzyki – debiutancki album studyjny polskiego producenta, kompozytora i gitarzysty Tomasza Luberta, wydany 17 czerwca 2014 roku przez wydawnictwo muzyczne Universal Music Polska. Album zawiera 12 utworów, nagranych przy współpracy z polskimi artystami, między innymi z Dodą, Ewą Farną czy Grzegorzem Skawińskim.
  Doda, właściwie Dorota Rabczewska (ur. 15 lutego 1984 w Ciechanowie) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, autorka tekstów znana z takich przebojów, jak m.in. „Dżaga”, „Szansa”, „Nie daj się”, „Znak pokoju” i „2 bajki”. Członkini Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
  Marcin Kleiber (ur. 28 marca 1974 w Warszawie) – polski muzyk, kompozytor, basista, kontrabasista i instrumentalista klawiszowiec. Kleiber działalność artystyczną rozpoczął pod koniec lat 80. XX w. w warszawskim zespole Exorcist wykonującym muzykę z pogranicza speed i thrash metalu. Następnie grał w thrashmetalowej formacji Geisha Goner. Kleiber występował także w zespole Dogbite z którym nagrał dwie płyty.
  Video – polski zespół grający pop rock założony w 2007 roku przez Macieja Durczaka, Wojciecha Łuszczykiewicza i Tomasza Luberta. Twórcą tekstów większości piosenek jest Wojciech Łuszczykiewicz. W lutym 2009 z zespołu odszedł jeden z założycieli - Tomasz Lubert.
  Krzysztof Krawczyk (ur. 8 września 1946 w Katowicach) – polski piosenkarz obdarzony charakterystycznym barytonowym głosem, gitarzysta i kompozytor. Wokalista zespołu Trubadurzy, artysta solowy od 1973. Wylansował wiele znanych przebojów. Jego popularność wyznaczają tysiące kilometrów przebytych tras koncertowych w Europie i na świecie oraz wielka liczba nagród i wyróżnień. W swojej karierze śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką od popu poprzez rhythm & bluesa, rock and rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne aż po dance, muzykę cygańską i biesiadną. Przez sympatyków podziwiany za śpiew, improwizację i wspaniały kontakt z publicznością. Na koncertach fani mogą usłyszeć znane piosenki artysty, z których część ma nieco zmienione wykonania. Od maja 2010 prowadzi firmę zajmującą się organizowaniem imprez okolicznościowych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.097 sek.