• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Vinzenz Kiefer  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  ARD (Arbeitsgemeinschaft der öffentlich-rechtlichen Rundfunkanstalten der Bundesrepublik Deutschland, Związek Niemieckich Nadawców Publiczno-Prawnych) – jeden z największych publicznych nadawców radiowo-telewizyjnych w Europie, powołany do życia 5 sierpnia 1950 w Niemczech Zachodnich. Od strony formalnej stanowi związek działających w Niemczech publicznych nadawców regionalnych. ARD od 1963 roku nadaje program pierwszy telewizji niemieckiej. Pokrewną stacją na początku istnienia było ARD 2.Tom Beck, właściwie Thomas Helmut Beck (ur. 26 lutego 1978 roku w Norymberdze) – niemiecki aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, piosenkarz.

  Vinzenz Georg Kiefer (ur. 29 stycznia 1979 w Weilburgu) – niemiecki aktor telewizyjny, teatralny i filmowy.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Weilburgu w rodzinie katolickiej. Jego ojciec był nauczycielem religii, a matka śpiewaczką gospel. Wychował się ze starszą siostrą Dorkas Michaelą (ur. 21 czerwca 1972 w Offenbach am Main) w małej wiosce między dwoma gospodarstwami w Weilburgu nad rzeką Lahn. Lubił gonić kury, jak również budować domki w lesie i igrać z ogniem. Spędzał także czas na oglądaniu kolekcji filmów wideo rodziców takich jak Król królów, Zorro, Trzej muszkieterowie czy Przygody Robin Hooda, które były kluczowym doświadczeniem dla małego chłopca, a także filmy o piratach. Później doszły takie tytuły jak Batman i Legenda. Vinzenz ubierał się dość często w kostium Batmana, albo biegał, albo malował duże Z na drzwiach.

  Weilburg – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Hesja, w rejencji Gießen, w powiecie Limburg-Weilburg. Liczy 13 053 mieszkańców (30 czerwca 2012).Jack London, właśc. John Griffith Chaney (ur. 12 stycznia 1876 w San Francisco, zm. 22 listopada 1916 w Glen Ellen) – amerykański pisarz.

  Jako nastolatek opanował jazdę na skuterze, palił papierosy i miał przypisaną specjalną rangę w gangu, imponując dziewczynom. Podczas wizyty w studiu filmowym w Kolonii zaproponowano mu udział w produkcji telewizyjnej, jednak nie czuł się gotowy do opuszczenia swojego domu i przyjaciół i odrzucił propozycję. Po ukończeniu gimnazjum w Weilburgu, zamieszkał w Charlottenburg, dzielnicy Berlina.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Frakcja Czerwonej Armii (niem. Rote Armee Fraktion, w skrócie RAF), zwana też Grupą Baader-Meinhof – zachodnioniemiecka, skrajnie lewicowa organizacja terrorystyczna, ideologicznie odwołująca się do maoizmu, marksizmu i nowej lewicy. Działała od początku lat 70. do 1998 roku, kiedy to ogłosiła swoje samorozwiązanie.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Vinzenz Kiefer (2015)

  W latach 1997–98 grał postać Ralfa 'Illy' Illbrucka w operze mydlanej emitowanej na kanale RTL Unter Uns (Między nami). Za kreację Benniego Bahra w dramacie telewizyjnym W imieniu Pana (Im Namen des Herrn, 2004) i jako Michael Hirlinger w jednym z odcinków serialu ARD Tatort: Im Visier (2004) został uhonorowany nagrodą telewizyjną Günter Strack TV jako najlepszy młody aktor.

  Trzej muszkieterowie – brytyjsko-amerykański film przygodowy na podstawie pierwszej części powieści Aleksandra Dumasa o tym samym tytule.Unter Uns to niemiecka opera mydlana emitowana od 28 listopada 1994 roku na kanale RTL. Do kwietnia 2012 r. nakręcono ponad 4.300 odcinków. Od początku nadawania serialu jego fabuła skupia się na rodzinie Weigel. Na programie bazuje m.in. polska opera mydlana Na Wspólnej.

  W dramacie Uliego Edla Baader-Meinhof (2008), nominowanym do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, wcielił się w postać terrorysty członka niemieckiej RAF - Petera-Jürgena Boocka. Można go było zobaczyć w dwuczęściowym filmie ProSieben Wilk morski (Der Seewolf), remake’u klasycznej powieści przygodowej Jacka Londona, ekranizacji powieści Johannesa Mario Simmela telewizji ZDF Miłość to tylko słowo (Liebe ist nur ein Wort, 2010) , szeroko dyskutowanym dwuczęściowym dreszczowcu Sat.1 Granica (Die Grenze, 2010) jako szef bezpieczeństwa, prawicowy rywal Maximiliana Schnella (Thomas Kretschmann) i przeciwnik Rolfa Haasa (Benno Fürmann) oraz dramacie Doris Dörrie Szczęście (Glück, 2012) w roli bezdomnego punka o imieniu Kalle.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Instagram – fotograficzny serwis społecznościowy hostingu zdjęć, połączony z aplikacją o tej samej nazwie (dostępną aktualnie na systemy operacyjne iOS oraz Android), który umożliwia użytkownikom robienie zdjęć, stosowanie do nich filtrów cyfrowych oraz udostępnianie ich w różnych serwisach społecznościowych. Charakterystyczną cechą jest to, że nadaje zdjęciom kwadratowy kształt, podobne jak aparaty fotograficzne marki Kodak serii Instamatic, aparaty do fotografii błyskawicznej firmy Polaroid oraz średnioformatowe aparaty formatu 6x6 w przeciwieństwie do proporcji obrazu 4:3, który jest wykorzystywany przez większość aparatów fotograficznych oraz urządzeń mobilnych dysponujących funkcją foto.

  W lipcu 2013 wystąpił na scenie w roli Siegfrieda w spektaklu Die Nibelungen – Born to die wg Friedricha Hebbela.

  Pod koniec sierpnia 2013, po odejściu Bena Jagera (Tom Beck) z serialu RTL Kobra – oddział specjalny (Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei), w 35. sezonie został zaangażowany do roli Alexandra 'Alexa' Brandta, za którą w 2014 roku razem z Erdoğanem Atalayem (Semir Gerkhan) i Katją Woywood (Kim Krüger) był nominowany do nagrody Bambi. Opuścił serial po blisko dwóch latach na planie - czterech sezonach, na które złożyło się łącznie 31 odcinków.

  Uli Edel (ur. 11 kwietnia 1947 w Neuenburg am Rhein) – niemiecki reżyser, scenarzysta i producent filmowy i telewizyjny.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  W filmie sensacyjnym Paula Greengrassa Jason Bourne (2016) zagrał postać Christiana Dassaulta, przywódcy grupy hakerów. Wystąpił jako Conrad w sensacyjnym dramacie historycznym Medieval (2020) o generale Janie Žižce​ u boku Bena Forstera, Sir Michaela Caine’a i Tila Schweigera.

  Tatort (pol. Miejsce zbrodni) – niemieckojęzyczny serial telewizyjny gatunku kryminalnego kręcony w Niemczech (od 1970), Austrii (od 1972) i Szwajcarii (1972-2001, od 2011). Jest najdłużej kręconym serialem w tych krajach (od 1970). Pierwszy odcinek serialu został wyemitowany 29 listopada 1970 roku.Sigurd Fafnesbane (staronord. Sigurðr, niem. Siegfried, szw. Sigurd) – legendarny heros w mitologii nordyckiej, a także główny bohater Sagi rodu Wölsungów, Pieśni o Nibelungach oraz opery Richarda Wagnera pt. Siegfried. Część jego historii została także wyryta na kamieniu z Ramsund. Kolejnym źródłem wiedzy o losach tego bohatera są dwie części Eddy poetyckiej: Sigurðarkviða Fáfnisbana I oraz Sigurðarkviða Fáfnisbana II.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Jason Bourne – amerykański film sensacyjny w reżyserii Paula Greengrassa, którego premiera odbyła się 27 lipca 2016 roku.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Król królów (ang. King of Kings) – amerykański biblijny dramat biograficzny wyreżyserowany przez Nicholasa Raya w 1961 roku. Jedna z wielu hollywoodzkich adaptacji Nowego Testamentu, zwracająca uwagę realizacyjnym rozmachem i swobodnym traktowaniem tradycyjnych wątków. Opowieść o życiu Jezusa z Nazaretu, przedstawiona jako trzy oddzielne wątki. Pierwszy to losy Chrystusa od czasu jego narodzin, poprzez chrzest u Jana Chrzciciela, aż po wybór uczniów. Drugi wątek przedstawia dwór Heroda i panowanie Rzymian. Ciąg dalszy historii to rządy Poncjusza Piłata. Trzeci i najbardziej kontrowersyjny motyw to losy Barabasza, który został przedstawiony jako ambitny żydowski opozycjonista i buntownik walczący z Rzymianami.
  Sat. 1 – jedna z największych komercyjnych stacji telewizyjnych w Niemczech. Należy do Grupy ProSiebenSat.1 Media, telewizyjnego skrzydła splajtowanego koncernu Kirch Gruppe.
  Ben Foster, właściwie Benjamin Foster (ur. 29 października 1980 roku w Bostonie, w stanie Massachusetts) – amerykański aktor.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Sir Michael Caine (ur. 14 marca 1933 w Londynie jako Maurice Joseph Micklewhite Jr.) – brytyjski aktor, producent filmowy i autor.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.894 sek.