• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ving Rhames  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Złote Globy za rok 1997 zostały przyznane 18 grudnia 1997 roku w Beverly Hilton Hotel w Beverly Hills w 13 kategoriach filmowych i 11 kategoriach telewizyjnych. Uroczysta ceremonia wręczenia nagród Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej w Hollywood odbyła się po raz 55.Catherine Zeta-Jones (ur. 25 września 1969 w Swansea jako Catherine Jones) – brytyjska aktorka filmowa, mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. Laureatka Oscara za drugoplanową rolę w filmie Chicago.

  Irving Rameses „Ving” Rhames (ur. 12 maja 1959 w Nowym Jorku) – amerykański aktor filmowy, który wystąpił m.in. w roli Luthera Stickella w serii filmów Mission: Impossible i jako Marsellus Wallace w Pulp Fiction (1994). Wystąpił także w takich filmach jak Drabina Jakubowa (1990), Dave (1993), Striptease (1996), Con Air – lot skazańców (1997), Ciemna strona miasta (1999), Świt żywych trupów (2004), Dzień żywych trupów (2008), Pirania 3D (2010) i Bękarty (2017).

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Połownictwo jest to forma dzierżawy ziemi i całych gospodarstw, w której właściciel środków produkcji otrzymuje część zbiorów (od 1/3 do 3/4) od dzierżawcy (połownika); połownictwo było charakterystyczne dla ustroju feudalnego; rozwinęło się również w USA po zniesieniu niewolnictwa (share croppers) i w niektórych krajach Ameryki Łacińskiej; obecnie utrzymuje się głównie w krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu; jest zastępowane przez nowoczesne formy dzierżawy.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodził się i wychował w nowojorskim Harlemie, jako syn Reather i Ernesta Rhamesa, mechanika samochodowego. Jego rodzice wychowywali się jako dzierżawcy w Karolinie Południowej. Rodzice nadali mu imię Irving na cześć dziennikarza NBC Irvinga R. Levine’a.

  Ofiary wojny - amerykański dramat wojenny z 1989 w reżyserii Briana De Palmy. Scenariusz oparto na faktycznych wydarzeniach dotyczących Incydentu na Wzgórzu 192 z 1966 roku mającego miejsce podczas wojny w Wietnamie opisanej w książce Daniela Langa. W rolach głównych wystąpili Michael J. Fox i Sean Penn.Manhattan – najmniejsza, a zarazem najgęściej zaludniona dzielnica (ang. borough) Nowego Jorku, położona na wyspie o tej samej nazwie. Ponadto hrabstwo (ang. county) w stanie Nowy Jork, w którego skład poza samą wyspą Manhattan wchodzi kilka mniejszych wysepek: Roosevelt Island, Randall’s Island, Wards Island, Governors Island, Liberty Island, Ellis Island, Mill Rock oraz U Thant Island. Do hrabstwa należy również Marble Hill, jedyna część położona bezpośrednio na stałym lądzie.

  Uczęszczał do nowojorskiej High School of Performing Arts na Manhattanie, gdzie zafascynował się aktorstwem. Po ukończeniu szkoły średniej, studiował dramat na State University of New York at Purchase w Harrison, gdzie jego przydomek „Ving” wymyślił dla niego student aktorstwa Stanley Tucci. W latach 1979–1983 studiował w Juilliard School, gdzie zaprzyjaźnił się z Eriqiem La Salle, znanym przede wszystkim jako dr Peter Benton z Ostrego dyżuru.

  Stanley Tucci, Jr. (ur. 11 listopada 1960 w Peekskill) − amerykański aktor (pochodzenia włoskiego), producent filmowy, reżyser i scenarzysta. Nominowany w 2010 roku do Oscara za drugoplanową rolę w filmie Nostalgia anioła.Ostry dyżur – (tytuł oryginalny ER) amerykański serial telewizyjny autorstwa Michaela Crichtona. Pokazuje pracę w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Serial został wyprodukowany przez Constant C Productions i Amblin Television we współpracy z Warner Bros. Television Production, Inc..

  W 1984 zadebiutował na Broadwayu w sztuce The Winter Boys, gdzie partnerował Mattowi Dillonowi. Przez następne lata grał w przedstawieniach off-Broadwayowskich, przyjmował też epizodyczne role w serialach, w tym Policjanci z Miami (1985). Był obsadzony w dramacie wojennym Briana De Palmy Ofiary wojny (1989) u boku Seana Penna i Michaela J. Foxa, a potem w dreszczowcu psychologicznym Adriana Lyne’a Drabina Jakubowa (1990) z Timem Robbinsem. Rolą przełomową okazała się postać twardego dealera narkotyków Marsellusa „Big Man” Wallace’a w filmie Quentina Tarantino Pulp Fiction (1994).

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Osaczeni (oryg. Entrapment) – film produkcji USA, reżyserii Johna Amiela, z Seanem Connerym i Catherine Zeta-Jones w rolach głównych.

  Wystąpił gościnnie jako Walter Robbins w kilku odcinkach serialu NBC Ostry dyżur (1994-1996), gdzie jedną z głównych ról odtwarzał jego przyjaciel ze studiów, Eriq La Salle. Na planie serialu poznał swą przyszłą żonę Valerie Scott, którą poślubił w 1994. Jednak w 1999 doszło do rozwodu.

  W 1998 został uhonorowany Złotym Globem za kreację Dona Kinga w biograficznym filmie telewizyjnym HBO Don King - król boksu (Don King: Only in America, 1997). Można go było zobaczyć także w takich hollywoodzkich produkcjach jak Mission: Impossible (1996) u boku Toma Cruise’a, Striptease (1996) czy Con Air – lot skazańców (1997) z Nicolasem Cage, a potem także Co z oczu, to z serca (1998) obok takich gwiazd jak George Clooney i Jennifer Lopez, Osaczeni (1999) z Seanem Connery i Catherine Zeta-Jones, dramacie Martina Scorsese Ciemna strona miasta (1999) czy drugiej części Mission: Impossible II (2000).

  Sean Justin Penn (ur. 17 sierpnia 1960 w Santa Monica, Kalifornia) – amerykański aktor, producent, scenarzysta, reżyser i dziennikarz. Dwukrotny laureat Oscara.Matt Dillon właściwie Matthew Raymond Dillon (ur. 18 lutego 1964 w New Rochelle) – amerykański aktor i reżyser filmowy.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Świt żywych trupów (ang. Dawn of the Dead) – amerykański film fabularny z 2004 roku w reżyserii Zacka Snydera. Jest to remake filmu George’a A. Romero z 1978 roku. Podstawowa linia scenariusza jest identyczna w obu filmach, ale różnią się one w wielu szczegółach.
  HBO (akronim od Home Box Office) – komercyjna, płatna, amerykańska stacja telewizyjna nadająca głównie filmy największych wytwórni filmowych z Hollywood oraz produkująca własne seriale telewizyjne. Transmituje też wiele walk boksu zawodowego. Dostępna jest głównie przez sieci kablowe. W skład HBO na terenie Polski wchodzi 5 kanałów: HBO HD, HBO 2 HD, HBO, HBO 2 i HBO Comedy. Spółka HBO jest też właścicielem kanału Cinemax.. Dodatkowo jest dostępna wypożyczalnia filmów HBO ON DEMAND (dawniej HBO Digital). W Polsce HBO jest producentem programów rozrywkowych HBO Na Stojaka i HBO Stand Up Comedy Club.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Timothy Francis Robbins (ur. 16 października 1958 w West Covina w Kalifornii) – amerykański aktor, reżyser i autor scenariuszy. Laureat Oscara.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Tom Cruise, właśc. Thomas Cruise Mapother IV (ur. 3 lipca 1962 w Syracuse) – amerykański aktor i producent filmowy. Uznany przez magazyn "Forbes" za najbardziej wpływowego człowieka show-biznesu. Za początek wielkiej kariery aktora uważa się nominowaną do Złotego Globu rolę w filmie Ryzykowny interes z 1983. Światową sławę zdobył rolą pilota Mavericka w filmie Top Gun z 1986.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.043 sek.