• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Vince McMahon  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Harley Leland Race (ur. 11 kwietnia 1943 w Quitman, Missouri) – były profesjonalny zapaśnik. Zajmuje się promowaniem federacji i bookowaniem walk na galach. Ośmiokrotnie zdobywał tytuł mistrza świata wagi ciężkiej w federacji National Wrestling Alliance (NWA). Pracował w: American Wrestling Association (AWA), World Wrestling Federation (WWF) oraz w World Championship Wrestling (WCW).James Brian "Jim" Hellwig, znany jako Ultimate Warrior lub Warrior (ur. 16 czerwca 1959 w Crawfordsville, Indiana) – były amerykański zawodowy zapaśnik oraz kulturysta. M.in. 2-krotny posiadacz tytułu interkontynentalnego mistrza federacji WWF. Debiutował 28 listopada 1985.

  Vincent Kennedy McMahon (ur. 24 sierpnia 1945 w Pinehurst), dawniej Vincent Kennedy Lupton – amerykański główny zarządca firmy związanej z wrestlingiem, World Wrestling Entertainment, jej dyrektor generalny, a w przeszłości także prezes, konferansjer, komentator i wrestler, były właściciel areny Cape Cod Coliseum i drużyny hokejowej Cape Cod Buccaneers, założyciel organizacji kulturystycznej World Bodybuilding Federation i ligi futbolu amerykańskiego XFL, które istniały krótko, miliarder. Jest synem poprzedniego właściciela firmy, Vincenta McMahona Sr., i wnukiem jej założyciela, Jessa McMahona. Jego działania przyczyniły się do popularyzacji wrestlingu, który z rozrywki niszowej stał się mainstreamową.

  Telewizja kablowa (pot. nazywana "kablówką") – nowoczesna sieć telekomunikacyjna, która pozwala na oferowanie abonentom pakietu programów radia i telewizji oraz szerokiego asortymentu interaktywnych usług multimedialnych (tj. Internet, telefon), realizowana za pomocą techniki hybrid fibre-coaxial (HFC). Telewizje kablowe wykorzystują do transmisji pasmo od ~50 do ~900 MHz. Każdy program zajmuje 8 MHz (w standardzie PAL D/K, D1), więc przez kabel koncentryczny można przesłać do 94 programów stacji telewizyjnych.GameCube – konsola gier wideo szóstej generacji, wyprodukowana i wydana w 2001 przez japońskie przedsiębiorstwo Nintendo. Konsola, zgodnie z nazwą, ma kształt kostki, do której podłączane są kontrolery.

  Wczesne życie[ | edytuj kod]

  Jego rodzice poznali się w Karolinie Północnej, gdzie jego ociec stacjonował wraz ze strażą przybrzeżną w czasie II wojny światowej. Jego ojcem był główny zarządca World Wide Wrestling Federation, Vincent James McMahon, a matką kelnerka Vicky Askew. Razem mieli dwóch synów, kolejno Rodericka i Vincenta Kennedy’ego McMahona. Para rozstała się krótko po narodzinach młodszego z synów. Vincent James McMahon ożenił się ponownie z kobietą o imieniu Juanita z domu Wynne.

  Franklin Roberto Lashley, znany jako Bobby Lashley (ur. 16 lipca 1976) – amerykański zapaśnik, wrestler oraz zawodnik mieszanych sztuk walk (występy w Strikeforce).National Wrestling Alliance – amerykańska federacja wrestlingu oraz liga zrzeszająca inne niezależne federacje, która została założona w 1948 roku.

  Vincent Kennedy McMahon urodził się 24 sierpnia 1945 w Pinehurst w Karolinie Północnej. Po rozstaniu rodziców zamieszkał z matką i jej nowym mężem, Leo Luptonem, po którym przejął nazwisko. Rodzina mieszkała w przyczepie marki New Moon o długości ośmiu stóp, zaparkowanej w Havelock w Karolinie Północnej. Vince McMahon ocenia swojego ojczyma negatywnie. W jednym z wywiadów powiedział To niefortunne, że umarł, zanim mogłem go zabić. Według relacji McMahona, Leo Lupton bił jego matkę i jego samego.

  Royal Rumble – gala pay-per-view (PPV) federacji WWE. Odbywa się każdego roku w styczniu. Pierwsza gala miała miejsce 24 stycznia 1988 r. w Copps Coliseum w Hamilton (Ontario) i została zrealizowana na specjalne potrzeby telewizji USA Network (nie była galą PPV). Zwycięzcą pierwszego Royal Rumble był Jim Duggan. Dopiero druga edycja Royal Rumble była dostępna w systemie płatnym. Głównym wydarzeniem każdej gali jest pojedynek 30 zawodników "Royal Rumble Match" (w 2011 r. 40 zawodników), a jego zwycięzca dostaje szansę na walkę o tytuł na gali WrestleMania. Royal Rumble wchodzi w skład tzw. WWE "Big Four". Przez wielu uznawana jest za jedną z najbardziej popularnych gal PPV federacji WWE.Uraz (łac. trauma) - uszkodzenie tkanki, narządu lub większego obszaru ciała przez działanie czynnika mechanicznego, termicznego, chemicznego, elektrycznego, itp.

  Swojego rodzonego ojca poznał w wieku 12 lat, a jako nastolatek zaczął spędzać z więcej czasu z Vincentem Jamesem i Juanitą McMahonami. W latach 60. XX wieku Vincent Kennedy Lupton zmienił swoje nazwisko z powrotem na McMahon i przeprowadził się do domu ojca. W młodości Vince McMahon często był zabierany przez ojca do pracy, gdzie mógł obserwować kulisy organizacyjne gal wrestlingu.

  Kenneth C. Anderson, znany jako Mr. Kennedy (ur. 6 marca 1976 w Minneapolis) – amerykański wrestler i aktor. Występował w federacji World Wrestling Entertainment w latach 2005–2009. Obecnie występuje dla federacji TNA pod pseudonimem Mr. Anderson.Komputer osobisty (ang. personal computer) – mikrokomputer przeznaczony przede wszystkim do użytku osobistego w domu i biurze. Służy głównie do uruchamiania oprogramowania biurowego, dostępu do zasobów Internetu, prezentacji treści multimedialnych (tekst, obrazy, dźwięki, filmy i inne), jak i gier.

  W młodości miał ADD i dysleksję, w związku z czym ojciec zapisał go do szkoły wojskowej. W 1968 Vince McMahon ukończył studia na wydziale przedsiębiorczości uniwersytetu East Carolina University. Po zakończeniu edukacji podejmował się różnych zawodów, między innymi akwizytora i pracownika kamieniołomu.

  No Way Out – doroczna gala PPV z federacji World Wrestling Entertainment (WWE). Na gali odbywają się walki między wrestlerami rosterów Raw, SmackDown! i Specjalnością gali są mecze w klatkach, w tym występujący tylko na niej Elimination Chamber Match. W 2010 gala została przemianowana na Elimination Chamber. W 2012 roku przywrócono galę, nie usuwając z kalendarza Elimination Chamber.Menedżer (ang. manager) – w wrestlingu postać drugoplanowa, będąca częstym towarzyszem zawodnika lub zawodników. Na żeńskiego managera czasem mówi się valet (pl. giermek). Jeśli manager jest osobą kontrolującą wrestlera, który bez niego zachowywałby się zbyt gwałtownie i nieadekwatnie do sytuacji, to taką osobę nazywa się handler (pl. treser). W rzeczywistości nie musi być prawdziwym menedżerem, tylko odgrywać jego postać.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  World Wide Fund for Nature (WWF, dawniej World Wildlife Fund) – tłum. „Światowy Fundusz na rzecz Przyrody” to organizacja pozarządowa powstała w 1961 roku jako organizacja ekologiczna o charakterze międzynarodowym. Misją WWF jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego Ziemi i stworzenie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą.
  Mary Lillian Ellison, znana jako The Fabulous Moolah (ur. 22 lipca 1923, zm. 2 listopada 2007) – amerykańska zawodowa zapaśniczka oraz menadżerka wrestlingowa. Zawodniczka m.in. World Wrestling Federation (lata 80. XX wieku). 4-krotna posiadaczka pasa WWF Women’s Championship.
  Wrestling (ang. professional wrestling, często skracane do pro wrestling i wrestling; pl. "profesjonalne zapasy", "zawodowe zapasy" ) – rodzaj spektaklu łączący atletykę i sztukę teatralną, rodzaj rozrywki sportowej popularnej w Stanach Zjednoczonych, Japonii (Puroresu), Meksyku (Lucha Libre) oraz w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Bazuje on na klasycznych zapasach greckich i wolnej amerykance ze współczesnymi dodatkami, takimi jak ciosy, oparte na sile chwyty i rzuty oraz akrobatyczne manewry. Duży wpływ na obecny kształt wrestlingu miały również sztuki walki. Dodatkowym aspektem jest okazyjne użycie improwizowanych broni dla nadania dramatyzmu. Należy wspomnieć że zawodnicy narażeni są na utratę zdrowia i życia. Część z nich kończy karierę na wózku inwalidzkim lub przykuci do łóżka, tak jak Darren Drozdov czy Thomas Billington (Dynamite Kid). Na taki stan rzeczy wpływają urazy zawodników odniesione podczas walki, prowadzony styl życia, narkotyki, środki przeciwbólowe i sterydy. Organizatorzy tego widowiska mówią o tych zjawiskach niechętnie.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  ABC News - amerykański dział informacyjny sieci ABC powstały 15 czerwca 1945 roku. Współpracuje z siostrzaną telewizją ABC Network i radiem Citadel Media. ABC News obecnie należy do ABC Entertainment Group, części korporacji The Walt Disney Company.
  Konferansjer (fr. conférencier) – osoba prowadząca przedstawienie, zapowiadająca poszczególne punkty programu, nadająca kształt widowiskom artystycznym o charakterze estradowym. Zadaniem konferansjera jest przedstawianie artystów, przygotowanie publiczności na ich występ, urozmaicanie przedstawień anegdotami i dowcipami.
  Kamieniołom – kopalnia odkrywkowa kamienia użytkowego (skały zwięzłej o dużej twardości). Kamieniołomów nie należy mylić z kopalniami odkrywkowymi wydobywającymi skały sypkie (piaskownie, żwirownie). Nie są nimi także odkrywkowe zakłady górnicze eksploatujące skały zwięzłe o stosunkowo małej twardości (węgiel brunatny, glinka ogniotrwała) czyli takie, które można urabiać za pomocą koparek. W Polsce w kamieniołomach wydobywa się głównie: granit, bazalt, wapień, piaskowiec, marmur, melafir, sjenit.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.156 sek.