• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Victoria Września

  Przeczytaj także...
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Wielkopolski Związek Piłki Nożnej (WZPN) – aktualnie organ terenowy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Został założony w 1913 jako Związek Polskich Towarzystw Sportowych na Rzeszę Niemiecką. W roku 1920 zmienił nazwę na Poznański Związek Okręgowy Piłki Nożnej, aby była ona zgodna ze statutem PZPN. Od 2000 roku obowiązuje nazwa Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Jeden z 16 Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej w Polsce, zarządzający rozgrywkami piłkarskimi w woj. wielkopolskim.
  Stefan Golcz (ur. 1865 w Bartodziejach, zm. 28 września 1932 w Wrześni) – właściciel browarów: "Fortuna" w Miłosławiu i "Wiktorya" we Wrześni, działacz społeczny i kulturalny.

  MKS Victoria Wrześniapolski klub piłkarski z Wrześni.

  Historia[]

  Został założony w 1931 z połączenia 1. Wrzesińskiego Klubu Sportowego (1.Wrzesiński KS), oraz KS Ekawera. Nazwa Victoria zapożyczona została od nazwy browaru, którego właściciel Stefan Golcz zobowiązał się wspierać klub. W 1949 odgórną decyzją reformy stalinowskiej klub został włączony do zrzeszenia sportowego Spójnia i pod tą nazwą jako ZS Spójnia funkcjonował do 1956, kiedy to praktycznie przestał istnieć. W tymże roku doszło do fuzji ZS Spójnia z ZKS Stal istniejącym przy Zakładach Wytwórczych Głośników (późniejszy TONSIL). W wyniku połączenia powstał nowy klub MZKS Zjednoczeni Września. Odrodzenie Victorii nastąpiło w 1979 r., po rozpadzie Zjednoczonych.

  Marcin Drajer (ur. 21 sierpnia 1976 w Poznaniu) – polski piłkarz grający na pozycji obrońcy, obecnie trener Luboński Fogo. Od 15/10/2013 trener SKS Unia SwarzedzPuchar Polski w piłce nożnej mężczyzn (także Puchar kraju, oficjalny skrót PP) – cykliczne rozgrywki piłkarskie, organizowane co roku 2 maja przez Polski Związek Piłki Nożnej dla polskich drużyn klubowych (zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych). Zdobywca tytułu otrzymuje prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy UEFA oraz awansuje do finału Superpucharu Ekstraklasy. Mecze finałowe turnieju są rozgrywane na 58 tysięcznym Stadionie Narodowym. PP to najbardziej prestiżowe i masowe ze wszystkich rozgrywek pucharowych prowadzonych kiedykolwiek w Polsce – z racji liczby uczestniczących w nim drużyn – potocznie nazywane „Pucharem tysiąca drużyn”.

  Zarząd klubu oraz sztab szkoleniowy[]

 • Trener: Marcin Drajer
 • Prezes Zarządu: Eugeniusz Nowicki
 • Wiceprezes : Marek Błaszczyk
 • Dyrektor Klubu : Gerard Izydorek
 • Historyczne daty dla klubu[]

 • 11.04.1931 - powstanie KS Victoria
 • 25.07.1945 - reaktywacja klubu
 • 12.07.1949 - powstaje ZS (Zrzeszenie Sportowe) Spójnia
 • 04.01.1957 - w wyniku fuzji ZS Spójnia i ZKS Stal powstaję nowy klub MZKS Zjednoczeni
 • 1979 - odradza się MKS Victoria (Miejski KS)
 • Wszystkie sezony MKS Victoria Wrześcia[]

  Wszystkie sezony Victorii Września reaktywowanej w 1979 r.[]

  Sukcesy[]

 • Występy w III lidze
 • Puchar Polski, grupa Wielkopolski ZPN (2) – 2000/01, 2003/04
 • Zawodnicy[]

   Z tym tematem związana jest kategoria: Piłkarze Victorii Września.

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona Victorii Września
 • Victoria Września na 90minut.pl|}
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.Zjednoczeni Września – polski, nieistniejący już klub piłkarski założony 4 stycznia 1957 z siedzibą we Wrześni. Powstał w wyniku fuzji klubów Stali Września i Spójni Września. W 1979 klub przestał istnieć, a na jego bazie powstał MKS Victoria Września, która kontynuuje swoje własne tradycje, a jako Spójnia w wyniku fuzji weszła w skład Zjednoczonych.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  III liga polska w piłce nożnej (do sezonu 2007/2008 oficjalnie IV liga polska) – czwarta w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce. Stanowi pośredni szczebel rozgrywkowy między II ligą polską (dawną III ligą polską), a IV ligą polską (dawną V ligą polską lub klasą okręgową), będąc jednocześnie czwartym (najniższym) szczeblem centralnym (IV poziom ligowy). Zmagania w jej ramach toczą się cyklicznie (co sezon) systemem kołowym i przeznaczone są dla 128 polskich klubów piłkarskich, grających w ośmiu 16-zespołowych grupach makroregionalnych. Czołowe drużyny każdej z grup III ligi polskiej uzyskują awans do II ligi polskiej, zaś najsłabsze zespoły relegowane są do poszczególnych grup wojewódzkich IV ligi polskiej. Od sezonu 2000/2001 zarządzana przez – działające w imieniu Polskiego Związku Piłki Nożnej – wyznaczone Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. Od 2002 do udziału w jej rozgrywkach zostają dopuszczone wyłącznie kluby posiadające status profesjonalny (tj. działające w formie sportowej spółki akcyjnej) lub półprofesjonalny (tj. działające w formie stowarzyszenia kultury fizycznej), które – po spełnieniu wszelkich niezbędnych kryteriów – otrzymały roczną licencję na występy na tym szczeblu.
  Września (niem. Wreschen) – miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie wrzesińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Września. Położone 50 km na wschód od Poznania, nad rzeką Wrześnicą.
  90minut.pl – polski internetowy portal piłkarski uruchomiony 1 stycznia 2003 roku. Od listopada 2002 jest oficjalnym oddziałem RSSSF w Polsce.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.