• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Vernon i Irene Castle

  Przeczytaj także...
  Norwich (/ˈnɒɹɪdʒ/) – miasto w Wielkiej Brytanii, ośrodek administracyjny hrabstwa Norfolk, przy ujściu rzeki Wensum do rzeki Yare. W XI wieku Norwich było drugim pod względem wielkości miastem w Anglii po Londynie. W czasach przed rewolucją przemysłową hrabstwo Norwich zaliczano do najludniejszych w kraju. Norfolk – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne we wschodniej Anglii, w regionie East of England, położone nad Morzem Północnym i zatoką The Wash, na obszarze krainy geograficzno-historycznej zwanej Anglią Wschodnią (East Anglia).
  15 lutego – jest 46. dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostało 319 (w latach przestępnych 320) dni.

  Vernon i Irene Castle – tancerze m.in. tanga argentyńskiego. W początkach XX wieku byli jedną z najbardziej wpływowych par tancerzy, którzy spopularyzowali nowoczesny taniec w Stanach Zjednoczonych.

  Vernon Castle (2 maja 1887 - 15 lutego 1918) urodzony jako William Vernon Blyth w Norwich, Norfolk, Anglia.

  Irene Castle (17 kwietnia 1893 - 25 stycznia 1969) urodzona jako Irene Foote w New Rochelle w stanie Nowy Jork.

  Tango argentyńskie – rodzaj muzyki i taniec związany z miastem zapoczątkowany w Argentynie i w Urugwaju. Wykonywany zazwyczaj przez orkiestrę tanga. Charakterystycznym instrumentem muzyki tanga jest bandoneon.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Carlos G. Groppa, The tango in the United States, wydawca McFarland & Co., Jefferson, North Carolina i Londyn, 2004, ​ISBN 0-7864-1406-5​ (rozdział 6, The Rise of the Castles).
 • Warto wiedzieć że... beta

  17 kwietnia jest 107. (w latach przestępnych 108.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 258 dni.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.