• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Verdens Gang

  Przeczytaj także...
  Tabloid (z ang. tabloid), bulwarówka – typ gazety, przeważnie dziennika. Także specjalny format edycyjny (37-40 cm x 27-30 cm).Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Verdens Gang – drugi co do wielkości dziennik w Norwegii po Aftenposten, chociaż do roku 2010 zajmował pierwsze miejsce. Ma charakter tabloidu i jest apolityczny. Dziennie sprzedaje się 233 tys. egzemplarzy, ale zgodnie z własnymi badaniami ma on najwięcej czytelników. Założony został w 1945 roku. Właścicielem jest norweski koncern mediowy Schibsted. Redaktorem naczelnym od 2017 jest Gard Steiro. Siostrzany portal internetowy VG Nett jest jednym z najpopularniejszych portali w Norwegii.

  Aftenposten (z norw. poczta wieczorna) – dziennik norweski ukazujący się od 1860 roku w Christianii (dzisiejsze Oslo).Dziennik - zbiór publikacji prasowych ukazujący się codziennie. Najczęściej dzienniki nie ukazują się w niedziele i święta.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona
 • BIBSYS – katalog centralny dwóch norweskich bibliotek uniwersyteckich, przekształcony w organizację non-profit, która skupia norweskie biblioteki uniwersyteckie i naukowe wraz z Biblioteką Narodową. Schibsted – norweski koncern mediowy, działający w 27 krajach, przede wszystkim w Szwecji i Norwegii a także w Polsce. Siedziba główna znajduje się w Oslo. Jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo. Jest częścią indeksu OBX. Posiada udziały w gazetach, portalach internetowych, telewizjach i firmach produkujących filmy. Należą do niego największe gazety w Norwegii: Aftenposten i Verdens Gang.
  Warto wiedzieć że... beta

  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.