• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Venom  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Temples Of Ice to siódmy album studyjny prekursorów black metalu, grupy Venom. Na płycie znalazł się cover Deep Purple, "Speed King".Newcastle upon Tyne – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia) nad rzeką Tyne, w pobliżu jej ujścia do Morza Północnego w hrabstwie metropolitalnym Tyne and Wear.

  Venom - brytyjski zespół thrash/blackmetalowy, któremu black metal zawdzięcza swoją nazwę (od nazwy płyty i utworu Black Metal). Reprezentuje nurt NWoBHM (New Wave of British Heavy Metal). Założony pod koniec lat '70 w Newcastle przez członków grupy Guilottine. Byli to: Clive Archer, Jeffrey Dunn, Dave Rutherford, Alan Winston i Tony Bray. Potem w tajemniczych okolicznościach odeszli gitarzysta i wokalista, których zastąpił Conrad Lant, stając się przy okazji jednym z najbardziej charyzmatycznych muzyków rock'n'rollowych.

  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.Witching Hour - trzeci studyjny album brytyjskiego zespołu Ladytron, wydany 3 października 2005. Specjalna edycja albumu zawiera drugą płytę z ostatnimi teledyskami i dokumentem Pewnego razu na Wschodzie - Ladytron w Chinach, z wyszczególnieniem atrakcji z 2004 roku z trasy koncertowej po Chinach. "Sugar" i "Destroy Everything You Touch" zostały wydane jako single. Niektóre wersje tego albumu nie obejmują "CMYK" lub "Untitled".

  Spis treści

 • 1 Muzycy
 • 1.1 Obecny skład zespołu
 • 1.2 Byli członkowie zespołu
 • 2 Dyskografia
 • 2.1 Albumy studyjne
 • 2.2 Albumy koncertowe
 • 2.3 Minialbumy
 • 2.4 Kompilacje
 • 2.4.1 Box sety
 • 3 Nagrody i wyróżnienia
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Possessed – czwarty album studyjny w dyskografii ojców black metalu, angielskiej grupy Venom. Jest to ostatni album "klasycznego Venom", po którym w zespole zaczęły się zmiany personalne i muzyczne. Pomimo tego, album został przyjęty gorzej wśród krytyków muzycznych niż poprzednie krążki. Został nagrany w studio Moorhall, czyli był pierwszym albumem Venom nagranym poza Impulse Studios. Był to też pierwszy album wydany w Polsce, przez wytwórnię Tonpress (na winylu), co przełożyło się na wzrost liczby fanów zespołu w naszym kraju.
  Instrument perkusyjny – instrument muzyczny, w którym źródłem dźwięku jest drganie całości lub części instrumentu, które jest wywoływane uderzeniem odpowiedniej części instrumentu pałką, szczotką lub dłonią lub też potrząsaniem całym instrumentem.
  Black metal – jeden z podgatunków heavy metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku w wyniku ewolucji thrash metalu. W latach 80. określenie "black metal" było używane w odniesieniu do wszystkich zespołów mających satanistyczne teksty i otoczkę, bez względu na styl muzyczny. Black metal był czymś w rodzaju podgatunku występującego wśród ówczesnych gatunków metalu (jak heavy, speed czy thrash metal ), pionierem był brytyjski zespół Venom, który wprowadził do heavy metalu punkowe elementy i grał speed metalowo. Inne zespoły to np. szwedzki Bathory, szwajcarskie Hellhammer i Celtic Frost. Później na przełomie lat 80. i 90. był to już odrębny gatunek operujący charakterystycznym "skrzekliwym" sposobem śpiewania i stylistyką opartą na czarno-białym makijażu typu corpse paint, zapoczątkowanym przez Kinga Diamonda z duńskiego Mercyful Fate. Zespoły "drugiej fali" to między innymi Darkthrone, Satyricon, Emperor. Pierwszym zespołem drugiej fali black metalu był zaczynający jeszcze pod koniec lat 80. Mayhem, który zadebiutował w 1987 r. EP-ką "Deathcrush".
  Metal Black - album pionierów black metalu, grupy Venom. Wydało go Castle Music/Sanctuary Records w roku 2006. Jest to pierwszy album Venom, na którym na perkusji nie zagrał Anthony "Abaddon" Bray. Zastąpił go Antony "Antton" Lant, brat Cronosa. Dużym zaskoczeniem jest także brak Mantasa, którego zastąpił Mike "Mykvs" Hickey. Album jest nawiązaniem do pierwszych płyt zespołu (m.in. do Black Metal).
  Prime Evil to szósty album brytyjskiego zespołu (pioniera black metalu) Venom. Jest to pierwszy album wykonany bez udziału Cronosa.
  Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.
  Hell – jest dwunastym albumem studyjnym brytyjskiej formacji Venom. Został wydany przez wytwórnię Universal. W porównaniu ze składem, który nagrał Metal Black nastąpiła jedna zmiana, gitarzystę Mykvsa zastąpił Rage.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.