• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Vanessa Amorosi

  Przeczytaj także...
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Vanessa Joy Amorosi (ur. 8 sierpnia 1981 w Melbourne) – australijska piosenkarka popowa.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Melbourne (wym. [ˈmelbən] lub [ˈmɛlbərn]) – w latach 1901–1927 stolica Australii, największe miasto stanu Wiktoria oraz drugie pod względem wielkości w Australii (po Sydney), z liczbą ludności wynoszącą 4,8 mln mieszkańców. Uznane przez czasopismo „The Economist” za „Najlepsze miasto do życia na świecie” w latach 2011–2017. W Melbourne – obok Sydney – znajduje się największe skupisko polonijne Australii. Siedziba konsula honorowego Polski.

  Dyskografia[ | edytuj kod]

  Albumy Kompilacje

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Ed Nimmervoll: Vanessa Amorosi Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2015-07-30].
  2. Vanessa Amorosi Australian Albums Chart (ang.). www.australian-charts.com. [dostęp 2015-07-30].
  3. Offizielle Deutsche Charts Vanessa Amorosi (niem.). www.offiziellecharts.de. [dostęp 2015-07-30].
  4. Vanessa Amorosi Austrian Albums Chart (niem.). austriancharts.at. [dostęp 2015-07-30].
  5. Vanessa Amorosi ‎– The Power (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2015-07-30].
  6. ARIA Charts - Accreditations - 2000 Albums (ang.). www.aria.com.au. [dostęp 2015-07-30].
  7. Vanessa Amorosi ‎– Somewhere In The Real World (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2015-07-30].
  8. ARIA Charts - Accreditations - 2008 Albums (ang.). www.aria.com.au. [dostęp 2015-07-30].
  9. Vanessa Amorosi ‎– Hazardous (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2015-07-30].
  10. ARIA Charts - Accreditations - 2009 Albums (ang.). www.aria.com.au. [dostęp 2015-07-30].
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.
  Warto wiedzieć że... beta

  Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach. Utwory wykonywane bez akompaniamentu nazywamy utworami a cappella.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.728 sek.