• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • VIVE Textile Recycling

  Przeczytaj także...
  Unia Europejska, UE – gospodarczo-polityczny związek 27 demokratycznych państw europejskich. Unia powstała 1 listopada 1993 roku – na mocy podpisanego 7 lutego 1992 traktatu z Maastricht – jako efekt wieloletniego procesu integracji politycznej, gospodarczej i społecznej. Korzenie współczesnej integracji europejskiej sięgają okresu powojennego i ograniczały się do 6 państw zachodnioeuropejskich. Państwa te tworzyły wiele form i mechanizmów współpracy, powoływały organizacje, instytucje i organy, których celem było wzmocnienie jedności między nimi. W 1993 nadrzędną wobec wszystkich poprzednich organizacji została Unia Europejska, sama otrzymując nieznaną wcześniej hybrydową formułę sui generis. Skandynawia – region północnej Europy, obejmujący kraje: Szwecję, Norwegię oraz Danię. Obejmuje część z krajów nordyckich.
  Kielce (łac. Civitas Kielcensis, lit. Kielcai, łot. Kelce, ros. Ке́льце) – miasto wojewódzkie położone w południowej części centralnej Polski, stolica województwa świętokrzyskiego. Położone w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Stanowi regionalny ośrodek gospodarczy,naukowy,turystyczny oraz wystawienniczo-targowy. Pod koniec 2011 roku miasto liczyło 201 815 mieszkańców. Na terenie Kielc znajduje się pięć rezerwatów przyrody, w tym cztery geologiczne.

  Vive Textile Recyclingspółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Kielcach, zajmująca się pozyskiwaniem, sortowaniem i przetwarzaniem odzieży używanej. Największy importer odzieży używanej w Polsce.

  Towar przetwarzany przez VTR jest importowany głównie z państw Unii Europejskiej (Niemcy, Holandia, kraje skandynawskie), a także pozyskiwany na terenie kraju. W ofercie firmy znajduje się odzież niesortowana, odzież sortowana, materiały czyszczące oraz odpady odzieżowe. Odbiorcami odzieży są kraje Europy Zachodniej, Wspólnoty Niepodległych Państw, Azji i Afryki.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (skrót – sp. z o.o.) – forma prawna przedsiębiorstw tworzona przez jedną lub więcej osób, zwanych wspólnikami, które odpowiadają za zobowiązania przedsiębiorstwa w ograniczonym zakresie. Spotykana w licznych krajach Europy, w tym w Polsce.

  Posiada, istniejący od 1997 r., Dział Transportu zajmujący się w początkowym okresie transportem i logistyką związaną z główną działalnością firmy. Wraz z biegiem czasu zaczęła świadczyć także usługi transportowe i spedycyjne dla innych firm, zarówno na terenie kraju, jak i za granicą.

  Pożar – niekontrolowany proces spalania w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Warunkiem zapoczątkowania pożaru (podobnie jak w procesie spalania) jest istnienie trójkąta spalania:Górki Szczukowskie – wieś w Polsce położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim, w gminie Piekoszów.

  Historia[ | edytuj kod]

  Początki firmy sięgają 1991 r., gdy w Szczukowskich Górkach została założona mała hurtownia zajmująca się sprzedażą już posortowanej, kupowanej w Holandii, odzieży używanej. W 1992 r. zaczęła rozbudowywać produkcję oraz magazyny, jednocześnie zatrudniając nowych pracowników i rozpoczynając import częściowo posortowanych ubrań. W 1995 r. rozpoczęła skupowanie odzieży do posortowania na terenie kraju. W 2002 r. Vive Textile Recycling przetwarzało dziennie 70 ton odzieży. Całe zaplecze produkcyjne i magazynowe zajmowało ponad 8000 m, w którym pracowało prawie 400 osób. W nocy z 7 na 8 października 2002 na terenie firmy wybuchł pożar, podczas którego spłonęły wszystkie zabudowania firmy oraz większość towaru w nich zgromadzonych. Spowodowało to zmniejszenie liczby pracowników o ponad połowę oraz ograniczenie produkcji do 40 ton dziennie. Spółka przeniosła się z Górek Szczukowskich do Kielc i ulokowała się w budynkach, które należały do dawnego Chemaru. Dzięki pomocy, udzielonej przez inne podmioty oraz osoby prywatne, nastąpił wzrost produkcji i zatrudnienia, który w połowie 2003 r. było porównywalne z notowanym na początku października 2002. Pod koniec 2004 r. Vive Textile Recycling kupiło 3-hektarową działkę oraz budynki o łącznej powierzchni 17000 m i zamontowało w nich nowoczesną linię przeznaczoną do sortowania odzieży. Na koniec 2006 r. zatrudnienie w firmie wynosiło 430 pracowników, a poziom produkcji sięgał 2500–3000 ton odzieży miesięcznie.

  Azja (gr. Ἀσία Asía, łac. Asia) – część świata, razem z Europą tworząca Eurazję, największy kontynent na Ziemi. Z powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana kontynentem (zob. alternatywne listy kontynentów).Hektar – jednostka powierzchni używana między innymi w rolnictwie i leśnictwie. 1 hektar jest to pole powierzchni kwadratu o boku 100 m. Oznaczana symbolem ha.

  Sponsoring[ | edytuj kod]

  Od 2002 r. VTR jest właścicielem klubu piłki ręcznejVive Kielce.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona główna Vive Textile Recycling
 • Warto wiedzieć że... beta

  Afryka – drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi. Ma 30,37 mln km² powierzchni, czyli ponad 20,3% ogólnej powierzchni lądowej naszego globu. Przechodzi przez niego południk 0°, obydwa zwrotniki i równik.
  Tona – jednostka masy stosowana w technice i handlu. Przeważnie, szczególnie w Polsce, utożsamiana z toną metryczną.
  Piłka ręczna (potocznie pol. szczypiorniak, ang. handball) — zespołowa dyscyplina sportu (gra drużynowa), uprawiana na całym świecie – zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn – w której biorą udział dwie ekipy po 7 zawodników każda. Celem gry jest wrzucenie – wyłącznie za pomocą rąk – piłki do bramki przeciwnika. Piłka może być rzucana, popychana, łapana, uderzana i zatrzymywana. Zawodnicy, oprócz bramkarzy, nie mają prawa zrobić więcej niż 3 kroki z piłką w rękach, co wymusza bieg z kozłowaniem i liczne podania. Bramkarz wychodząc z pola bramkowego, staje się zwykłym zawodnikiem i obowiązują go wtedy takie same prawa jak pozostałych zawodników.
  Metr kwadratowy (symbol: ) – jednostka pola powierzchni w układzie SI. 1 metr kwadratowy to pole równe polu kwadratu o boku 1 metra. W zestawie znaków Unicode metr kwadratowy ma kod: 33A1.
  Klub Sportowy Vive Targi Kielce – polski klub piłki ręcznej z siedzibą w Kielcach założony w 1965 roku. Prowadzi tylko sekcję męską. Dziesięciokrotny zdobywca Mistrzostwa Polski oraz dziesięciokrotny triumfator w Pucharze Polski.
  Wspólnota Niepodległych Państw (ros. Содружество Независимых Государств, СНГ - Sodrużestwo Nezawisimych Gosudarstw, SNG; ang. Commonwealth of Independent States, CIS) – regionalne ugrupowanie integracyjne utworzone na mocy układu białowieskiego z 8 grudnia 1991 roku. Zrzesza większość byłych republik Związku Radzieckiego. Zajmuje się m.in. współpracą polityczną, gospodarczą i problemami bezpieczeństwa międzynarodowego.
  Europa Zachodnia – nazwa stosowana dla określenia państw zachodniej części Europy, ze względu na ich przynależność geograficzną, historyczną i kulturową.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.708 sek.