• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • VH1 Europe

  Przeczytaj także...
  Viacom Media Networks (znane do 2011 roku jako MTV Networks) – korporacja medialna należąca do koncernu Viacom. Założona została w 1984 roku, po tym jak Warner Communications i American Express połączyły się w Warner-Amex Satellite Entertainment, postanowiono część poświęconą telewizji kablowej oddzielić i tak właśnie utworzono Viacom Media Networks.n – polska satelitarna platforma cyfrowa telewizyjno-radiowa ITI działająca od 12 października 2006 do 21 marca 2013. Operatorem tej platformy była spółka ITI Neovision będąca członkiem grupy TVN.
  MTV 90s – europejski kanał muzyczny koncernu MTV Networks Europe. Jest produkowany w Polsce, przez spółkę MTV Networks Polska.

  VH1 Europe (znany również pod nazwą VH1 European) – telewizyjny kanał muzyczny przeznaczony na rynek europejski, należący do koncernu MTV Networks. Prezentuje głównie muzykę wydaną po 2000 roku, choć przez większość czasu nadawania (do 2020 r.) grał także utwory z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

  MTV Classic – polski telewizyjny kanał muzyczny, uruchomiony 30 czerwca 2002 w miejsce likwidowanego anglojęzycznego VH1. 1 grudnia 2005 został zastąpiony przez polskojęzyczny VH1 Polska.VH1 Classic Europe – kanał muzyczny koncernu MTV Networks Europe przeznaczony na szeroko rozumiany rynek europejski. Kanał powstał w gudniu 2005 roku. Został wydzielony z kanału VH1 Classic UK. Jest produkowany w Polsce, przez spółkę MTV Networks Polska.

  Historia[ | edytuj kod]

  Kanał z początku dostępny był tylko na terenie Wielkiej Brytanii, lecz z czasem zasięg został rozszerzony o kraje europejskie w tym Polskę. W Polsce kanał dostępny był za pośrednictwem platformy Wizja TV od 7 lipca 2000 roku oraz w sieciach kablowych. Stacja została wprowadzona w dniu startu polskiej wersji MTV. W 2002 roku po raz pierwszy wycofano VH1 Europe z Polski, tłumacząc to utworzeniem polskiej wersji kanału MTV Classic, który potem został przekształcony w 2005 roku w odpowiednik VH1 nad Wisłą – VH1 Polska.

  VH1 Polska – muzyczny kanał tematyczny należący do MTV Networks Europe. Emitowane w nim są teledyski z lat 80., 90. i współczesne.MTV 80s – kanał muzyczny koncernu MTV Networks Europe przeznaczony na szeroko rozumiany rynek europejski. Kanał powstał w grudniu 2005 roku jako VH1 Classic Europe. Został wydzielony z kanału VH1 Classic UK. Jest produkowany w Polsce, przez spółkę MTV Networks Polska.

  Od 1 września 2020 r. stacja zmodyfikowała swoją playlistę, skupiając się na utworach wydanych po 2000 roku, zostawiając poprzednie dekady dla dedykowanych kanałów MTV 80s i MTV 90s, które zostały uruchomione miesiąc później. 7 października 2020 stacja zyskała nową oprawę graficzną; tego samego dnia stała się dostępna dla widzów w krajach Ameryki Łacińskiej, gdzie zastąpiła lokalny odpowiednik VH1.

  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.Comedy Central Family Polska – polskojęzyczna stacja telewizyjna, która emituje głównie starsze, klasyczne seriale komediowe i familijne, znane z anteny Comedy Central. Nadaje także nowe premierowe seriale. Kanał dostępny jest na platformach satelitarnych oraz w sieciach kablowych.

  VH1 Europe w Polsce[ | edytuj kod]

  Od lipca 2007 roku kanał, wraz z MTV Europe i VH1 Classic Europe, produkowany był przez polski oddział MTV Networks z siedzibą w Warszawie. Od 16 września 2010 roku VH1 Europe ponownie był dostępny w Polsce m.in. w ofercie platformy Cyfra+ i n. Europejską odmianę VH1 proponowano również w ofercie prepaid MTV Unlimited. 1 lutego 2011 kanał dołączył do oferty Cyfrowego Polsatu w miejsce VH1 Polska, które przekształcono w Comedy Central Family.

  Po raz drugi VH1 Europe wycofano z Polski 24 kwietnia 2012 r. po tym, jak znów uruchomiono polską wersję VH1. W latach 2017-2020 playlista i ramówka VH1 Polska była taka sama, jak odpowiednik w wersji europejskiej (różniły się oprawą graficzną i obecnością reklam w polskiej odmianie).

  Po kolejnym zakończeniu emisji przez program VH1 Polska 3 marca 2020 r., zdecydowano o emisji sygnału VH1 Europe. Był to trzeci powrót odmiany europejskiej na polski rynek.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • VH1 Classic Europe
 • VH1 Polska
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.