• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • VH1 Europe

  Przeczytaj także...
  Viacom Media Networks (znane do 2011 roku jako MTV Networks) – korporacja medialna należąca do koncernu Viacom. Założona została w 1984 roku, po tym jak Warner Communications i American Express połączyły się w Warner-Amex Satellite Entertainment, postanowiono część poświęconą telewizji kablowej oddzielić i tak właśnie utworzono Viacom Media Networks.n – polska satelitarna platforma cyfrowa telewizyjno-radiowa ITI działająca od 12 października 2006 do 21 marca 2013. Operatorem tej platformy była spółka ITI Neovision będąca członkiem grupy TVN.
  MTV Classic – polski telewizyjny kanał muzyczny, uruchomiony 30 czerwca 2002 w miejsce likwidowanego anglojęzycznego VH1. 1 grudnia 2005 został zastąpiony przez polskojęzyczny VH1 Polska.

  VH1 Europe (znany również pod nazwą VH1 European) - telewizyjny kanał muzyczny przeznaczony na rynek europejski, należący do koncernu MTV Networks. Prezentuje głównie muzykę od lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, aż po przeboje ostatnich miesięcy.

  Historia[]

  Kanał z początku dostępny był tylko na terenie Wielkiej Brytanii, lecz z czasem zasięg został rozszerzony o kraje europejskie w tym Polskę. W Polsce kanał dostępny był za pośrednictwem platformy Wizja TV od 7 lipca 2000 roku oraz w sieciach kablowych. Stacja została wprowadzona w dniu startu polskiej wersji MTV. W 2002 roku VH1 Europe został zastąpiony w Polsce przez nowo powstały kanał polskiej wersji MTV Classic, który został przekształcony w 2005 roku w polski odpowiednik VH1 - VH1 Polska.

  VH1 Classic Europe – kanał muzyczny koncernu MTV Networks Europe przeznaczony na szeroko rozumiany rynek europejski. Kanał powstał w gudniu 2005 roku. Został wydzielony z kanału VH1 Classic UK. Jest produkowany w Polsce, przez spółkę MTV Networks Polska.VH1 Polska – muzyczny kanał tematyczny należący do MTV Networks Europe. Emitowane w nim są teledyski z lat 80., 90. i współczesne.

  VH1 Europe w Polsce[]

  Od lipca 2007 roku kanał, wraz z MTV Europe i VH1 Classic Europe, produkowany jest przez polski oddział MTV Networks z siedzibą w Warszawie. Od 16 września 2010 roku kanał ponownie dostępny jest w Polsce m.in. w ofercie platformy Cyfra+ i n. VH1 Europe dostępny jest również w ofercie prepaid MTV Unlimited. Od 1 lutego od około 6 nad ranem wstąpił w ustąpione przez Polski VH1 miejsce w Cyfrowym Polsacie, czyli na pozycję 124.

  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

  Po raz kolejny został zastąpiony przez VH1 Polska 24 kwietnia 2012 roku.

  Zobacz też[]

 • VH1 Classic Europe
 • VH1 Polska • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.