• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Uznany za niewinnego

  Przeczytaj także...
  Bonnie Bedelia; właściwie Bonnie Bedelia Culkin (ur. 25 marca 1948 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka filmowa najbardziej znana z roli Holly McClane, żony głównego bohatera Johna McClane’a (w tej roli Bruce Willis), w słynnych filmach akcji Szklana pułapka (1988) i Szklana pułapka 2 (1990). Swoją aktorską karierę zaczynała jako nastolatka grając przez 6 lat w amerykańskiej telenoweli Love of Life (1951-80). Od tego czasu wystąpiła już w ponad 50 filmach; od początku lat 90 głównie w produkcjach telewizyjnych. W 1984 za rolę w dramacie Serce do jazdy (1983) otrzymała nominację do Złotego Globu.Allendale – miasto w USA, w stanie New Jersey, w hrabstwie Bergen. W 2007 r. miasto to na powierzchni 8,2 km² zamieszkiwało 6618 osób.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Uznany za niewinnegoamerykański kryminał z 1990 roku na podstawie powieści Scotta Turowa.

  Greta Scacchi, właściwie Greta Gracco (ur. 18 lutego 1960 w Mediolanie, Włochy) - włoska aktorka filmowa i teatralna, zdobywczyni nagrody Emmy, nominowana do Złotego Globu.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Główne role[]

 • Harrison Ford – Rusty Sabich
 • Brian Dennehy – Raymond Horgan
 • Raul Julia – Sandy Stern
 • Bonnie Bedelia – Barbara Sabich
 • Paul Winfield – sędzia Larren Lyttle
 • Greta Scacchi – Carolyn Polhemus
 • John Spencer – detektyw Lipranzer
 • Joe Grifasi – Tommy Molto
 • Tom Mardirosian – Nico Della Guardia
 • Anna Maria Horsford – Eugenia
 • O filmie[]

 • Zdjęcia miały miejsce w USA (Allendale, Detroit, Nowy Jork, Newark) i w Kanadzie (Windsor).

 • IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Stopklatka.pl to pierwszy i zarazem najstarszy, polski internetowy portal filmowy , który zawiera informacje o filmach, serialach i aktorach. Serwis powstał w sierpniu 1996 (17 lat temu) jednak jego historia rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w październiku 1986 roku (blisko 27 lat temu), kiedy to wyemitowano pierwszą audycję radiową o nazwie "Stopklatka" .

  Linki zewnętrzne[]

 • Uznany za niewinnego w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Uznany za niewinnego w bazie filmweb.pl
 • Uznany za niewinnego w bazie stopklatka.pl
 • Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.Film kryminalny – w najbardziej ogólnym znaczeniu, to film, który tematyką obejmuje różne aspekty przestępczości i wymiaru sprawiedliwości. Stylistycznie, może łączyć się z innymi gatunkami filmowymi, najczęściej z dramatem, thrillerem, filmem akcji lub noir. Projekty, których fabuła koncentruje się na wątkach mafijnych, są najczęstszymi przykładami filmów kryminalnych.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.
  Harrison Ford (ur. 13 lipca 1942 w Chicago) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, producent filmowy. Międzynarodową sławę przyniosły mu role w pierwszej trylogii Gwiezdnych wojen (gdzie wcielił się w postać Hana Solo) oraz w serii filmów o przygodach Indiany Jonesa (tytułowa rola). Honorowy laureat Złotego Globu za całokształt twórczości oraz nominowany do Oscara za pierwszoplanową rolę męską w filmie Świadek. Zanim został aktorem zarabiał na życie jako stolarz.
  Windsor – miasto (ang. city) w Kanadzie, w prowincji Ontario w hrabstwie Essex. Położone na południowy zachód od Toronto nad rzeką Detroit, na samej granicy z USA i miastem Detroit.
  John Spencer, właśc. John Speshock (ur. 20 grudnia 1946 w Paterson, New Jersey, zm. 16 grudnia 2005 w Los Angeles), aktor amerykański.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.