• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Urbana - Illinois

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.
  Uniwersytet Illinois w Urbana-Champaign (University of Illinois at Urbana-Champaign, UofI lub UIUC) – najlepszy i najbardziej wszechstronny uniwersytet w systemie publicznych uniwersytetów stanu Illinois.

  Urbanamiasto w stanie Illinois w USA, siedziba hrabstwa Champaign. Nazwa miasta pochodzi od miasta Urbana w sąsiednim stanie Ohio, także siedziby tamtejszego hrabstwa Champaign.

  Hrabstwo Champaign – hrabstwo w USA, w stanie Illinois, według spisu z 2000 roku liczba ludności wynosiła 179 669. Siedzibą hrabstwa jest Urbana.Hrabstwo Champaign (ang. Champaign County) – hrabstwo w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 429,71 mil (1 112,94 km). Według danych z 2010 r. hrabstwo miało 40 097 mieszkańców. Hrabstwo powstało 1 marca 1805 roku.

  Liczba mieszkańców w 2000 wynosiła 37 362. Uniwersytet Illinois w Urbana-Champaign leży w połowie w Urbana. Znaczna liczba studentów i kadr uniwersytetu mieszka w Urbana, które jest dwukrotnie mniejszym miastem od przyległego Champaign.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.