• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Uprising - singel Muse  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Teoria spiskowa – Stojące w opozycji do oficjalnie uznanej wersji, wyjaśnienie zaistniałego faktu, rodzące się z przeświadczenia o istniejącym spisku, którego celem jest zatajenie prawdy przed opinią publiczną.Does It Offend You, Yeah? - brytyjski zespół grający rock elektroniczny założony w 2006 w Reading, Berkshire. Twórczość grupy jest porównywana do muzyki takich artystów jak !!!, LCD Soundsystem i Digitalism.

  Uprising – utwór angielskiej grupy rockowej Muse z jej piątego albumu studyjnego, The Resistance. Skomponowany przez wokalistę i gitarzystę formacji, Matthew Bellamy’ego, trafił do sprzedaży 7 września 2009 roku jako główny singel promujący wspomniane wydawnictwo.

  O utworze[ | edytuj kod]

  Tytuł „Uprising” został ujawniony 3 lipca 2009 roku, gdy zespół za pośrednictwem serwisu Twitter kolejno w godzinnych odstępach czasu aktualizował listę utworów z najnowszej płyty. Singel otwiera ów album i znajduje się przed drugim utworem na trackliście, „Resistance”. Jeszcze przed wydaniem The Resistance francuski serwis JudeBox opisał „Uprising” następująco: Głos Matta Bellamy’ego jest niższy niż zazwyczaj. Pod względem lirycznym to typowy Muse: teorie spiskowe, apokalipsa. Mowa tu o zgromadzeniu, zwycięstwie i tym, że „oni nie będą nami kontrolować”. Dźwięk, chociaż nadal spójny i intensywny, przerywany pasażem syntezatorów. Ogólna struktura kompozycji jest raczej prosta.

  Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.

  Niektóre źródła sugerują podobieństwo utworu do motywu muzycznego z popularnego serialu stacji BBC, Doktor Who.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Rock alternatywny (ang. alternative rock) – grupa stylów muzyki rockowej powstałych w latach osiemdziesiątych i połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku, głównie na terenie Stanów Zjednoczonych. Gitarowy, niekomercyjny i często nagrywany bez przejmowania się jakością dźwięku rock alternatywny był dokładnym przeciwieństwem większości odmian muzyki popularnej lat osiemdziesiątych z jej cukierkowym brzmieniem syntezatorów i sterylną produkcją nagrań.
  UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.
  BBC Radio 1 – brytyjska ogólnokrajowa stacja radiowa należąca do publicznego nadawcy, BBC. Powstała w roku 1967, kiedy to uznano, że dotychczasowy kanał radiowy BBC poświęcony muzyce popularnej - BBC Light Programme - nie jest wystarczająco atrakcyjny dla młodych słuchaczy, którzy preferują rozmaite rozgłośnie pirackie. Light Programme został więc podzielony na dwie nowe stacje - adresowane do młodzieży Radio 1 i przeznaczone dla nieco starszego odbiorcy BBC Radio 2. Jest drugą pod względem słuchalności stacją w Wielkiej Brytanii.
  The Veronicas – australijski zespół pop-rockowy, który tworzą bliźniaczki Jessica Louise i Lisa Marie Origliasso.
  Live Lounge - segment brytyjskiej stacji radiowej BBC Radio 1. Jego prowadzącym jest Fearne Cotton, a sam program składa się z występów znanych artystów, którzy zazwyczaj wykonują akustycznie jedną piosenkę z własnego repertuaru oraz jeden cover. Live Lounge to w rzeczywistości nazwa pomieszczenia w studiach Radio 1, z którego nadawana jest część koncertów. Jednak z powodu względnie małej powierzchni wielu muzyków nagrywa swoje występy w studiach BBC, Maida Vale Studios.
  Doktor Who (ang. Doctor Who) – brytyjski serial science-fiction, produkowany przez BBC od 1963 roku. Jego twórcami są Sydney Newman, C. E. Webber oraz Donald Wilson. W 1989 roku jego produkcja została zawieszona. Po nieudanej próbie przywrócenia serialu w 1996 roku, którą był pilot w formie filmu telewizyjnego, program ponownie powrócił na antenę dopiero w 2005 roku, dzięki Russellowi T Daviesowi, który był producentem wykonawczym serialu oraz jego naczelnym scenarzystą aż do 2010 roku. Obecnie serial składa się z blisko 800 odcinków, a jego naczelnym producentem wykonawczym jest Steven Moffat.
  Apokalipsa – (z gr. apokalypsis - odsłonięcie, objawienie) w terminologii judaistycznej i chrześcijańskiej literatury religijnej, to opis szczególnego rodzaju proroctwa, dotyczącego tego, co ma się wydarzyć w dniach ostatecznych, przekazywanego przez Boga wybranemu prorokowi.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.566 sek.