• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Upper Swell

  Przeczytaj także...
  Domesday Book – napisany po łacinie rodzaj katastru gruntowego sporządzonego na żądanie Wilhelma Zdobywcy w podbitej przez niego Anglii, ukończony w 1086. Księga zawierała spis posiadłości ziemskich należących w każdym hrabstwie do króla oraz duchownych i świeckich feudałów, podawała ilość wasali każdego barona, rozmiary posiadłości, przybliżone dochody w gotówce, rodzaj gleby, liczbę chłopów, wysokość danin, powierzchnię lasów, pastwisk, ilość młynów, bydła + przybliżone dochody z poszczególnych posiadłości.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Gloucestershire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone nad estuarium rzeki Severn, przy granicy z Walią.

  Upper Swell – wieś w Anglii, w Gloucestershire, w dystrykcie Cotswold, w civil parish Swell. W 1931 roku civil parish liczyła 97 mieszkańców. Upper Swell jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Su(u)elle.

  Swell – gmina (civil parish) w Anglii, w hrabstwie Gloucestershire, w dystrykcie Cotswold. Leży 36 km na wschód od miasta Gloucester i 122 km na północny zachód od Londynu. Składa się z dwóch wsi: Lower Swell i Upper Swell.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. zmiany Vision of Britain
  2. liczba ludności Vision of Britain
  3. The Domesday Book online
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.77 sek.