• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Unterhaching

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Niemiecka autostrada A99 (niem. Bundesautobahn 99, BAB 99, Autobahn 99) zwana również Autobahnring München, jest autostradową obwodnicą Monachium w Bawarii.
  TSV Unterhaching 1910 e.V. - niemiecki męski klub siatkarski z Unterhaching założony w 1910 roku. Sponsorem tytularnym drużyny jest Generali.

  Unterhaching – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Monachium, w powiecie Monachium. Leży około 10 km na południe od centrum Monachium, przy autostradzie A8, A99 i linii kolejowej MonachiumLenggries.

  Bischofshofen – miasto, ośrodek narciarski i wypoczynkowy w Austrii, w Salzburgu, w powiecie Sankt Johann im Pongau, w dolinie rzeki Salzach. Znajduje się tu kompleks skoczni narciarskich w tym najbardziej znana skocznia im. Paula Ausserleitnera, na której corocznie 6 stycznia kończy się Turniej Czterech Skoczni.A8 (skrót od Autobahn 8, inaczej BAB 8 = Bundesautobahn 8)– niemiecka autostrada nr 8, prowadząca na swoim pierwszym odcinku od granicy Niemiec z Luksemburgiem w Perl przez Merzig, Saarlouis, Neunkirchen, Zweibrücken do Pirmasens.

  Demografia[]

  Dane o ludności z dnia 31 grudnia 2008:

  Polityka[]

  Wójtem gminy jest Wolfgang Panzer z SPD, wcześniej urząd ten obejmował Erwin Knapek, rada gminy składa się z 30 osób.

  Sport[]

 • TSV Unterhaching - klub piłki siatkowej mężczyzn
 • SpVgg Unterhaching - klub piłkarski
 • Współpraca[]

  Miejscowości partnerskie:

  Spielvereinigung Unterhaching – niemiecki klub piłkarski grający obecnie w rozgrywkach Regionalligi Południowej. W sezonach 1999/2000 i 2000/2001 zespół występował w Bundeslidze zajmując odpowiednio dziesiątą i szesnastą pozycję.Mężczyzna – dojrzały płciowo męski osobnik z rodzaju Homo. Różnica w genotypie kobiety i mężczyzny (kobieta ma dwa chromosomy X, a mężczyzna chromosom X i chromosom Y) determinuje dymorfizm płciowy u ludzi.
 • Hiszpania Adeje, Hiszpania
 • Austria Bischofshofen, Austria
 • Francja Le Vésinet, Francja
 • Wielka Brytania Witney, Wielka Brytania
 • Polska Żywiec, Polska
 • Przypisy

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Lenggries – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Bad Tölz-Wolfratshausen. Leży w Alpach Bawarskich, około 10 km na południe od Bad Tölz, nad Izarą, przy drodze B13 i linii kolejowej Monachium – Lenggries.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  Żywiec (niem. Saybusch, czes. Živec) – miasto i gmina w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, położone w Kotlinie Żywieckiej, u zbiegu rzek Soły i Koszarawy nad Jeziorem Żywieckim, na wysokości 345–350 m n.p.m. Mimo przynależności administracyjnej do województwa śląskiego, miasto leży na terytorium Małopolski.
  Powiat Monachium (niem. Landkreis München) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Monachium.
  Region Monachium (niem. Planungsregion München) – region planowania w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria. Siedzibą regionu jest miasto na prawach powiatu Monachium.
  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.
  Adeje – miasto w Hiszpanii (Wyspy Kanaryjskie, wyspa Teneryfa). Według danych szacunkowych na rok 2008 liczy 44 093 mieszkańców. Kanaryjska gmina, przynależąca do prowincji Santa Cruz de Tenerife. Znajduje się na południowym zachodzie wyspy Teneryfy i jest czwartą gminą na wyspie pod względem liczby ludności. Podstawową działalnością gospodarczą jest tutaj turystyka, przede wszystkim w strefie wybrzeża Adeje (Costa Adeje), gdzie w ostatnich dekadach nastąpił szybki rozwój, a to dzięki innemu dobrze rozwiniętemu sektorowi - budownictwu. Jest jedną ze stref odwiedzanych przez turystów ze względu na jej plaże i klimat. Liczba ludności na stałe zamieszkującej Adeje to 45.134 mieszkańców, stan na styczeń 2011 roku, jednak w związku z turystycznym charakterem gminy, liczba ta zwiększa się w miesiącach maksymalnego obłożenia sektora hotelarskiego.
  Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się najczęściej ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.