• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Unix  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Cray – marka superkomputerów produkowanych przez Cray Research, część przedsiębiorstwa Hewlett Packard Enterprise. Computer Systems Research Group – istniejąca do 1990 roku informatyczna placówka badawczo-rozwojowa Uniwersytetu Kalifornijskiego Berkeley, w której stworzono (1976) i rozwijano do 1993 gałąź systemu Unix znaną pod nazwą BSD.


  Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Patent – potocznie: dokument wydawany przez urzędy patentowe; właściwie: ograniczone w czasie prawa właściciela rozwiązania technicznego do wyłącznego korzystania z wynalazku bądź wynalazków będących przedmiotem patentu w celach zawodowych lub zarobkowych na terenie państwa, które decyzją administracyjną patentu udzieliło, pod warunkiem wniesienia opłat za co najmniej pierwszy okres ochrony od daty zgłoszenia.
  University of Wollongong - australijska państwowa uczelnia wyższa z siedzibą w Wollongong w stanie Nowa Południowa Walia. Powstała w 1975 na bazie istniejącego od 1951 ośrodka zamiejscowego New South Wales University of Technology (ta ostatnia uczelnia została później przemianowana na University of New South Wales). Uniwersytet zatrudnia ok. 1500 pracowników naukowych i kształci ok. 22 000 studentów, z czego ok. 2/3 to słuchacze studiów licencjackich, zaś pozostałą część stanowią magistranci i doktoranci. Posiada dwa kampusy, w Wollongong i Nowra, oraz sześć mniejszych ośrodków.
  Mac OS – system operacyjny komputerów Macintosh. Od wydania wersji 10.0 (OS X), starsze wersje znane są jako Mac OS Classic.
  QNX – system operacyjny czasu rzeczywistego zaliczany do klasy Unix, tworzący w drzewie rozwoju Uniksa własną i niezależną gałąź. QNX został stworzony przez firmę QNX Software Systems Ltd. Od kwietnia 2010 roku jest własnością firmy BlackBerry. Najnowsza wersja to 6.5.0. SP1 Obecnie kod źródłowy jądra systemu nie jest dostępny.
  Digital Equipment Corporation (DEC) - amerykańska firma informatyczna założona w 1957 r. przez Kena Olsena. Nazwa handlowa - Digital.
  MiNT ("MiNT is Now TOS") – darmowy alternatywny system operacyjny dla Atari ST i jego następców. Razem z innymi darmowymi komponentami jak fVDI (sterowniki urządzeń), XaAES (widżet GUI) i TeraDesk (menedżer plików), MiNT tworzy darmowy zamiennik systemu operacyjnego TOS z pełną wielozadaniowością.
  csh (od ang. C shell) jest jedną z systemowych powłok uniksowych. Została stworzona przez Billa Joya dla systemu BSD. Nazwa C shell jest grą słów: dosłownie oznacza powłokę [o składni] języka C, fonetycznie da się to jednak odczytać sea shell, czyli muszelka.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.076 sek.