• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Uniwersytet Toulouse II – Le Mirail

  Przeczytaj także...
  Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy (WSG) (dawniej Wyższa Pomorska Szkoła Turystyki i Hotelarstwa) – niepubliczna uczelnia wyższa w Bydgoszczy.Tuluza (fr. Toulouse, oks. Tolosa) – miejscowość i gmina we Francji, stolica regionu Midi-Pyrénées, w departamencie Górna Garonna, nad rzeką Garonną.
  Uniwersytet Tuluza III - Paul Sabatier (Université Paul Sabatier Toulouse III) - francuski uniwerstytet w Tuluzie. Skupia studentów na kierunkach nauk przyrodniczych, inżynierskich i sportowych. Wydzielono go z Uniwersytetu Tuluza I w 1969. Nazwany imieniem chemika - noblisty Paula Sabatiera.

  Uniwersytet Toulouse II – Le Mirail jest jednym z trzech uniwersytetów w Tuluzie, obok Uniwersytetu I - Capitole oraz Uniwersytetu Tuluza III - Paul Sabatier. Specjalizuje się w naukach humanistycznych. Jego główna siedziba mieści się w dzielnicy Tuluzy – Mirail. Uniwersytet został założony w 1971, jednak został on zbudowany na bazie Uniwersytetu w Tuluzie, który był założony w 1229. Od 2006 rektorem uczelni jest Jean-Michel Minovez. Uniwersytet zatrudnia 725 osób. Na kampus w Tuluzie uczęszcza około 11 tys. studentów, jednak cały uniwersytet skupia aż 23 117 studentów licząc również oddziały w innych krajach.

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Uniwersytet Tuluza I - Capitole (Université Toulouse 1 Sciences Sociales) - francuski uniwersytet, założony pierwotnie w 1229 przez Ludwika IX Świetego. Obecnie skupia studentów na wydziałach prawa, administracji i ekonomii. W 1969 wydzielono z niego Uniwersytet Tuluza III - Paul Sabatier a w 1971 Uniwersytet Toulouse II – Le Mirail.

  Uniwersytet Toulouse II – Le Mirail od 10 lat współpracuje z Wyższą Szkołą Gospodarki. W wyniku tej współpracy powstała oferta podwójnego dyplomowania na kierunku Turystyka i rozwój.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strony Uniwersytetu Touluose II – Le Mirail • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.