University of Queensland

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

University of Queensland (Uniwersytet Queenslandu) – australijska uczelnia publiczna w stanie Queensland, założona w 1909 roku.

Bill Hayden (właściwie William George Hayden, ur. 23 stycznia 1933 w Ipswich) - australijski polityk, w latach 1983-1988 minister spraw zagranicznych, a następnie w latach 1989-1996 gubernator generalny Australii.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Posiada siedem kampusów, z których główny znajduje się w Brisbane. Zatrudnia około 5 tysięcy pracowników naukowych, którzy kształcą 51 tysięcy studentów. Według Academic Ranking of World Universities 2019 jest drugą najlepszą uczelnią w Australii i 54 na świecie.

Wydziały[ | edytuj kod]

Uczelnia ma sześć wydziałów:

Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.David Malouf (ur. 20 marca 1934 roku w Brisbane) to australijski pisarz zajmujący się historią i przyrodą swojego kraju.
 • Wydział Biznesu, Ekonomii i Prawa
 • Wydział Inżynierii, Architektury i Technologii Informacyjnych
 • Wydział Medycyny
 • Wydział Nauk Społecznych i Psychologicznych
 • Wydział Nauk Ścisłych
 • Wydział Zdrowia i Nauk Behawioralnych.


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Brisbane (wym. [ˈbrɪzbən]) – miasto w Australii, stolica stanu Queensland, położone nad Oceanem Spokojnym u ujścia rzeki Brisbane. Jest trzecim co do wielkości miastem Australii z liczbą ludności wynoszącą 2,5 mln mieszkańców, mieszka w nim ok. 10% populacji państwa. Wraz z miastami satelickimi Gold Coast, Sunshine Coast i kilkoma sąsiadującymi powiatami tworzy region i aglomerację South East Queensland zamieszkiwaną przez 3,5 mln osób. Miasto leży w strefie klimatu subtropikalnego, z całorocznym okresem z letnimi temperaturami, temperatury w dzień wahają się od 21 °C w lipcu do około 30 °C w styczniu.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Peter Charles Doherty (ur. 15 października 1940 koło Brisbane) – immunolog australijski, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny w 1996 roku.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Natalie Louise Cook (ur. 19 stycznia 1975 w Townsville) – australijska siatkarka plażowa, dwukrotna medalistka olimpijska.

  Reklama